Legendary Pokémon

Full Version: Ποιό Pokemon εκπαιδεύετε τώρα; (και στρατηγικές για αυτά)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
παντως πεκινουα, θα σ προτεινα αυτα τα sets για shaymin & scizor

shaymin (land forme)
nature: bold
item: leftovers
EVs: 252 hp / 220 defense / 36 speed
moves:
leech seed
seed flare
rest
aromatherapy

shaymin (sky forme)
nature: timid
item: choice specs
EVs: 252 sp atk / 252 speed / 6 hp
moves:
seed flare
earth power
hidden power ice
air slash

scizor
nature: adamant
ability: technician
item: choice band
EVs: 252 atk / 252 speed / 6 hp
moves:
bullet punch
u turn
superpower / brick break
pursuit
Τέτοιο scizor έχω και εγώ αλλά αντί για speed EVs του τα έχω βάλει στο ΗΡ για να ζει λίγο παραπάνω (έχει και 31 IV's στο ΗΡ Toungue)
η nature του shaymin είναι impish και του scizor jolly. πως τα βλέπετε?
για την κατασταση σ φιλε μ, χλωμο το βλεπω...
Όντως,αν θες Shaymin-S,τότε το Impish nature είναι από τα χειρότερα που μπορούν να σου τύχουν.Αν όμως θες Shaymin σε Land Forme,τότε δεν έχεις και τόσο μεγάλο πρόβλημα.

Τέλος πάντων,πρόσφατα άρχισα την προπόνηση ενός Gyarados.Θα σας γράψω τα στοιχεία του και μετά θα σας πω σε τι χρειάζομαι βοήθεια

Gyarados

Nature:
Adamant - EPs:255 Atk,255 Spd

Moves:
Waterfall
Dragon Dance
Ice Fang
Earthquake

Λοιπόν...Χρειάζομαι βοήθεια σε τρία πράγματα:
1.Στα EPs.Να τα αφήσω όπως είναι τώρα ή να τα αλλάξω;
2.Στο moveset.Πιστεύω πως τα πρώτα τρία slots είναι ok.Όμως δεν ξέρω αν θα έπρεπε να βάλω Stone Edge ή κάτι άλλο στη θέση του Earthquake.
3.Ποιο αντικείμενο θα του ταίριαζε;Σκέφτομαι τα Leftovers αλλά δεν είμαι σίγουρος...
(19-01-2010 10:55 PM)Spyros Wrote: [ -> ]Όντως,αν θες Shaymin-S,τότε το Impish nature είναι από τα χειρότερα που μπορούν να σου τύχουν.Αν όμως θες Shaymin σε Land Forme,τότε δεν έχεις και τόσο μεγάλο πρόβλημα.

Τέλος πάντων,πρόσφατα άρχισα την προπόνηση ενός Gyarados.Θα σας γράψω τα στοιχεία του και μετά θα σας πω σε τι χρειάζομαι βοήθεια

Gyarados

Nature:
Adamant - EPs:255 Atk,255 Spd

Moves:
Waterfall
Dragon Dance
Ice Fang
Earthquake

Λοιπόν...Χρειάζομαι βοήθεια σε τρία πράγματα:
1.Στα EPs.Να τα αφήσω όπως είναι τώρα ή να τα αλλάξω;
2.Στο moveset.Πιστεύω πως τα πρώτα τρία slots είναι ok.Όμως δεν ξέρω αν θα έπρεπε να βάλω Stone Edge ή κάτι άλλο στη θέση του Earthquake.
3.Ποιο αντικείμενο θα του ταίριαζε;Σκέφτομαι τα Leftovers αλλά δεν είμαι σίγουρος...

* το μουβσετ μια χαρα ειναι, αλλα αν εβγαζες το EQ για stone edge, θα ταν τελοιο
* νομιζω οτι μπερδευτηκες στα EVs. ειναι παντα το πολυ 252 και οχι 255 οπως ανεφερες εσυ. anyway, βαλε 252 atk / 252 speed & 6 ... σε οποιο στατιστικο θες (hp reccomended)
* δωσ του life orb
1)Όπως είπε και ο Chaos το moveset είναι πολύ καλό. Τώρα η επιλογή σου σχετικά μα την τελευταία θέση βασίζεται στην υπόλοιπή σου ομάδα και τι καλύπτουν οι κινήσεις τους... Με stone edge πάντως ρίχνεις τo zapdos που αλλιώς σε wallαρει.
2)252 AT/252 SP είναι οκ, μόνο που αν έχεις 31ΙVs σε HP μην βάλεις εκεί τα υπόλοιπα 6 EPs, γιατί έτσι τα ΗPs του gyara θα διαιρούνται με το 4 που σημαίνει ότι το stealth rock σε ρίxνει ακριβώς σε 4 γύρους..
ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΟΥ Η ΒΗ ΤΡΕΗΝ!

ενα scyther ^ ^ έχω πήξει να σφάζω chops!
Scizor fact #31: Scizor's so good, even Darvor trains one.
(26-01-2010 02:37 AM)Spamvor Wrote: [ -> ]ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΟΥ Η ΒΗ ΤΡΕΗΝ!

ενα scyther ^ ^ έχω πήξει να σφάζω chops!

kai ego i8ela na ftiakso ena scyther alla mia mera ir8e i ksederfi mou to pige sto prota8lima den ksero kai ego poses fores kai to katestrepse Sad
Exw ki egw ena Scyther(exw kai battle video sto youtube:-))Twra prepei na vrw shiny Snorlax h' Kingdra me kala IVs.
Kserei kaneis pou poulane wifi usb cables(EN) gia to ds lite?Ennow ti eidous magazia,giati menw sthn Patra kai den kserw pou na koitaksw.Sorry gia to spam alla to efere to 8ema.
κι εγω εχω scyther (δε το εξελιξα, για να το χω σε UU) και ενα scizor με 31 IVs σε attack & speed με το ονομα metallica. δλδ ο scizor μ δε συγκρινεται...
Βασικά το δικό μου Scizor πρέπει να έχει ακόμα καλύτερα IVs αλλά οκ...Προς το παρόν δεν εκπαιδεύω τίποτα,αλλά θέλω να breedαρω μερικά,όπως Timid και Naive Gengar,2-3 διαφορετικά Salamence,Gyarados,Metagross,και διάφορα άλλα.Αλλά επειδή κλασσικά βαριέμαι,θα αργήσω...
Παιδιά τώρα φτιάχνω διάφορα Pokemon και το καλύτερο είναι πως έχω Ditto με μαμάτα IV's και καλά Natures Toungue π.χ. Timid 29 IV's Speed,Modest 31 IV's Sp.Attack,Jolly 31 IV's Defense και κάποια άλλα που δεν θυμάμαι!
To scizor μου πάντως είναι τραγικά αργό(ρωτήστε και τον GS), κυρίως επειδή βαριόμουν όταν το breedαρα και ήθελα μόνο max attack σε συνδυασμο με technician...
Έχω όμως άλλα αστέρια όπως το metagross και το salamence με 3 max IVs Smile

Πριν κάμποσο καιρό θυμάμαι είχα ξεκινήσει να breedάρω για horsea, αλλά λόγω σχολείου και βαρεμάρας το έκοψα. Κάποια απ'αυτές τις μέρες ίσως το συνεχίσω...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Reference URL's