Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(18-10-2009 11:47 PM)Grovyle_Fan Wrote: [ -> ]1)Το pokerus είναι ένας ιός που πάρα πολύ σπάνια(πιο σπάνιο και από shiny pokemon) μεταφέρεται σε pokemon(αυτό γίνεται μέσω wild battles) και είναι πολύ ευεργετικός, αφού διπλασιάζει τα EPs που κερδίζεις σε κάθε μάχη, μόνο αρνητικό του είναι ότι μειώνει το hapiness. Για να τον μεταδώσεις άφησε ένα μολυσμένο ποκεμον στην εξάδα σου και κάνε μάχες. Γιατρεύεται όμως στις 12 το βράδυ εφόσον το ποκεμον είναι στην εξάδα και στο summary αφήνει ένα πρόσωπο που σημαίνει ότι δε μπορεί να μεταδώσει τον ιό σε άλλα ποκεμον(τα EPs συνεχίζουν να αυξάνονται). Γι' αυτό φρόντιζε πάντα να κρατάς κάποια μολυσμένα ποκεμον στα boxes σου.

To pokesav πάλι απ' ότι ξέρω είναι ένα ( D: παλιο)πρόγραμμα που σου επιτρέπει να δημιουργήσεις τέλεια ποκεμον(σε λογικά πάντα πλαίσια-γι'αυτό και δε με ενοχλεί και τόσο να τα χρησιμοποιεί ο άλλος στις μάχες) πράγμα για το οποίο χρειάζονται άπειρες ώρες breeding. Μέσα σε 5 λεπτά σου φτιάχνει ποκεμον με max IVs, τέλεια moveset κτλ - πράγμα άδικο για όλους εμάς που λιώνουμε για ώρες breedάροντας για καλά αβγά τα οποία σε καμία περίπτωση δε θα είναι τόσο καλά όσο του sav. Προσωπικά το θεωρώ hack και πιστεύω πως είναι από τους λόγους που παρακμάζει το παιχνίδι, αν και τώρα πια είναι πολύ διαδεδομένο.

2)Δεν είμαι σίγουρος, αν και δε νομίζω να υπάρχει κάποια έλλειψη. Όπως και με τις fr/lg θα πωλείται μαζί με το παιχνίδι οπότε μη φοβάσαι.

den ksero poso kolofardos ime alla to ixa vri stin ruby pano sto groudon kai molis to epiasa oli mou i eksada ixe pa8i molinsi ixa kata tromaksi kai to afisa sto box,ekana poli kero na to xrisimopiiso....mia epiveveosi plz otan exi pokerus sta stat grafi (pkrs) ????????????
Yup!
[Image: pokerus5a.png]
Θέλω να μου απαντήσει κάποιος με γνώση πότε μπορώ να κάνω ανταλλαγές στην platinum???Πρέπει να έχω κανένα έμβλημα???Κάποιος να είναι 1000% σίγουρος...Στο υπόγειο δεν με αφήνει να μπω και είμαι στην Jubilife City.Επίσης τι εστί trainer's card???
Δε χρειάζεται να έχεις έμβλημα (εκτός κι αν εννοείς ανταλλαγές Wi-Fi,για τις οποίες χρειάζεσαι το πρώτο έμβλημα,αν θυμάμαι καλά).Επίσης,το Trainer Card είναι μία κάρτα που δείχνει τα στοιχεία σου (λεφτά,ώρες παιχνιδιού,εμβλήματα κλπ).
Wifi εννοώ?Πρέπει να πάρω το 1ο έμβλημα???
(28-10-2009 01:27 PM)Saras Wrote: [ -> ]Θέλω να μου απαντήσει κάποιος με γνώση πότε μπορώ να κάνω ανταλλαγές στην platinum???Πρέπει να έχω κανένα έμβλημα???Κάποιος να είναι 1000% σίγουρος...Στο υπόγειο δεν με αφήνει να μπω και είμαι στην Jubilife City.Επίσης τι εστί trainer's card???

lipon exoume kai leme: antalages mporis na kanis opote 8elis meso wireless kai sto ipogio den se afini na mpis logo tou oti den exis wi-fi sindesi i poli apla exis wi-fi sindesi alla den ise entos emvelias
Μπα.Δεν παίζει να είναι αυτό.Εγώ πηγαίνω στο υπόγειο και όταν δεν έχω σύνδεση.Μάλλον το έμβλημα χρειάζεται.Τεσπά,αν δεν μπορούμε να δώσουμε σίγουρη απάντηση καλύτερα να το σταματήσουμε το θέμα γιατί θα δημιουργήσουμε έναν αχταρμά.
exis apolito dikio file mou!!!!!!!! kalitera na psaksis saras sto google......
έχω ψάξει ρε παιδιά αλλά ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του(άλλος μετά από 1 εμβλημα,άλλος μετά από 2,άλλος μόλις πάρεις τις pokeballs).Ότι να 'ναι....Πάρ' το αυγό και κούρευ' το...Γι αυτό και ρώτησα εσάς...
pigene ekgatestise to wi-fi sto ds sou kai ksana dokimase an to exis kani idi afto tote ti na sou po mpes sto site tis nitendo kai psakse to pio va8ia to provlima
Μήπως μπορώ να βρω κάπου το Pokemon XD Gale of Darkness;Ξέρω πως το παιχνίδι αυτό δεν έχει σχέση με το σήμερα,αλλά ρωτάω:Μήπως γνωρίζετε κανένα μαγαζί που να πουλάει παλιά (και αυθέντικα,εννοείται) παιχνίδια;
(30-10-2009 12:27 AM)Salamence78 Wrote: [ -> ]Μήπως μπορώ να βρω κάπου το Pokemon XD Gale of Darkness;Ξέρω πως το παιχνίδι αυτό δεν έχει σχέση με το σήμερα,αλλά ρωτάω:Μήπως γνωρίζετε κανένα μαγαζί που να πουλάει παλιά (και αυθέντικα,εννοείται) παιχνίδια;

isos na to vris sto amazon.com i sto ebay ama exis pistotiki i an exoun i gonis sou 8a mporesis na to agorasis kai na sto stiloun spiti..........
Ποιο είναι το καλύτερο nature για ένα Starmie;Modest ή Timid;Επίσης,τι EPs θα ήταν καλά για ένα Adamant Metagross (IVs:31 HP,26-27 Atk και 31 Speed);
Γνώμη μου είναι ότι timid>modest, επειδή το starmie χρειάζεται την επιπλέον ταχύτητα. Με modest, στην καλύτερη περίπτωση φτάνει έως 329 και πολλά ποκεμον το ξεπερνάνε(gengar,azelf,infernape κτλ). Βέβαια σε battle tower, πολλές φορές η modest nature βοηθάει περισσότερο, αλλά σε competitive όπου κάθε πόντος ταχύτητας είναι απαραίτητος επέλεξε timid

Για το metagross τώρα εξαρτάται το από το set. Με choice band/lead καλό είναι 252 HP/252 AT, αν και με 8 σε speed ξεπερνάς skarmory που είναι πάντα χρήσιμο. Αν τώρα έχεις agilgross θα βάλεις και σε ταχύτητα, ανάλογα με το τι θες να ξεπεράσεις μετά από 1 agility. Στο δικό μου πχ είχα βάλει 132, ώστε να ξεπερνάω max speed choice scarf heatran μετά από ένα agility. Mε 196 πάλι ξεπερνάς base 100s με max speed και scarf(όπως salamence,celebi) Πάντα όμως κοίτα να maxάρεις την attack.
Ευχαριστώ πολύ!Έχω και μία άλλη ερώτηση.Για να βρώ Staryu στην Emerald στη Lilycove πρέπει να χρησιμοποίησω Super Rod;
Reference URL's