Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Πως μπορώ να ξέρω ότι τα pokemon του αντιπάλου είναι legit?Υπάρχει κάποιο είδος hack test ?Αν ναι, πως γίνεται?
Δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που σου λέει ότι είναι hacked(αν και το pbr μπορεί να το αναγνωρίσει αν δεν κάνω λάθος), εσύ μέσω εμπειρίας το καταλαβαίνεις.
Αυτό που θα ελέγξεις πρώτα απ' όλα είναι τα στατιστικα: πχ ένα aerodactyl δε μπορεί να έχει πάνω από 394 speed ή δε μπορεί να έχει ταυτόχρονα 394 speed και 339 attack. Όταν βλέπεις εξωφρενικά επίσης νούμερα(πχ 999) να είσαι σίγουρος ότι είναι hacked
Επίσης, ελέγχεις το OT και ID, κυρίως για event pokemon των οποίοων είναι καθορισμένο πχ σου λέει κάποιος ότι έχει το anniversary lugia και το OT είναι κάτι τυχαίο - εκεί είναι βέβαιο πως είναι hacked(ή πως δεν είναι το anniversary lugia)
Tα στοιχεία σχετικά με του πού και πόσα lv πιάστηκε ένα pokemon βοηθάνε- πχ αν λέει ότι πιάστηκε στα 100 προφανώς είναι hacked
Η μπάλα με την οποία είναι πιασμένο μπορεί να δείξει αν είναι hacked πχ ένα arceus με pokeball είναι, αφού στο event δώθηκε με cherish ball.
Αν το pokemon έχει δεκάδες άκυρα ribbons είναι επίσης πολύ πιθανό να μην είναι legit
Τέλος, κοιτάς το moveset: αν έχει κάποια κίνηση που είναι αδύνατο να μάθει(πχ sceptile με flamethrower) ή δύο breeding moves που χρειάζονται διαφορετικούς γονείς τότε προφανώς είναι hackαρισμένο

Δυστυχώς, λόγω του pokesav που κάνει υπερβολικά πειστικά hacked pokemon γίνεται όλο και πιο δύσκολο να ξεχωρίσεις τα legit Sad
Το Pokemon Battle Revolution μπορεί να καταλάβει αν ενα πόκεμον είναι hacked με τον εξής τρόπο:

Αν για παράδειγμα πας στο wi-fi με ένα mew που πιάστηκε 2 λέβελ στη Snowpoint city , δε σου επιτρέπει να το βάλεις. Αν όμως πας με ένα Arceus που πιάστηκε στο Hall of Origin 80 level (και έχεις πάρει την φλογέρα από A.R.) τότε επιτρεπεται στις μάχες , γιατί το θεωρεί κανονικό.

Επίσης για να δεις αν είναι hacked κοίτα στο summary που πιάστηκε και πόσα λέβελ. Άμα δεις κανά deoxys για παράδειγμα που πιάστηκε 5 level στο Eterna Forest...είναι Hacked!
Salamence78: Shmera,vrhka xrono kai epsaksa kai telika eimai 100% sigouros oti h fire red sou einai dusthxws peiratikh!To ematha apo adiapseutes phges ka8ws edw sthn Patra uparxei ena tetoiou eidous magazi pou poulaei tetoia paixnidia.Diaforoi filoi mou to exoun episkeutoi kai exoun ki autoi toulaxiston 1 peiratikh kaseta o ka8enas.Oi kasetes autes moiazoun polu me thn dikh sou kai exoun ki autes plasto xartaki.H agora tous ginetai kata paragelia afou h me8odos einai h antigrafh.
Καλα.Αφου ειναι ετσι θα την ξεφορτωθω.Τοσα χρονια το κατακρινω αυτο το πραγμα,και δεν προκειται τωρα να το υοστηριξω.Ευχαριστω Skorp και Arty2 που μου το ειπατε.Απο αυριο κιολας θα την επιστρεψω στο παιδι που μου την εδωσε και θα τον ενημερωσω (πολυ πιθανον να νομιζει οτι η κασετα ειναι αυθεντικη).

Εχω και μια απορια.Στις D/P/Pt ισχυει το εξης:
Αν εχω στην πρωτη θεση της εξαδας μου ενα Adamant Abra με Synchronize και βρω ενα αγριο Pokemon αυτο εχει 50% πιθανοτητες να ειναι Adamant.Αυτο ομως ισχει και στην Emerald;
Ναι, ισχύει σε όλες τις κασέτες από την emerald(μαζί μ'αυτή) και μετά, μόνο που αν δεν κάνω λάθος δεν ισχύει για legendaries στην emerald (στις d/p/pt λειτουργεί και σε αυτά) και αυτά που σου δίνουν NPCs
Eπίσης, θεωρητικά οι πιθανότητες είναι πάνω από 50%(50% λόγω synchronize + 4% πιθανότητα να τύχει η nature που θες τυχαία)
Δηλαδη,θα λειτουργησει στο Latias;Επισης,τι σημαινει NPC;
Στο latias δυστυχώς δε λειτουργεί, αφού είναι roaming pokemon(αν θες να ψάξεις για nature σώσε πριν πεις ποιο είδες όταν σε ρωτήσει η μαμά σου, πιάσε το και αν δε σου βγει reset και ξανά το ίδιο Sad).
NPC είναι κάποιος από τους ανθρώπους μέσα στο παιχνίδι aka Non-Player Character(πχ ο steven που σου δίνει το beldum-τη nature του δε μπορείς να την καθορίσεις με synchronise)
Εχω αλλη μια ερωτηση (μιλαω ξανα για την Emerald):Αν κανω Save πριν εκολαψω ενα αβγο μπορω να κλεινω και να ξανανοιγω το GameBoy μεχρι να εκολαφθει με τα IVs που θελω;
Πριν πάρεις τον αυγό από τον γέρο, ναι. Αν πάρεις το αυγό και κάνεις save μετά, τα IVs θα είναι πάντα τα ίδια.
Οπως πολλοι γνωριζετε,η Pokemon Mystery Dungeon:Explorers of Sky μολις κυκλοφορησε στην Αμερικη.Υπαρχει καποιος τροπος να την παραγγειλω;
(14-10-2009 03:29 PM)Salamence78 Wrote: [ -> ]Οπως πολλοι γνωριζετε,η Pokemon Mystery Dungeon:Explorers of Sky μολις κυκλοφορησε στην Αμερικη.Υπαρχει καποιος τροπος να την παραγγειλω;

κανε προπαραγγελια στο nintendo.gr
paidia thn ss pws mporw na thn katevasw??/
@Salamence78: μπορείς να την παραγγείλεις από κανα (Αμερικάνικο οr whatever has it) site αν έχεις κάρτα/paypal/ή -οτιδήποτε -άλλο με το οποίο μπορείς να κάνεις αγορές μέσω του ιντερνετ/ή αν γίνεται με αντικαταβολή στο σπίτι σου αν δε μπορείς τόσο να περιμένεις να βγει στην Ευρώπη.

@Tassaras7: Δεν νομίζω να σου απαντήσει κανένας, δε μιλάμε για σατανικά πράματα όπως emulated games εδώ :Ρ
(14-10-2009 05:46 PM)Celesi Wrote: [ -> ]@Salamence78: μπορείς να την παραγγείλεις από κανα (Αμερικάνικο οr whatever has it) site αν έχεις κάρτα/paypal/ή -οτιδήποτε -άλλο με το οποίο μπορείς να κάνεις αγορές μέσω του ιντερνετ/ή αν γίνεται με αντικαταβολή στο σπίτι σου αν δε μπορείς τόσο να περιμένεις να βγει στην Ευρώπη.

@Tassaras7: Δεν νομίζω να σου απαντήσει κανένας, δε μιλάμε για σατανικά πράματα όπως emulated games εδώ :Ρ

sataniko h soulsilver?? eleeeeeeeeeeeeeeeos
Reference URL's