Legendary Pokémon

Full Version: Ελληνικό Σπαμ και fr3DS
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Εμείς κατάληψη σήμερα. Μα καλά, μια φορά είπα κι εγώ να πάω για μάθημα, σήμερα τους ήρθε να κάνουν κατάληψη; Τσαντίστηκα τόσο πολύ που μου έρχεται να μην ξαναπάω Toungue
Ωραία ήταν και σήμερα. Αν και δεν νίκησα σε κανένα από τα 2 match που έπαιξα, άνοιξα έναν Glalie-EX full art.

Ξαναείδα τους NM2 και Adk Toungue
πηγες σε αυτα τα τουρνουα ποκεμον;
Ναι. Δεν θα πηγαίνω συνέχεια να παίζω μιας και λεφτά δεν υπάρχουν αλλά θέλω τουλάχιστον σαν judge/professor να πηγαίνω (εάν περάσω το test).
μονο αθηνα γινονται αυτα; εδω θεσσαλονικη;

και αυτο το τεστ τι ειναι; ενδιαφερον ακουγεται
Λογικά σιγά σιγά θα γίνονται και σε άλλα μέρη της Ελλάδος. Θεσσαλονίκη σίγουρα μιας και είναο μεγάλο μέρος.

Με το professor program ουσιαστικά μπορείς να επιβλέπεις τα games ώστε να μην υπάρχουν κλεψιές ή εάν κάποιος θέλει διευκρίνιση σε κάποιο κανονισμό ή κάποια κάρτα ίσως, τέτοιου είδους θέματα.
Εγώ πάλι θέλω να πάρω μια ζακέτα στυλ Assassin's Creed, αλλά τα 2 designs που βρήκα:

1)Το ένα το βρίσκω εύκολα στο ebay,αλλά δεν θυμίζει σχεδόν καθόλου AC

2)Το άλλο είναι σε στυλ Connor Kenway (AC III),αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι καλό για να το φοράω κι έξω Toungue Επίσης,στο ebay δεν βρίσκω trustable seller. :\
Ξαναδουλεύει το paypal χωρίς κανένα πρόβλημα;
Grim,είχε βρει το luben.tv ένα κολπάκι για τις Paypal Toungue
http://luben.tv/web/www/61154
Also mentioned here
https://pcbuilding.gr/kolpo-gia-na-parak...exoteriko/

Το κακό είναι ότι κρατάει ένα ποσό (νομίζω 0,35€+10%)
τελικα οχι βλακεια ειπα grim
Τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της Μπάγερν:
Βόλφσμπουργκ: 5-1
Ντιναμό Ζάγκρεμπ: 5-0
Ντόρτμουντ: 5-1
Κολωνία: 4-0
Άρσεναλ: 5-1

Κρίνοντας απ'αυτό, το κρίνω ασφαλές να παίξω 1 ευρώ ότι η Μπάγερν θα νικήσει 5-0 τον Ολυμπιακό κι 1 ευρώ ότι θα κερδίσει 5-1 Toungue Ένα απ'τα 2 θα τύχω σίγουρα. Toungue

Άλλα σκορ που μπορεί να βάλω θα είναι κανένα 4-0 4-1 και ίσως καναδυο πιθανά σκορ ακόμα. Τι λέτε? Toungue
(στο ακριβές σκορ,ειδικά στα μεγάλα σκορ,δίνουν μεγάλες αποδόσεις. κάτι 100άρια,κάτι 200άρια,και 500άρια έχω δει)

Μιλάμε για έναν αγώνα ο οποίος κρίνει την πρωτιά (αν νικήσει ο Ολυμπιακός πάει 1ος στον όμιλο,αφού και η Μπάγερν και ο Ολυμπιακός έχουν 3 νίκες και 1 ήττα. Η Μπάγερν θα έχει όλους τους παίχτες που δεν είχε στον αγώνα στο Καραϊσκάκης λόγω τραυματισμών (στο Καραϊσκάκης νίκησε 0-3 η Μπάγερν). Λογικό μου φαίνεται να βάλουν καμία 5άρα.

Λεφτά υπάρχουν λέμε! Toungue (εκτός αν το στήσει ο Μαρινάκης και νικήσει ο Ολυμπιακός hue hue hue)

ΥΓ: Στα 5 γκολ το μετράει ως 5+,οπότε δεν ανησυχώ σε περίπτωση που ο Ολυμπιακός θα χάσει 7-0 Toungue
Σε ένα μήνα θα δοκιμάσω πάλι για το professor program καθότι δεν τα κατάφερα αυτή την φορά. Sad
(07-11-2015 01:15 AM)VladdyHawkward Wrote: [ -> ]Grim,είχε βρει το luben.tv ένα κολπάκι για τις Paypal Toungue
http://luben.tv/web/www/61154
Also mentioned here
https://pcbuilding.gr/kolpo-gia-na-parak...exoteriko/

Το κακό είναι ότι κρατάει ένα ποσό (νομίζω 0,35€+10%)
λάθος
είναι 3.4% + 0,5Ευρώ, όχι 10% !
Παράδειγμα μιας πρόσφατης συναλλαγής που έκανα :
Amount received:
€430.00 EUR
Fee amount:
-€14.97 EUR

Net amount:
€415.03 EUR

οπότε μπορείς να υπολογίσεις εύκολα το ποσόν.
Η προμήθεια δεν είναι μεγάλη.
Στο statement της τράπεζας βλέπεις μια συναλλαγή σαν να αγόρασες κάτι από εδώ. Θεωρητικά μπορώ να τραβήξω και 2000Ευρώ συναλλαγή με βάση το όριο της απλής κάρτας η 10.000 από τη χρυσή visa αλλά η μεγαλύτερη συναλλαγή που έκανα ήταν 1.200Ευρώ (για φέτος).
το κολπο με το paypal δεν το καταλαβα... δηλαδη μπαινεις στο προφιλ σου βαζεις ενα δευτερο ψευτικο mail, που υποτιθεται οτι ειναι απο αλλη χωρα που δεν εχει καπιταλ κοντρολς και μετα βαζεις την καρτα στην οποια θα γινει η χρεωση;

δοκιμασα να φτιαξω ψευτικο mail αλλα σου ζηταει κινητο κατα την δημιουργια για την επαληθευση οποτε δεν νομιζω αν επιλεξω την γαλλια για παραδειγμα να μου στειλουν κωδικο στο κινητο για επαληθευση
(07-11-2015 01:35 PM)Mister 94 Wrote: [ -> ]το κολπο με το paypal δεν το καταλαβα... δηλαδη μπαινεις στο προφιλ σου βαζεις ενα δευτερο ψευτικο mail, που υποτιθεται οτι ειναι απο αλλη χωρα που δεν εχει καπιταλ κοντρολς και μετα βαζεις την καρτα στην οποια θα γινει η χρεωση;

δοκιμασα να φτιαξω ψευτικο mail αλλα σου ζηταει κινητο κατα την δημιουργια για την επαληθευση οποτε δεν νομιζω αν επιλεξω την γαλλια για παραδειγμα να μου στειλουν κωδικο στο κινητο για επαληθευση
Τα πράγματα είναι πολύ απλά
έχεις ένα paypal (κανονικό) με όλα σου τα στοιχεία περασμένα, και ένα δεύτερο paypal πάλι δικό σου με μια διεύθυνση από παλιότερο σου σπίτι και ένα 2ο κινητό και mail (όλα τα στοιχεία πραγματικά, τίποτα ψεύτικο). Περνάς τη χρεωστική/πιστωτική στο 2ο account. Στέλνεις Money request από το 1ο στο 2ο και τραβάς κανονικά χρήματα. Οι οδηγοί είναι ξεκάθαροι απορώ πως δεν το κατάλαβες.
Στην ουσία στέλνεις λεφτά στον εαυτό σου. Από Ελληνικό account σε Ελληνικό account γίνεται, αν τυχόν σε κυνηγήσει η εφορία θα πεις ότι πλήρωσες παροχή υπηρεσιών για web design η αγορά ηλεκτρονικών υπηρεσιών (μουσική/video Κλπ). Οπότε δεν θα φας πρόστιμο. Τραβηγμένο σενάριο.

Β' τρόπος αν δεν θες να τα κάνεις αυτά είναι να κάνεις έμβασμα στη Γερμανική τράπεζα με τα στοιχεία που έχει στο Top Up option το paypal αλλά εκεί έχεις την προμήθεια των τραπεζών.
Reference URL's