Legendary Pokémon

Full Version: Ποιό Pokemon εκπαιδεύετε τώρα; (και στρατηγικές για αυτά)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
εγω εκπαιδευω το εξης:

tyranitar
adamant nature
item: leftovers/ life orb
EVs: 252 atk/ 252 speed/ 6 hp
moves:
dragon dance
EQ
crunch
stone edge
ενοειτε πως εκπεδευω την Rao το το shiny lopunny^^yea ειμαι πολυ χαρουμενη που επιτελους την απεκτησα!!!
item:lucky egg(τωρα που την εκπεδευω)
moves:
return
quick attack
jump kick
baton pass
για την ωρα αυτα εχει και με το αυγουλακι περνει lvl για πλακα![Image: Spr_4d_428_s.png]
^

θα επρεπε το lopunny να ηταν καπως ετσι

lopunny
nature: timid
ability: klutz
item: flame orb
EVs: 236 hp/ 164 def/ 108 speed
moves:
baton pass
switcheroo
magic coat
agility
Εγώ προσπαθώ να πάω το Giratina μου λβλ100

Giratina(Origin Forme)
nature:Mild
ability:Levitate
item:Griseous Orb
stats:HP318,Att224,Def154,Sp.Att242,Sp.Def168,Speed168,Lvl73
moves:
Earth Power
Shadow Force
Dragon Pulse
Silver Wind

Έχετε να προτίνετε κάτι;
Χμ, εγώ Con καλό το βλέπω το poke.Αλλά η κίνηση ασημένιος άνεμος θα έπρεπε να αντικαταστιθεί από μια ποιό δυνατή(κατά την γνώμη μου πάντα.

Εγώ τώρα εκπαιδεύω

Leafeon
Jolly nature
Miscievous
Likes sweet food

Attack 105
Defense 113
Sp Atk 59 D:
Sp def 66
Speed 103
Ability Leaf Guard:Prevents status problems in sunny wheather

Moves
Magical Leaf
Quick attack
Sand Ataack
Bite
Ναί ξέρω είναι λίγο χάλια για αυτό προτείνετε μου κάτι plz.Ας σημειωθεί πως δεν είναι 100 level αλλά 37.
Σκοπεύω να πάρω το πρωτάθλημα και να νικάω με αυτό στο frontier.
(30-06-2009 12:51 PM)The Human Torch Wrote: [ -> ]Χμ, εγώ Con καλό το βλέπω το poke.Αλλά η κίνηση ασημένιος άνεμος θα έπρεπε να αντικαταστιθεί από μια ποιό δυνατή(κατά την γνώμη μου πάντα.

Εγώ τώρα εκπαιδεύω

Leafeon
Jolly nature
Miscievous
Likes sweet food

Attack 105
Defense 113
Sp Atk 59 D:
Sp def 66
Speed 103
Ability Leaf Guard:Prevents status problems in sunny wheather

Moves
swords dance
leaf blade
roar
baton pass

Ναί ξέρω είναι λίγο χάλια για αυτό προτείνετε μου κάτι plz.Ας σημειωθεί πως δεν είναι 100 level αλλά 37.
Σκοπεύω να πάρω το πρωτάθλημα και να νικάω με αυτό στο frontier.

οχι και ασχημο το leafeon σε στατιστικα, αλλα καν του λιγο ev training, για να δυναμωσει περισσοτερο σε attack, hp & speed.

@con: βαλε στο giratina αυτες τις κινησεις
dragon claw
shadow ball
earthquake
thunder
Τι λες! Να του βγάλω Shadow Force & Draco Meteor(τώρα την έβαλα). Άμα είναι βάζω EQ αντί για Earth Power, αλλά που το βρίσκω?
(01-07-2009 12:38 PM)Con Wrote: [ -> ]Τι λες! Να του βγάλω Shadow Force & Draco Meteor(τώρα την έβαλα). Άμα είναι βάζω EQ αντί για Earth Power, αλλά που το βρίσκω?

εγω προσωπικα δεν θα εβαζα thunder στο giratina θα κρατουσα shadow forse γτ γλιτονει ενα hit και αμα εχεις leftovers ανακτα δυναμεις.
(01-07-2009 12:38 PM)Con Wrote: [ -> ]Τι λες! Να του βγάλω Shadow Force & Draco Meteor(τώρα την έβαλα). Άμα είναι βάζω EQ αντί για Earth Power, αλλά που το βρίσκω?

1 μα οι επιθεσεις που σ εβαλα ειναι πολυ αποτελεσματικες. για το draco meteor τι να σ πω? ας το σκεφτοσουν νωριτερα....
2 το EQ το βρισκεις στο wayward cave. οπως βλεπεις το δρομο για τα ποδηλατα, πηγαινεις κατω απ αυτον και βρισκεις μια αλλη εισοδο της σπηλιας, που αν φτασεις στο τελος, θα βρεις την κινηση EQ. εκει επισης, πιανεις και gible.
Βασικα οι επιθέσεις που πρότεινε ο Chaos είναι χρήσιμε γιατί χτυπάνε πολλά Pokemon στις Uber Battles:
Το Dragon Claw χτυπαει τα Dragons
Το Shadow Ball χτυπαει τα πολλα Psychic Pokemon που υπαρχουν στις Uber Battles.
Το Earthquake χτυπαει τα Steel
Το Thunder, ειναι με την προυπόθεση ότι θα παίζει και το Kyogre οπότε θα κάνει το accuracy του 100%.
Καλυτερα Chaos όταν δίνεις ένα moveset, να εξηγείς και τη λογική σου πίσω από αυτό.
Dragon Claw & Shadow Ball τα έχω βάλει σε άλλα ΠΚΜΝ.Whyyyyyyyyyyyyyyyyyy......
Πώς να κάνω EV Training?
(03-07-2009 11:44 AM)Con Wrote: [ -> ]Πώς να κάνω EV Training?

διαβασε αυτο το tutorial, γιατι βαριεμμαι να γραφω μιση ωρα τοσα πραματα

http://www.legendarypokemon.net/training_el
Άμα σου πω ότι δεν κατάλαβα τίποτα, τι θα μου πείς;
Con, κοίτα τι κάνω εγώ. Αγοράζω όλα τα Battle Items στο Battle Frontier. Έπειτα, εάν δεν έχεις Pokerus, προσπάθησε να πιάσεις Pokemon που το έχουν.(Νομίζω είναι πιο δύσκολο και από το να βρεις shiny) Έπειτα, «κόλλησε» στο Pokemon που, θέλεις να κάνεις EV Training, το Pokerus. Μετά από αυτό, δώσε του συνολικά 20 βιταμίνες[10 βιταμίνες σε κάθε stat (πχ. 10 Carbos και 10 Zinc)]. Μετά δώσε του ένα Power Item(εάν θες να εκπαιδεύσεις το Pokemon σε Attack και Speed, πρέπει να του δώσεις να κρατάει τα αντίστοιχα Power Items). Έπειτα, νίκησε 15 Pokemon που αυξάνουν το stat που θέλεις(πχ. Attack). Μετά από αυτό, νίκησε άλλα 15 Pokemon ΑΛΛΑ στο επόμενο stat που θέλεις(πχ Speed). Και τανταν~! Έτοιμος. Big Grin
(03-07-2009 01:03 PM)Con Wrote: [ -> ]Άμα σου πω ότι δεν κατάλαβα τίποτα, τι θα μου πείς;

το εξης:

ev training for
1 defense: iron island (graveler/ steelix +2 EPs at defense)
2 speed: fishing (magikarp +1 EP at speed)
3 sp def: route 223 (tentacruel +2 EPs at sp def)
4 hp: route 222 (gastrodon +2 EPs at hp)
5 attack: route 206, trophy garden & lake valor lakefront (kricketune +2 EPs at attack)
6 sp atk: old chateau (gastly +1 EP at sp atk)

αν νικας τα ποκεμον που σ προτεινα και παιρνεις λεβελ, θα παιρνεις και τα αντιστοιχα effort points (EPs) στα στατιστικα που θες να ανεβασεις. επισης, αν το ποκεμον σ εχει pokerus & κραταει το macho brace, η αποδοση θα γινεται καλυτερη. Wink
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Reference URL's