Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(30-11-2008 02:37 PM)Johan Wrote: [ -> ]παιδιά όταν ένα pokemon κάνει ας πόυμε τρία Sword's Dance η επίθεσή του πόσο θα ανεβεί; Χ3 ή Χ8

http://www.legendarypokemon.net/battlemech

Το κομμάτι περί stat altering τα έχει όλα. Και το ένα SD σου ανεβάζει την Attack 2 επίπεδα. Τα 3, 6 επίπεδα.
μπορω στις Diamond και Pearl να δω ολα τα ποκεμον χωρις να κανω ανταλλαγες;και το pokeradar το παιρνεις οταν τα εχεις ολα ή οταν τα βλεπεις ολα;
Το National Dex, το παίρνεις όταν δεις όλα τα Pokemon του Sinnoh dex. Αφού πάρεις αυτό πρώτα, μετά μπορεις να πάρεις το Pokeradar από τον καθηγητή. Όλα μα όλα τα Pokemon (National dex και τετοια) όμως δεν μπορείς να τα δεις στις D/P απλά, ή θα τα εξελίξεις ή θα τα ανταλάξεις, chain κτλ...
Οσο αφορα το pokeradar υπαρχει καπου,κανενας οδηγος για να μου εξηγησει πως ακριβως λειτουργει??
πάς στα χόρτα όπου βρίσκεις pokemon κανονικά χωρίς ποδήλατο! επείσης εδώ μπορείς να δείς και σε ποιά route βρίσκεις pokemon μόνο με pokeradar! όταν έχεις μπεί μέσα πήγενε στο Bag διάλεξε το pokeradar και είσαι έτοιμος! α, ακι κοίτα κι εδώ για να μάθεις πώς να πιάνεις shinys πιό εύκολα!
Thanks Johan για την βοηθεια τωρα καταλαβα πως να βρησκω shinies πιο ευκολα....
τίποτα! εξ' άλλου γι' αυτό είναι οι φίλοι(και αυτό το thread) για να βοηθάνε.
σε ενα weezing που εχω,κανω μια pain split,αλλα το hp του μειωνεται και το μειωμενο hp το παιρνει το αντιπαλο ποκεμον.μηπως κανω κατι λαθος???????????????
Το Pain Split προσθέτει τα HP σου και τα HP του αντιπάλου σου και ο καθένας παίρνει από μισά. Αν είχες περισσότερα από τον αντίπαλο, λογικό είναι να αυξηθούν τα δικά του.
1)Για να μπω στο pal park πρεπει να εχω ολοκληρωση το sinnoh ή National dex;

2)Τι ακριβως ειναι το Pal park

3)Που βρισκονται τα τρια θρυλικα το Αzelf και τα αλλα δυο!εγω οταν πηγα διπλα στην πρωτη πολη για το Azelf νομιζω μετα ηρθε ο καθηγητης Rohan και μου ενω εφυγε το Azelf ή οποιο αλλο απο τα τρια ειναι και μου ειπε οτι θα χρειαστω στο pocewatch κατι σαν εναν χαρτη που θα μπορω να τον βρω!ποιος μου το δινει αυτο;

  1. Όταν πάρεις το National Pokedex.
  2. Μέσω του Pal Park, ανταλλάσεις Pokemon απο τις Emerald/Ruby/Sapphire/Firered/LeafGreen. Αλλά μπορείς να μεταφέρεις έξι Pokemon από κάθε κασέτα ανά μία ημέρα.
  3. Το Azelf βρίσκεται στη λίμνη Valor(Valor lake). Το Uxie βρίσκεται στη λίμνη Acuicity(Lake Acuicity) και το Mesprit είναι σαν τα Lati@s. Πήγαίνει από route σε route. Όμως δεν μπορείς να δεις που ακριβώς βρίσκεται με το Pokedex, αλλά με το Poketch.
kseri kanis kapio video pou dixni pos pianonte shiny pokemon (sta elinika)???
ΔΕΝ υπάρχει κάποιος ακριβής τρόπος για να ποιάσει κανείς ένα shiny pokemon όποτε θέλει.Οι πιθανότητες να συναντήσεις ένα είναι λίγες , ωστόσο υπάρχουν τρόποι να τις αυξήσεις (βλ. breeding).
Καλά ε, για να ήμαστε ακριβείς δεν αυξάνονται οι πιθανότες με το breeding, οι ίδιες με το να τα βρεις στο άγριο είναι. Οι πιθανότητες απλά αυξάνονται σταδιακά με το chaining. Για περισσότερα δείτε εδώ
όταν εκπαιδεύεις ένα pokemon με Exp. Share το pokemon που το βαστάει (και δεν μπαίνει στην μάχη) παίρνειμ κανονικά τα expirience ή τα μισά;
Reference URL's