Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Το Snorunt το πιάνεις μέσα στη σπηλιά στην Mosdeep City.(μόνο όταν δεν υπάρχει νερό μέσα στη σπηλιά)

Δεν μπορείς να πιάσεις Gastly στην Emerald.

Το Feebas στη Route 119 εγώ το έπιασα πάνω από το Weather Institute.(χρησιμοποιείς waterfall στον καταρράκτη)
υπαρχει αλλο pokemon εκτος απο το ditto που μπορει να κανει την κινηση transform;
Μόνο το Mew.
μπορω να ποιασω τον mew στην emerald;ο φιλος μου τον εχει και δεν μου λεει που τον βρηκε.
Όχι δεν μπορείς DITTOFUN, προφανώς το Mew του φίλου σου είναι hacked.
(25-10-2008 11:13 PM)DITTOFUN Wrote: [ -> ]μπορω να ποιασω τον mew στην emerald;ο φιλος μου τον εχει και δεν μου λεει που τον βρηκε.

το mew στην εμεραλντ μπορεις να το πιασεις μονο αν εχεις το old sea chart,που το παιρνεις μονο απο event
Και το οποιο δεν εχει πραγματοποιηθει στην Ελλαδα οποτε δεν μπορει να το παρει...
Πως περνω pokeradar στις diamond και pearl;το εχω τερματισει και δεν εχω παρει ακομα.
(26-10-2008 04:47 PM)DITTOFUN Wrote: [ -> ]Πως περνω pokeradar στις diamond και pearl;το εχω τερματισει και δεν εχω παρει ακομα.
Aν θυμαμαι καλα ,για να παρεις ποκερανταρ,πρεπει να πας να μιλησεις στον καθηγητη,αφου εχεις συμπληρωσει το Sinnoh Pokedex,και μετα,στο δινει αυτος ^^
επειδη εχω μονο uber team και δεν ειμαι καλος στο να κανω ou,br,uu & nu teams,μου λετε μια ou team που να εχει τα εξης ειδη ποκεμον και να ειναι τα καλυτερα για την περιπτωση τους?τα ειδη ειναι αυτα:

1 1 physical & 1 special sweeper
2 1 physical & 1 special wall
3 1 annoyer
4 1 supporter
ο mew μαθαινει το transform απο μονο του ή χρησιμοποιεις tm
(27-10-2008 01:54 PM)DITTOFUN Wrote: [ -> ]ο mew μαθαινει το transform απο μονο του ή χρησιμοποιεις tm

τη μαθαινει απο μονο του,εξαλου δεν υπαρχει tm που να εχει την transform
(08-07-2008 11:33 PM)Arty2 Wrote: [ -> ]Για όσους κάνουν μια ερώτηση:
Πριν κάνετε post εδώ, βεβαιθωθείτε ότι ψάξατε στις ακόλουθες τοποθεσίες:

Εάν δεν βρήκατε τίποτα στα παραπάνω, τότε ρωτήστε ελεύθερα.

Αν έχετε πολλαπλά ερωτήματα την ίδια στιγμή καλό είναι να τα κάνετε όλα μαζί.

Φίλτατε DITTOFUN. Πρώτον, όσα έχεις ρωτήσει μέχρι τώρα μπορείς να τα βρείς άνετα στο site σε λιγότερο από 5 λεπτά. Δεύτερον, αφού έχεις να ρωτήσεις οχτακόσια πράματα, γιατί δεν τα ρωτάς όλα μαζί?


@ Chaos714: Μια ομάδα δεν φτιάχνεται στο έτσι. Π.χ. το καλύτερο Physical sweeper για εμένα είναι το Tyranitar και το καλύτερο Sp.Wall το Blissey. Δεν τα βάζεις όμως και τα 2 μαζί αφού το sandstorm του Tyranitar βαράει το Blissey. Τα Pokémon πρέπει να συνεργάζονται μεταξύ τους.
Επισης το "καλυτερο" σηκωνει πολυ κουβεντα αφου καποια Pokemon ειναι ικανα απεναντι σε αλλα και καποια οχι. Και αν δεν κανω λαθος, αυτη την εκφραση τη λεει ο καθηγητης Oak στο εγχειριδιο οδηγιων των R/B/Y... Ειναι η βασικη ιδεα των Pokemon.
Γεια σας. Το Event Για το Darkrai πότε γίνεται?

ΥΓ. Είμαι καινουρια και αν κάνω ανόητες ερωτήσεις συγχωρέστε με.
Reference URL's