Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Σωστό αυτό αφού είναι καλός εκπαιδευτής κάποιος, γιατί να κάνει χακ;
Κάποιοι astamathtos k asimbibastos απο shoddy είναι απο΄δω;
Εδώ ρωτάς γενικά για τις κασέτες Pokemon, όχι για Shoddy και τέτοια. :<
Νομίζω το λέει στο θέμα !!Δεν λέει ερωτήσεις κτλ για περλ,ρουμπι κτλ!Είναι γενικός τίτλος
Διάβασες το post του Arty2; Εάν δεν ήταν μόνο για Pokemon θα σου είχα απαντήσει. :<

Arty2 Wrote:Το thread αυτό είναι για ερωτήσεις σχετικά με τα παιχνίδια Pokémon.
υπαρχει περιπτωση να ανεβουν σε video οι μαχες του τουρνουα? και αν ναι θα ειναι στο forum?
Όποιος θέλει μπορεί να βγάλει βίντεο και μετά το τουρνουά να τις ανεβάσει στο youtube...
Ναι να τις δούμε αυτοί που δεν θα πάρουν μέρος μαζί με εμένα
Για τα hacks:

Ένα τεράστιο μειονέκτημα των ηλεκτρωνικών συσκευών πιστεύω πως είναι αυτό. Τα hacks. Οποιαδήποτε ηλεκτρονική συσκευή μπορεί να υποστεί το χτήπημα ενός hacker. Ότι και να κάνουν οι προγραματιστές, δεν μπορούν να μηδενίσουν αυτό το ενδεχόμενο. Μετά απ' αυτό όλα είναι θέμα γνώσεων και ηθικής. Όπως ένας κλέβει, έτσι και ένας άλλος hackάρι. Εάν έχεις τις γνώσεις, ναι, κάνεις ότι θέλεις (αλλά αυτοί που ξέρουν να hackάρουν σε σχέση με το συνολικό ποσοστό hacker είναι ελάχιστοι). Το μόνο εμπόδιό σου είναι η ηθική. Εάν έχεις μάθει να hackάρεις, τότε αυτό θα κάνεις. Εάν έχεις μάθει να είσαι τίμιος δεν θα το κάνεις, ακόμα και αν αυτό σου στοιχίσει πολλά πράγματα για τα οποία μόχθησες για να αποκτήσεις. Έτσι είναι η ζωή. Ή την δεχόμαστε ή καθόμαστε σε μια γωνιά και κλαίμε αιώνια. Big Grin
Θελω να πω 2 πραγματα για το hack γιατι τα οσα λεγονται εδω φαινονται στα ματια μου σαν " μπιχτες" .....

Ναι , δεν ντρεπομαι να το πω. Χρησιμοποιω Action Replay. Με αυτο κανω παντα το EV training μου. Και το κανω για τον απλουστατο λογο οτι δεν εχω ουτε τον χρονο ουτε την υπομονη για να κανω EV training με το συμβατικο τροπο. Ουτε μπορω να περασω τη Sapphire μου καμια 20αρια φορες απλως για να βρω ενα calm Latias. Πολυ απλα , οτι θα εκανα σε ενα μηνα , το κανω σε ενα απογευμα. Δεν boostαρω τα χαρακτηριστικα της ομαδας μου , ουτε φτιαχνω ποκεμον με 31 IVs παντου. Θα μπορουσατε να πειτε οτι ειμαι ενας " fairly hacker ".
Δεν βλεπω κατι κακο σε αυτο που κανω . Ειναι τοσο ντροπιαστηκο αν καποιος δεν θελει να ξοδεψει ολο το καιρο του πανω απο μια οθονη 5 ιντσων ; Απλως ειναι βαρετο. Με το AR πηγαινω κατευθειαν στο ενδιαφερον μερος του παιχνιδιου.Wink

Και ειμαι 100% σιγουρος οτι ολοι εσεις που κατηγορειτε το hacking , θα μπαινατε στο πειρασμο να το χρησιμοποιησετε αν ειχατε ενα Action Replay μπροστα σας. Ελεος δηλαδη , μην μπαινετε αμεσως στη διαδικασια να κρινετε τους παντες....Angry
Εάν σου αρέσει αυτό που κάνεις, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Είμαι υπέρ την άποψης «Διασκέδασε κάνοντας αυτά που σου αρέσουν.»(δεν ξέρω εάν υπάρχει ή το έβγαλα εγώ. xD) Αλλά, σκέψου τα άτομα με τα οποία θα κάνεις μάχες. Αυτό θα ήταν αδικία, σωστά;

Rhyperior Wrote:θα μπαινατε στο πειρασμο

True. Έχω μπει στον πειρασμό να κάνω hack, αλλά μόνο σε ROM, κι αυτό μόνο και μόνο από περιέργεια. Και δεν αισθάνθηκα κάτι το ιδιαίτερο. Θα προτιμούσα να αγοράσω μια ντουζίνα Αλμανάκο, παρά ένα AR.

Rhyperior Wrote:μην μπαινετε αμεσως στη διαδικασια να κρινετε τους παντες....

Ο καθένας έχει την άποψή του. Τουλάχιστον, θα πρέπει να την σεβαστείς, όπως εγώ σεβάστηκα την δική σου.
Δεν ανεφερα πουθενα οτι η αποψη σου / σας ειναι κατωτερη , προς θεου δηλαδη...Ωστοσο , πριν εκφερεις αποψη θα πρεπει να εχεις και την εικονα του " αντιδικου " , στην προκειμενη περιπτωση , των εκπαιδευτων που hackαρουν.Sleepy

Και επισης...πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι αδικια για τους αντιπαλους μου. Τα ποκεμον που πιανω με hack ειναι ακριβως
τα ιδια με τα ποκεμον που θα επιανα διχως hack. Το μονο που αλλαζει ειναι ο χρονος που απαιτειται για την αποκτηση ενος ποκεμον και για την εκπαιδευση του.Dodgy

ΠΣ. Ευχαριστω που εισαι ειλικρινης.
Ασέβεια προς τον κόπο των άλλων πιστεύω πως εννοεί το ψώ..ο fr3..
Ναι. Βασικα για μενα ειναι οτι δεν παιζεις Pokemon. Για καποιο λογω καποια πραγματα θελουν το χρονο τους. Το να τα βρισκεις αμεσως, ειναι σαν να παιζεις αλλο παιχνιδι. Η αδικια βρισκεται στο οτι ο αλλος θα κουραστει πολυ περισσοτερο και ισως δε βρει οσο καλο Pokemon βρεις εσυ (Nature IVs ειδικα για καποια συγκεκριμενα Pokemon)
Οκ , δεκτον , αλλα τη στιγμη της μαχης δεν υπαρχει διαφορα αναμεσα στα δικα μου ποκεμον και του αντιπαλου. Δεν ειναι overpowered δηλαδη.
Reference URL's