Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
δεν ηερω που αλλού να το ρωτήσω και ρωτάω εδώ...το θεμα ''most wanted pokemon in greece'' γιατί το κλείσατε????ετσι νομιζω δηλαδη....τώρα υπαρχουν most wanted pokemon in greece..3 ειναι βασικά..shaymin,darkrai,arceous...αυτό ήθελα μόνο να πω Toungue
Grovyle_Fan Wrote:Θα το δοκίμαζα ,αλλά έχω ήδη κάνει όλες τις ανταλλαγές.Θα δοκιμάσω μάλλον σε κάποιου φίλου μου. Ευχαριστώ για τη βοήθεια και για τα καλά λόγια για το avatar Big Grin

Δεν είναι ανάγκη να το δοκιμάσεις στις κασέτες της 5ης γενιάς, μπορείς να το δοκιμάσεις σε οποιαδήποτε αν και είμαι 95% ότι αυτό που έγραψα πριν είναι σωστό.

Dregon Wrote:δεν ηερω που αλλού να το ρωτήσω και ρωτάω εδώ...το θεμα ''most wanted pokemon in greece'' γιατί το κλείσατε????ετσι νομιζω δηλαδη....τώρα υπαρχουν most wanted pokemon in greece..3 ειναι βασικά..shaymin,darkrai,arceous...αυτό ήθελα μόνο να πω Toungue

Τo συγκεκριμένο thread είχε θέμα τα πιο περιζήτητα Pokémon της Ευρώπη το 2005 (ο τίτλος έλεγε για Ελλάδα αλλά ήταν για την Ευρώπη συμπεριλαμβανομένης και της Ελλάδας) τα οποία επιλέχτηκαν μετά από ψηφοφορία. Μετά τα Pokémon που επιλέχτηκαν ως τα πιο περιζήτητα της Ευρώπης δόθηκαν σε ένα event το οποίο πραγματοποιήθηκε το 2005. Εφόσον το event έχει ήδη πραγματοποιηθεί δεν υπάρχει λόγος για είναι ανοιχτό το thread. Εάν θες να βρεις ποια είναι τα πιο περιζήτητα Pokémon των μελών αυτής της ιστοσελίδας φτιάξε το αντίστοιχο thread.
και κάτι ακόμα θέλω να ρωτήσω και μονο εδω βλέπω thread ερωτησεισ & απαντησεις....ρε παιδια αφού κάνετε που κανετε close καποια threads,γιατί δεν τα διαγράφεται κι όλαΣ????δεν έχω πρόβλημα,απλώσ ετσι λεω......
Γι αυτό ρώτα έναν Administrator ή έναν Moderator γιατί μόνο αυτοί μπορούν να κλειδώσουν και να διαγράψουν threads. Εγώ πιστεύω πως δεν τα διαγράφουν για να μπορούν να διαβαστούν ξανά και ξανά και από άλλα μέλη αλλά και από επισκέπτες.

Έχω κι εγώ μια απορία: τι διαφορά έχει το Permanent Ban από το Server Ban?
Νομιζω οτι το Permanent Ban ειναι οτι δεν μπορεις να μπεις με τον Λογαρισμο σου αλλα μπορεις σαν Guest αλλα το Server Ban οτι δεν μπορεις καθολου...

Τεσπα...Αν κανω trade back ενα Ποκεμον μου θα παιρνει τους επιπλεων ποντους σαν να ειναι ανταλλαγμενο?
Ναι κατι τετοιο ειναι με το ban...
Oxi δεν περνει επιπλεον ποντους με trade back νομιζω..
Σίγουρα δεν παίρνει επιπλέον πόντους,ακριβώς όπως είπε ο Drager, το έχω δοκιμάσει. Από τη στιγμή που έχεις το ίδιο ID με το pokemon και το παιχνίδι αναγνωρίζει που το έπιασες δε θεωρείται ότι προέρχεται από ανταλλαγή.
Όχι δεν παίρνει επιπλέον πόντους 100% αλλά χάνει ΟΛΑ τα happiness. Το παιχνίδι για να καταλάβει εάν ένα Pokémon έχει προέλθει από ανταλλαγή συγκρίνει το ID του Pokémon με το Trainer’s ID και επίσης συγκρίνει το Secret ID του Pokémon με το Trainer’s Secret ID (το Secret ID δεν το βλέπεις αλλά μόνο το παιχνίδι το ξέρει). Εάν ΚΑΙ τα δυο είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια τότε το Pokémon είναι σαν να είναι δικό σου άσχετα εάν το απέκτησες από ανταλλαγή.
Μηπως ξερει καποιος τι ρολο παιζουν τα tiny και big mushrooms? Big Grin
Με πόσα ποστς γίνομαι σίνιορ μέμπερ
Με 250 γινεσαι ''senior member''.
μέμπερ;
Στα 50 γινεσαι ''member''.
patatuka Wrote:Μηπως ξερει καποιος τι ρολο παιζουν τα tiny και big mushrooms? Big Grin

Στις D/P τα πουλάς για να μαζέψεις λεφτά
Νομίζω επίσης ότι με δύο tiny mushrooms ή ένα big μπορείς στις FR/LG να μαθείς κίνησεις για το pokemon σου από τον Move Relearner-Maniac, όπως γίνεται και με το heart scale στις D/P.
Reference URL's