Legendary Pokémon

Full Version: Ελληνικό Σπαμ και fr3DS
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Δεν είμαι σίγουρος ότι γίνεται αυτό που λες. Toungue
Μάλλον το RNG abuse λες το οποίο για να σου τύχει shiny θα πρέπει να μην shiny locked.
Όχι, απλά βάζεις έναν κωδικό για σάινι όνλι πόκεμον και βρίσκεις ένα λετζιτότατο πόκεμον σάινι που όμως δεν μπορεί να είναι σάινι κανονικά. Όμως αφού δεν χάκαρες για να βρεις το πόκεμον δεν έχει πρόβλημα :)
πως σε βολευει να γραφεις αγγλικα με ελληνικα γραμματα; απορω... μπορει καποιος να μπερδεψει το shiny με το σαϊνι για παραδειγμα...
Skorp, θυμάσε έναν/μία που ερχόταν κάποτε στο chat με Dawn/May/AngryHinox;
Ήρθε στο project pokemon τώρα. -_-

Μόνο όταν μπήκε με τα nicks Dawn/Daisy θυμήθηκα ποιος ήταν.
Θέλει κανείς σας Articuno/Zapdos/Moltres; Τα events εννοώ με τα hidden abilities.
(07-05-2016 07:28 PM)Grim Ripper Wrote: [ -> ]Θέλει κανείς σας Articuno/Zapdos/Moltres; Τα events εννοώ με τα hidden abilities.

Αν εννοείς codes,why not? Toungue
(06-05-2016 08:47 PM)Mister 94 Wrote: [ -> ]πως σε βολευει να γραφεις αγγλικα με ελληνικα γραμματα; απορω... μπορει καποιος να μπερδεψει το shiny με το σαϊνι για παραδειγμα...
είναι και Shiny και σαΐνι Toungue
(06-05-2016 09:00 PM)Grim Ripper Wrote: [ -> ]Skorp, θυμάσε έναν/μία που ερχόταν κάποτε στο chat με Dawn/May/AngryHinox;
Ήρθε στο project pokemon τώρα. -_-

Μόνο όταν μπήκε με τα nicks Dawn/Daisy θυμήθηκα ποιος ήταν.

Που έμπαινε με πολλά νικς κι έκανε αρ-πι αν θυμάμαι καλά.

Btw, θα μου πουν εμένα ότι τα μποτς είναι για καλό, πως είναι χρήσιμα και πως δεν τα θέλω χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος... Φουλ σπαμ από τότε που τους ήρθε η ιδέα να ξανασκεφτούν το θέμα με τα μποτς αλλά ποιος με ακούει...

(06-05-2016 08:47 PM)Mister 94 Wrote: [ -> ]πως σε βολευει να γραφεις αγγλικα με ελληνικα γραμματα; απορω... μπορει καποιος να μπερδεψει το shiny με το σαϊνι για παραδειγμα...

Γουάτ ντου γιου μίν εγκζάκλι? Αι ντόντ αντερστέντ.

(08-05-2016 01:24 AM)Pokemaniac Wrote: [ -> ]
(06-05-2016 08:47 PM)Mister 94 Wrote: [ -> ]πως σε βολευει να γραφεις αγγλικα με ελληνικα γραμματα; απορω... μπορει καποιος να μπερδεψει το shiny με το σαϊνι για παραδειγμα...
είναι και Shiny και σαΐνι Toungue

^ afto
Ναι, αυτός με τα πολλά nicks και το rp.
Έφαγε ban και εκεί. Toungue
Καλημέρα

Ό,τι να'ναι είναι μερικά άτομα. Πριν λίγο καιρό είχα μπει σε ένα δωμάτιο για rp για να ρωτήσω γιατί κάποιος από εκεί έστελνε άτομα στο lp για rp. Πραγματικά δεν μπορούσες να συνεννοηθείς. Φαινόταν λες και είχα να κάνω με 5χρονα.
(08-05-2016 04:03 AM)skorp Wrote: [ -> ]
(06-05-2016 08:47 PM)Mister 94 Wrote: [ -> ]πως σε βολευει να γραφεις αγγλικα με ελληνικα γραμματα; απορω... μπορει καποιος να μπερδεψει το shiny με το σαϊνι για παραδειγμα...

Γουάτ ντου γιου μίν εγκζάκλι? Αι ντόντ αντερστέντ.

Περα απο το οτι μπορει καποιος να μπερδεψει το shiny με το σαϊνι, δεν μπορω να σκεφτομαι πως ακριβως θα γραψω το "εξακτλι"... Δηλαδη με τον δικο μου τροπο βαζοντας "ξ" ή "γκ" οπως το εγραψες εσυ... Αλλα οκ παω πασο αφου σε βολευει

Στάλθηκε από το 4045D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
(08-05-2016 04:03 AM)skorp Wrote: [ -> ]Btw, θα μου πουν εμένα ότι τα μποτς είναι για καλό, πως είναι χρήσιμα και πως δεν τα θέλω χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος... Φουλ σπαμ από τότε που τους ήρθε η ιδέα να ξανασκεφτούν το θέμα με τα μποτς αλλά ποιος με ακούει...

Bots σαν το RuneScript στο PurpleSurge σαφώς και είναι καλά γιατί έχουν χρήσιμες λειτουργίες όπως Google search (με πόσα άτομα να βαριούνται να ψάξουν ένα απλό πραγματάκι στο Google, είναι και παραείναι χρήσιμο), Youtube search (και το άλλο που όταν postάρεις ένα Youtube vid σου λέει περί τίνος πρόκειται,γλιτώνεις rickrolling κι άλλες τρολλιές),κτλ. Οπότε ναι, ένα bot με κάποιες λειτουργίες ΔΕΝ είναι κακό, οπότε διαφωνώ μαζί σου γιατί δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να είσαι ενάντια σε ΟΛΑ τα bots. Και ναι, μπορεί να δημιουργεί και ένα τέτοιο bot λίγο spam,αλλά εκεί απλά βάζεις κανόνα για abusing bot commands και είσαι πόπα.
Ωστόσο, συμφωνώ μαζί σου στο ότι με την υπάρχουσα κατάσταση μόνο spam έχουμε.
Ο Dave είναι ωραίο bot για RP channels ή άλλα πιο χαβαλετζίδικα channels. Αλλά για ένα channel σαν το LP με κανόνα ενάντια στο RP, ασχέτως αν εφαρμόζεται ή όχι, δεν έπρεπε να υπήρχε.
Παράδειγμα? Δοκίμασα μια λειτουργία του πριν λίγη ώρα.
People on #Legendary_Pokemon Wrote:[11:54:09] <VladdyHawkward> Dave courtmartial Latios
[11:54:13] * Dave throws Latios in the brig to await charges
[11:54:43] <Dave> Latios, you are charged with terraforming several female "Maquis" crewmembers, and writing a character development episode
[11:54:46] <Dave> You have been found innocent, have a nice day.
Κι αν θεωρείς ότι 1 bot είναι spam, πού να φέρει η Michele και τα υπόλοιπα 3 bots να δεις spam (Bob, KittyKat, Fatale), αφού αλληλεπιδρούν και μεταξύ τους. Οπότε ας το πάρουμε απόφαση και να βγάλουμε τον κανόνα για το RP και τα RP bots (εκεί να δεις χάος) ή να εφαρμοστεί αυστηρά (εκεί ίσως καταλήξουμε με 1-2 hops λιγότερο αν δεν συμμορφωθούν μερικοί και μερικές, οπότε και πάλι θα υπάρχει χάος).

tl;dr
Φέρτε ένα bot με χρήσιμες λειτουργίες σαν το RuneScript, διώξτε όλα τα άλλα bots και βάλτε κανόνα για overuse των bot commands.




ΥΓ: Σαφώς και δεν έχω λόγο να μιλάω για το channel αφού δεν έχω κάποιο βαθμό (άσε που στο παρελθόν έχω δημιουργήσει θέματα), αλλά εφόσον είμαι στο LP εδώ και κάποια χρόνια, πιστεύω δικαιούμαι να πω τουλάχιστον την άποψή μου.

ΥΓ2: Ποιο channel ήταν αυτό με το rp και σε ποιον server? o.O Και πότε είχε γίνει αυτό?
Ρε συ, δεν είμαι κατά των bot γενικά, απλά αυτό ειπώθηκε όταν έλειπα μια φορά. Είμαι κατά τον χαζών bot και ξέροντας τα άτομα στο channel....ε, καταλαβαίνεις. Και είχα δίκιο ρε φίλε. Μια φορά να προβλέψω ότι θα γίνει μακακία και να διαψευτώ δεν υπάρχει (δυστυχώς ή ευτυχώς) και ας λένε ότι θέλουν :p *
Σιγά μην έφερναν χρήσιμο bot. Άσε που σπαμμάρει και από μόνο του.
Και βέβαια έχεις λόγο να μιλάς για το channel, αφού το channel ανήκει στο λαό!
Γι'αυτό, λοιπόν, την Κυριακή 8 Μαΐου, όλοι στους δρόμ....εχμ τι λέγαμε; **
Α ναι...
Μα το όλο θέμα ξεκίνησε επειδή ο/η vulpix (ξέρεις εσύ) ήθελε να φέρει ένα bot. Το πόσο καλό ακούγεται αυτό νομίζω μπορείς να το καταλάβεις κι εσύ :p


Όσο για το ποιο channel ήταν, δεν θυμάμαι. Θα το κοιτάξω αργότερα.


* Σωστά καταλάβατε, ούτε Τσίπρα ψήφισα, ποτέ.
** Βλέπε * ^
Skorp, πάρε ένα μεταχειρισμένο 3ds ρε.
(08-05-2016 06:18 PM)skorp Wrote: [ -> ]Ρε συ, δεν είμαι κατά των bot γενικά, απλά αυτό ειπώθηκε όταν έλειπα μια φορά. Είμαι κατά τον χαζών bot και ξέροντας τα άτομα στο channel....ε, καταλαβαίνεις. Και είχα δίκιο ρε φίλε. Μια φορά να προβλέψω ότι θα γίνει μακακία και να διαψευτώ δεν υπάρχει (δυστυχώς ή ευτυχώς) και ας λένε ότι θέλουν Toungue *
Σιγά μην έφερναν χρήσιμο bot. Άσε που σπαμμάρει και από μόνο του.
Και βέβαια έχεις λόγο να μιλάς για το channel, αφού το channel ανήκει στο λαό!
Γι'αυτό, λοιπόν, την Κυριακή 8 Μαΐου, όλοι στους δρόμ....εχμ τι λέγαμε; **
Α ναι...
Μα το όλο θέμα ξεκίνησε επειδή ο/η vulpix (ξέρεις εσύ) ήθελε να φέρει ένα bot. Το πόσο καλό ακούγεται αυτό νομίζω μπορείς να το καταλάβεις κι εσύ Toungue


Όσο για το ποιο channel ήταν, δεν θυμάμαι. Θα το κοιτάξω αργότερα.


* Σωστά καταλάβατε, ούτε Τσίπρα ψήφισα, ποτέ.
** Βλέπε * ^

Πάντως στο #USSEnterprise στο PurpleSurge που έχουμε και τα 4 bots της Michele κάθε λίγο και λιγάκι βάζουμε +m για λίγα δεύτερα για να σκάσουν τα bots. Γιατί αν μιλήσει το 1 bot κι αλληλεπιδράσει και άλλο,μετά αλληλεπιδρούν όλα και σπαμάρουν φατσούλες. Όσο για το "Το chat ανήκει στον λαό", ΕΜΠΡΟΣ ΑΔΕΡΦΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ SPAMBOTS! Toungue
Reference URL's