Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Επιτρέπεται σε αγγλικά Threads να απαντάμε με ελληνικά???
Κοιτα,δεν ειναι οτι δεν επιτρεπεται αλλα θα φαινεται το post λιγο ασχημο(σε σχεση με τα αλλα).
Αλλα συνεπαγεται οτι θα πρεπει να γραφουμε με τη γλωσσα που πρεπει σε καθε thread.
Το ρώτησα επειδή τα αγγλικά μου είναι καλά μεν για να καταλάβω τι λέτε αλλά με τα ρήματα και τους χρόνους τα κάνω λίγο σαλάτα.
Τα ρηματα και οι χρονοι ειναι τα πιο δυσκολα πραγματα για να μαθεις σε ΚΑΘΕ γλωσσα, αλλα,προσπαθησε.
Α,τα greeklish εχουν απαγορευτει,να το ξερεις.
Εμμ... Σιλβερ τα " greeklish " επιτρεπονται μονο στο σπαμ κορνερ
Στις εκδόσεις Pokémon για το GBA και το DS γίνετε ποτέ να σου διαγραφεί το Save File???

Ούτε σε 100 χρόνια!?!? Big Grin

-------------------------------------------------------------------

Επίσης, Arty2 μήπως είχες κανένα προπροπάπου στην Ιαπωνία??? Αυτό το κουτί #s...hp?tid=462 (http://www.legendarypokemon.net/ninty.jpg) είναι πάνω από 100 ετών!!! Φαντάζομαι θα κοστίζει μαζί με μια συλλογή καρτών κάτι χιλιάδες ευρώ!!! Ή μήπως να πω κάνα δυο εκατομμυριάκια!!!! Πού το βρήκες? Wink
Pokemon Trainer SILVER Wrote:Στις εκδόσεις Pokémon για το GBA και το DS γίνετε ποτέ να σου διαγραφεί το Save File???


Απο μόνο του ίσως σε 100 χρόνια, αν αποτύχει η μνήμη flash (όπως USB flash). Ή αν κάποιος κάνει κουταμάρα με τα duplications -no more info on this.

Και μπα... η τράπουλα είναι του '70 Toungue
Στις Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time & Darkness όταν αρχίσεις και το παιχνίδι σου ζητήσει το όνομά σου και βάλεις το πραγματικό όνομά σου (π.χ. γίνομαι Squirtle και με ονομάζω Squirtle) τότε όταν εξελιχθείς το όνομα σου θα γίνει το πραγματικό της εξελιγμένης μορφής σου (δηλαδή στο Squirtle θα γίνει Wartortle) ή θα μείνει όπως είναι το όνομα της πρώτης μορφής σου (δηλαδή Squirtle)???
Ονομάζεις ανθρώπινο χαρακτήρα (άσχετα αν έχεις μεταμορφωθεί σε πόκεμον). Οπότε καταλαβαίνεις ότι το όνομα σου δεν αλλάζει ακόμα και αν είναι Squirtle, Pikachu, Ρετζιγκίγκας ή Βαγγέλης
Ναι, αλλά στην Pokemon Mystery Dungeon 1 άλλαζε... Εδώ είσαι σίγουρος ότι δεν αλλάζει???
Όχι δεν άλλαζε το όνομα σου άλλαζε μόνο ο τύπος του πόκεμον που είσαι π.χ. σε λένε George και είσαι Squirtle και μετά σε λένε George και είσαι Wartotle
Εάν ήμουν Squirtle και με έλεγαν Squirtle μετά γινόμουν Wartotle και με έλεγαν Wartotle. Αυτό ισχύει και στις Pokemon Mystery Dungeon 2???

Συγνώμη για την αναστάτωση. Το είδα στο Youtube. Όταν εξελιχθείς σε ρωτάει εάν θες να αλλάξεις το όνομά σου!!!
a) Στην Pokemon Mystery Dungeon 2 τα Pokemon που κάνεις φίλους στα μπουντρούμια που πάνε??? Υπάρχουν Friend Areas???

b) Τί είναι το Chat σε αυτό το site???

c) Στην Fire Red στο 7ο ή 6ο νησί υπάρχει μια γιαγιά μέσα σε ένα σπίτι κοντά στο PokeCenter και δίπλα στην είσοδο για το πλοίο που σε πάει στα άλλα νησιά. Μέσα στο σπίτι της επαρχεί ένα κουτί που κρύβει μια πόρτα. Πώς διώχνω το κουτί και τι υπάρχει μέσα στην πόρτα???
Α) Δεν έχω ιδέα.
Β) http://www.legendarypokemon.net/chat
Γ) Θέλει E-Reader (ένα μαραφέτι για το GBA ήταν, όχι και τόσο διαδεδομένο, δύσκολα θα το βρεις κάπου), αν δεν κάνω λάθος.
Για το E-Reader ξέρω μόνο ότι διαβάζει κάτι κάρτες και γίνονται διάφορα events στο παιχνίδι (νομίζω πως ποτέ δεν κυκλοφόρησε στην Ευρώπη). Εάν είχα E-Reader τότε τι θα εμφανιζόταν εκεί???

Στο Chat τι κάνω??? Μιλάω με άλλους σαν το MSN???
Reference URL's