Legendary Pokémon

Full Version: Ποιό Pokemon εκπαιδεύετε τώρα; (και στρατηγικές για αυτά)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
παντως το ursaring θα ηταν ενα καλο ποκεμον για το pokemon of the week.
Aυτο θα πρεπει να το συζητησεις η με καποιον moderator η με καποιον admin,εστι ωστε να μπει το pokemon στην στηλη μαζι με τα αλλα,αν θες εσυ να μπει φυσικα.
Εγώ εκπεδαιεύω Το Umbreon και το Espeon μου:


Umbreon
Dark Plusle
Bite
Quick attack
και κατι αλλο που δεν θυμάμαι

Espeon
Phsysic
confusion
bite
quick attack
ποσα level και με τι nature το καθενα?
Breloom
lvl69
item:none
Nature: Careful
HP: 188
Attack: 232
Defence: 143
Sp.attack: 100
Sp.defence: 123
Speed: 138

Attacks

Leech seed
Sky uppercut
Strength
Bulk up

Strategy: Πρώτα κάνω Leech seed για να μήν μπορεί ο αντίπαλος να αλλάξει το pokemon του και να παίρνω και hp σε κάθε γύρω (I like it very much) μετά κάνω 2-3 Bulk up (ανάλογα με τον αντίπαλο) και με αποτέλεσμα ένα γρήγορο και πολύ δυνατό φυσικό σαρωτή.
Για το breloom έχω να σου προτείνω 3 πράγματα: spore-substitute-focus punch
Αυτή είναι η κλασσική στρατηγική που χρησιμοποιείται για το breloom στο competitive battling. Κάνεις πρώτα spore και ο αντίπαλος πέφτει(ΣΙΓΟΥΡΑ) για ύπνο, στη συνέχεια substitute και μετά βαράς ότι βρεθεί στο δρόμο σου με focus punch.
Για αντικείμενο βάλε φυσικά poison orb, εφόσον το breloom έχει την ιδιότητα poison heal.
Bέβαια, αν δεν ασχολείσαι τόσο πολύ με θέματα στρατηγικής, το brellom σου παραμένει ένα πολύ δυνατό pokemon. Πάντως κατάλληλη nature είναι η adamant που αυξάνει το φοβερό attack και μειώνει το αδιάφορο special attack.

Eγώ αυτή τη στιγμή εκπαιδεύω ένα dusknoir μαζί με το sceptile. To dusknoir είναι 47lv και το προορίζω για το battle tower.
roserade(special sweeper)
quiet nature
item:quick claw
moves
energy ball
sludge bomb
shadow ball
aromatherapy

strategy:με το energy ball μπορει να κανει OHKO διαφορα walls & tanks,οπως milotic,hippowdon κα.με το sludge bomb διελυει sceptile,bellosom κα.με το shadow ball σκοτωνει gengar,dusknoir κα.οσο για το aromatherapy,ειναι μια καλη επιλογη εναντια σε stalls,annoyers & supporters,γιατι θεραπευει την ομαδα σου απο διαφορα status problems (burn,sleep κτλ).
Ωραίος, Chaos714, αλλά μη νομίζεις ότι θα επιβιώσει για να κάνει Aromatherapy. Όσο για το Sceptile, μπορεί να νικήσει το Roserade εάν ξέρει X-scissor, και, εφόσον έχει καλύτερο Speed(372 Max) και το Roserade είναι Quiet, θα χάσει. Προτιμότερο nature είναι το Modest, εφόσον το Roserade δεν είναι καλό σε «φυσικές επιθέσεις» και αποκλείεται να θέλεις να του μάθεις μία «φυσική επίθεση».
egw ekpaideyw...:

Pikachu (lvl 23)
Item:lightball
attacks:volt tackle
thunder
iron tail
thundershock

Torterra (lvl77)
attacks:earthquake
wood hammer
chrunch
leaf storm


kai alla syntoma
Εγω εκπαιδευω ενα Glalie γιατι εχω ενα κολλημα με τα pokemon τυπου παγου και σκοπευω να το παω μεχρι 100lvl
Darkrai,Shaymin και Arceus τωρα γιατι εκανα τα events και πορωθηκα....(χωρις action replay!!).αν και τα εχω ηδη θελω να εκπαιδευσω τα δικα μου!!!
στην Emerald εκπαιδευω ενα Raikou,Entei, Wailord
weavile(physical sweeper)
adamant nature
item:choice scarf
moves:
ice punch
night slash
brick break
x-scissor

με το μεγιστο speed του θα μπορει το weavile συν το boost του choice scarf να διελυει γρηγορα και ανετα baton passers οπως zapdos,ninjask,smerargle κτλ.επισης,μπορει να διελυει και ποκεμον οπως tyranitar,salamence,polygon-z,golem,rhyperior κτλ.
χμ, μήπος θα μπορούσες να διευκρινίσεις την attack και την Defence του weavile;
Ο δικός μου είναι ShinySmileSmileSmile.ADAMANT και έχει:


night slash
ice punch
brick break
quick attack(το οποίο δεν ξέρω και αν θα το κρατήσω...
STATS:ATTACK:368 και SPEED:336
Τ ἀλλα ούτως η άλλως είναι πανάθλια οπότε δεν τ αναφέρω...SmileToungueSmile
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Reference URL's