Legendary Pokémon

Full Version: Ποιό Pokemon εκπαιδεύετε τώρα; (και στρατηγικές για αυτά)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Εχεις καποιο δικαιο.Οι Special Moves δεν περνουν στους απογονους...
JimLink Wrote:Στο Netbattle είχα δοκιμάσει αυτό το moveset αλλά μου έβγαζε ότι οι special and breeding moves cannot be combined. Δηλαδή δεν μπορεί να έχει surf και volt tackle μαζί.
Δικιο εχεις, δεν το ειχα προσεξει αυτο. Αν και νομιζα οτι οι Special moves περναγαν με breeding... Ευτυχως, αυτο ομως διορθωνεται με το Pokémon Battle Revolution. Τζαπα Pikachu με Surf και Volt Tackle... Αλλα ασχετο αυτο.
Δεν νομίζω να το παίρνεις τζάμπα...θα έχει πάρα πολύ δρόμο για να ολοκληρώσεις αυτά 10 στάδια.

Τελικά όμως γιατί ο milton έλεγε ότι είχε Raichu lvl 95? Είναι δυνατόν να μπει surf και volt tackle μαζί με σπαστήρι?
Σαφως και ειναι δυνατον.Ισως του το εδωσαν απο ανταλλαγη...
Εγω τωρα σκεφτομαι την εξης στρατηγικη:
Ninjask(Κλασσικα Substitute και στο τελος Baton Pass)
Μετα το Baton Pass βγαζω Skarmory(Spiker)
Και αμα χασει, σκεφτομαι να εκπαιδευσω ενα Snorlax w/ Curse για αυτην την περιπτωση

BTW, αυτος ο Οδηγος εκπαιδευσης στο site ειναι πολυ χρησημος αλλα το συραπτικο μου τα τιναξε γιατι δεν επιανε τις σελιδες Toungue

Edit:
Μολις μαξαρα HP EP του Snorlax
Brave
lv13
HP 75 Cool

Tackle
Curse(XEXE!Ομως δεν ξερετε τι τραβηξα μεχρι να βρω θυληκο Snorlax...)
Hidden Power
Amnesia

Για προτεινετε ενα Moveset με το Curse μεσα


Αν δεν κανω λαθος, τα Wishmur οταν εχεις Macho Brace και Pokerus σου δινουν 4EP στο HP, σωστα?
Εβαλα 10 HP UP(100 EP)και μετα Wishmur μεχρι τα 255
Curse
Earthquake/Rest
Shadow ball
Return

Σωστά με Macho Brace και Pokerus τετραπλασιάζονται τα ΕΡ, αλλά δεν χρειαζόταν να τα πας μέχρι 255. Επειδή για κάθε 4ΕΡ παίρνεις 1 effort level να τους βάζεις τόσα ώστε να διαιρείται με το 4 χωρίς να αφήνει κανένα υπόλοιπο η διαίρεση. Στην περίπτωση αυτή έπρεπε να βάλεις στο ΗΡ 252 (252/4=63 effort lvls)
Curse, Rest σιγουρα, τωρα για τις δυο επιθετικες κινησεις εξαρταται απο το τι αλλα Pokémon θα εχεις στην ομαδα σου και τι θες να σκοτωσει ο Snorlax. To Shadow Ball βαραει τα ghosts, τα Body Slam & Return παιρνουν STAB, το Brick Break βαραει τα Blissey, και Earthquake και Rock Slide ειναι οι κλασσικες sweeperοκινήσεις. Διαλέγεις και παίρνεις. Και για item, νομιζω οτι το Chesto Berry δουλευει καλυτερα απο το Leftovers.
Βεβαια και το Belly Drum καλη ειναι αλλα σου χανει πολυ ΗΡ
Εγω σκεφτηκα

Curse
Headbutt
Earthquake
Shadow Ball

Το Return δεν χρειαζεται αφου θα το εχω στο PC σχεδον Παντα
Αν θες normal-type και οχι Return, βαλε Body Slam. Ισα PP και μεγαλυτερη damage απο οτι το Headbutt ΚΑΙ πιθανοτητα για paralysis. Αλλα πιστευω οτι το Rest χρειαζεται στον Snorlax και ειδικα στο Curse-Lax. Τωρα το Belly Drum νομιζω οτι ειναι κατωτερο απο το Curse στον Snorlax.
Για το Ninjask και το Skarmory τι λες?
Εγω σκεφτομαι:

Ninjask@???

Baton Pass
Substitute
Swords Dance
???

Skarmory@Leftovers

Spikes
Roar
???
???
Ninjask @ Liechi
Careful, 248 HP, 10 Def, 252 Sp.Def. / Jolly, 248 HP, 246 Atk, 16 Speed
-Substitute
-BP
-Swords Dance
-Protect / Silver Wind

Ή τα αριστερά, ή τα δεξιά. Και αν πάρεις τα αριστερά, πάντα αρχίζεις με Protect. (Τα EPs που έδωσα προϋποθέτουν 31 IVs παντού)

Skarmory @ Leftovers
Impish, 252 HP, 66 Atk, 192 Def
-Spikes
-Whirlwind
-Aerial Ace/Fly/Steel Wing
-Rest/Toxic

Οι περισσότεροι βάζουν Roar αντί για Whirlwind για να βάλουν Drill Peck σαν επιθετική κίνηση (δεν γίνεται να έχεις Whirlwind και Drill Peck μαζί). Αλλά επειδή υπάρχει η ability Soundproof, WW>Roar. Επίσης, Rest>Toxic για εμένα.
8elw na ftiaxw ena flygon ti nature kai ti skills/item proteinete? twra ehw vgalei kamia 10aria auga... to macho brace ti boithaei sto lvl up? (to xerw oti eimai offtopic alla tespa ) Big Grin
Προτείνω physical sweeper επειδή έχει μεγαλύτερο att
Adamant @Scope Lens
252Att, 252Spd, 6HP
Earthquake
Rock Slide
Iron Tail/Hyper Beam/Return
Dragon Claw/Crunch

(To Macho Brace διπλασιάζει τα effort points που παίρνεις όταν σκοτώνεις ένα πόκεμον, αλλά χαμηλώνει το spd που θα έχεις στη μάχη και μόνο σε αυτή.)
που βρισκω το scope lens και τι κανει?
Το αγοραζεις με τα battle points απο το battle frontier (νομιζω 64 θελει) και ανεβαζει το critical-hit ratio. Εγω βεβαια προτεινω Choice Band στο Flygon αλλα διαλεξε οτι θες εσυ.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Reference URL's