Legendary Pokémon

Full Version: Ποιό Pokemon εκπαιδεύετε τώρα; (και στρατηγικές για αυτά)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Να κι ένα διάγραμμα το οποίο το έφτιαξα με τις super ικανότητές μου στο Paint. xD (Εάν σε δυσκόλεψε αυτό που είπα)


[Image: 3531tmv.png]









Το τι stat δυναμώνει κάθε Pokemon, σου το είπε ο Chaos. ^ Αλλά για να ισχύει αυτό που είπα, πρέπει να νικάς Pokemon που δίνουν +1 EP κι όχι +2. Ειδάλλως, θα πρέπει να διαιρέσεις το 15 με το 2, που βγαίνει ~8. Δηλαδή, 8 Pokemon που αυξάνουν το επιθυμητό stat.
Και για να συμπληρωθεί ο καταπληκτικός αυτός οδήγος τα power items είναι τα εξής(αν δε σε φτάνουν τα BPs για να τα αγοράσεις όλα):
power anklet->speed
power belt->defence
power bracer->attack
power lens->sp.attack
power weight->hp
power band->sp.defence

Eπίσης, σχετικά με το speed προτείνω αντί να ψαρεύεις για magikarp να παλεύεις με το μεσαίο ψαρά στα αριστερά της eterna που έχει 6 magikarp.
Και για το defence, αν τα pokemon σου είναι μικρά σε level μπορείς να πας στη σπηλιά στη route 214, όπου υπάρχουν geodude και hippopotas(δίνουν 1 ep το καθένα βέβαια)

Αυτή τη στιγμή εκπαιδεύω ένα shedinja (βασικά το moveset ψάχνω)Προτείνετε will-o-wisp ή toxic;;
μα και το macho brace δεν ειναι αποτελεσματικο? αφου μ αυτο, δεν χρειαζεται να παιρνεις ενα σωρο power items και ειναι δωρεαν. Wink

@grovyle_fan: βαλ του will o wisp.
Pokemon που δίνει 1 EV+Pokerus+Macho Brace=4 EVs.
Pokemon που δίνει 1 EV+Pokerus+Power Item=10 EVs.

Also,προσωπικά τα θεωρώ φτηνά.Δεν ξέρω,ίσως φτάει το ότι έχω 900 BPs στην Diamond.
(03-07-2009 09:41 PM)GeorgeSlayer Wrote: [ -> ]Also,προσωπικά τα θεωρώ φτηνά.Δεν ξέρω,ίσως φτάει το ότι έχω 900 BPs στην Diamond.

Αυτό σκέφτηκα και εγώ. Και όταν περνάς και για δεύτερη φορά τον palmer πρέπει να έχεις μαζέψει κάπου στους 80-100 BPs(μετά τον palmer είναι άλλο θέμα Toungue).
Kαι το macho brace νομίζω είναι πιο σπαστικό αφού πρέπει να δείξεισ=ς σε κάποιον στην pastoria τις 3 μορφές του burmy(εγώ βαριόμουν πάντως...)
Τελικά για το shedinja διάλεξα toxic, αφού will-o-wisp είχε ήδη ο dusknoir ενώ σε toxic είχα έλλειψη. Chaos ευχαριστώ πάντως Smile
λοιπον εγω εκπεδευω 1 μιουτου ειναι τελειο ποκεμον το κανα 100 λεβελ με στατσ τα εξης hp 364 attack 303 def 262 sp attack 380 sp def 230 kai speed 372
να μαντεψω. το εκανες τοοοσο δυνατο με ev training ή σ εγινε ετσι τυχαια? επισης, πες μας τις κινησεις που τιυ εμαθες, αλλα και το nature του....
Chaos, εγώ δεν θα έλεγα ένα τέτοιο Mewtwo δυνατό... μιάς και η Max Sp.Attack του φτάνει τα 447... και για να είμαι στο θέμα, τώρα εκπαιδεύω ένα Cranidos Adamant Nature με 30/31 Attack IV'sBig Grin
Ta Ev training items pros8etoun +4 Ev pontous enw to pokerus pollaplasiazei tous telikous Ev pontous ×2.Etsi ena pokemon pou dinei 1 Attack Ev,nikh8ei apo to pokemon sou pou exei pokerus kai krataei power bracer,tote 8a parei 1+4×2=10 Ev pontous.Oi max Ev pontoi enos pokemon einai 510 kai se ka8e stat 255.Gia ka8e 4 Evs se ena stat,to pokemon pairnei +1 base stat point.
Synistatai na pairnetai 252 pontous se 2 stats giati o ari8mos aftos diaireitai akrivws me to 4 kai na parete 4 Ev se kapoio allo stat.
Ρε παιδια. Απ' ο,τι βλεπετε ο Heroes ειναι καινουριος. Αντι να του το παιζουμε μαγκες με τις γνωσεις μας καλυτερα να του εξηγησουμε τι ενοουμε με ολους αυτους τους ορισμους. Εχω ηδη δωσει link με τους οδηγους σε ενα αλλο θεμα που ανοιξε. Οταν καταλαβει γιατι μιλαμε και αποφασισει οτι θελει να ασχοληθει με αυτο, τοτε μπορουμε να αρχισουμε να τον συμβουλευουμε.
Έχω ένα salamance me pokerus αλλά είναι λβλ100. Νομίζω οτί άμα αφήσεις ένα ποκεμον με ποκερουσ στο PC, γίνονται και τα άλλα που έχεις μέσα με ποκερουσ, if i am right.
Πρέπει να το έχεις στην 6αδα και να κάνεις μάχες μέχρι να κολλήσουν τα διπλανά του Pokemon.
Μολις τελειωσα την εκπαιδευση ενος Timid Mewtwo me 25 IV Special Attack και 27 IV Speed απο τη Leaf Green μου Big Grin
Τελικα stats: Speed 390
Sp. At 401
Παρα πολυ καλο για Calm Minder και το αγαπημενο μου Legendary.
Χθες τέλειωσα κι εγώ τελικά με τον tyrannitar στην platinum. Είναι adamant, 31 IVs attack και γνωρίζει eq, stone edge, aqua tail και crunch.
Τώρα μου μένει να τον πάω 100 lv, αν και βαριέμαι λίγο. Πρώτα όμως θα εκπαιδεύσω το adamant beldum μου.

@con: για το pokerus, όταν έχεις ένα pokemon με pokerus στο pc, το pkrs απλά διατηρείται, δε μεταδίδεται. Κάνε ό, τι σου είπε o georgeslayer και για να τον διατηρήσεις πιάσε 5 bidoof, βάλτα στην εξάδα με το salamence και μόλις κολλήσουν και αυτά βάλτα σε box. Kάνε το ίδιο όποτε βλέπεις και τα ποκεμον θεραπεύονται ώστε να μη σου τελειώσει το pkrs ποτέ.
(16-07-2009 01:35 PM)Grovyle_Fan Wrote: [ -> ]Χθες τέλειωσα κι εγώ τελικά με τον tyrannitar στην platinum. Είναι adamant, 31 IVs attack και γνωρίζει eq, stone edge, aqua tail WTF??!!! και crunch.

επρεπε να του μαθαινες dragon dance, το οποιο ειναι egg move και το παιρνεις, ενω εχεις 1 αρσενικο totodile με dragon dαnce στο daycare. πρεπει ομως και το tyranitar/ pupitar/ larvitar να ναι θηλυκο.

αν θες ομως, μπορω να σ ετοιμασω 1 adamant larvitar με dragon dance, αλλα πρεπει να μ δωσεις κι εσυ κατι. δε δινω τσαμπε ποκεμον γιου νοου..... Cool
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Reference URL's