Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Αναλογα με το μερος. Στην Ιαπωνια εχει γινει πριν απο το καλοκαιρι και στην Αμερικη αν δε κανο λαθος . Τωρα για Ευρωπη ακομα περιμενουμε
(30-10-2008 03:36 PM)George7 Wrote: [ -> ]Αναλογα με το μερος. Στην Ιαπωνια εχει γινει πριν απο το καλοκαιρι και στην Αμερικη αν δε κανο λαθος . Τωρα για Ευρωπη ακομα περιμενουμε

παντως στην αγγλια ειχε γινει 1 darkrai event αν δεν θυμαμαι καλα.
κατι ακομα:darkrai event σ εμας δεν το βλεπω,γιατι μεχρι να γινει αυτο ετσι πως πανε τα πραματα,θα εχω γινει μεχρι τοτε παππουςToungueSad
Darkrai event δεν παίζει να γίνει στην Ελλάδα, γιατί η Pokémon Ranger: Shadows of Almia σου επιτρέπει να μεταφέρεις το Darkrai στις Diamond & Pearl, άρα το event δεν είναι απαρέτητο για τη συμπλήρωση του Pokédex. Στην Γερμανία και στην Αγγλία έγινε, αλλά εκεί έγινε πριν την κυκλωφορία της Ranger 2, ενώ στην Ελλάδα ακόμα τίποτα...
(31-10-2008 12:08 AM)Pokemon Trainer SILVER Wrote: [ -> ]Darkrai event δεν παίζει να γίνει στην Ελλάδα, γιατί η Pokémon Ranger: Shadows of Almia σου επιτρέπει να μεταφέρεις το Darkrai στις Diamond & Pearl, άρα το event δεν είναι απαρέτητο για τη συμπλήρωση του Pokédex. Στην Γερμανία και στην Αγγλία έγινε, αλλά εκεί έγινε πριν την κυκλωφορία της Ranger 2, ενώ στην Ελλάδα ακόμα τίποτα...

μην ξεχναμε οτι θα γινει darkrai event και στην αυστραλια,οπως και ενα dragonite event στην αμερικη.
Μπορώ να ανταλλάξω Pokémon από μια Ιαπωνική DPPt σε μια Ευρωπαϊκή, χωρίς προβλήματα (π.χ. απωλεία δεδομένων κτλ);
Ναι, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στο να ανταλλάζεις Pokemon από άλλες χώρες, είτε αυτά είναι ιαπωνικά, είτε γαλλικά ή τουρκικά Toungue
Ευχαριστώ, Celesi!
(02-11-2008 08:01 PM)Celesi Wrote: [ -> ]Ναι, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στο να ανταλλάζεις Pokemon από άλλες χώρες, είτε αυτά είναι ιαπωνικά, είτε γαλλικά ή τουρκικά Toungue

μην ξεχναμε κιολας οτι οταν παιρνεις ενα ποκεμον απο κασετα που ειναι σε αλλη γλωσσα (ιαπωνεζικα πχ) το ονομα του ποκεμον θα ειναι στην αντιστοιχη γλωσσα που ειναι και η κασετα,δηλαδη αν παρω πχ ενα lucario απο ιαπωνικη κασετα,το ονομα του θα ναι στα ιαπωνεζικαWink
Στην παλια κασετα pokemon την crystal πως ποιανεις το Suicune;Εψαξα παντου σε σπηλιες σε πυργους σε χορτα χωρις αποτελεσμα.
Παίζεις κανονικά το παιχνίδι και απ όσο θυμάμαι σε κάποια φάση σου δίνουν σαν quest να πας στους πύργους που είναι τα κοπρόσκυλα και πιάνεις το suicune.
Νομίζω πως πρέπει πρώτα να συναντήσεις ή να πιάσεις τα άλλα δύο. :<
όχι ρε.Αφού το έιχα σουηκουν και δεν είχα πιάσει τα άλλα 2.Βαριόμουν να τα κυνηγάω xD.
πιανεις το σουικουν πρωτα και στη συνεχεια πιανεις τα αλλα δυο...αφου τα κανεις ολα αυτα σε περιμενει το χο-οχ στην κορυφη του πυργου για να το πιασεις.Big Grin
(04-11-2008 06:04 PM)DITTOFUN Wrote: [ -> ]Στην παλια κασετα pokemon την crystal πως ποιανεις το Suicune;Εψαξα παντου σε σπηλιες σε πυργους σε χορτα χωρις αποτελεσμα.

Argh. Μην απαντάτε άμα δεν ξέρετε ρε, άηντε να καταλάβει τώρα τι είπατε. Λοιπόν. Αφού συναντήσεις το Suicune 3 φορές σε όλο το παιχνίδι (μια όταν ξυπνάει στο Brass Tower, μια στην Cianwood και μια έξω από τη μεσαία είσοδο του Mt. Mortar), πας στο Tin Tower και είναι και τα 3 κοπρόσκυλα εκεί. Το Entei και το Raikou την κοπανάνε, το Suicune μένει για κανονική μάχη, χωρίς να κάνει run με το που σε δει. Τα άλλα 2 είναι χύμα στο Johto και κάνουν run με το που αρχίσει η μάχη.

(04-11-2008 06:32 PM)Billaros Wrote: [ -> ]όχι ρε.Αφού το έιχα σουηκουν και δεν είχα πιάσει τα άλλα 2.Βαριόμουν να τα κυνηγάω xD.

Κάτι μου θυμίζει αυτό... πρέπει να δω αν τα έχω στην Crystal...
Ευχαριστω Ninjomewtwo που μου απαντησες σαφεστατα ομως ποιον να ακουσα απο τους τρεις σας;
Reference URL's