Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Arty2 Wrote:*cough*
Όχι συζήτηση σε αυτό το thread, μόνο ερωτοαπαντήσεις παρακαλώ...
Σας παρακαλούμε ρε παιδιά, δείτε λίγο τους κανόνες του thread. Νομίζετε ότι ο Arty2 κλείδωσε το προηγούμενο ανάλογο τόπικ κι έβαλε αυτό στα important για πλάκα? Κάποιο λόγο θα είχε. Λοιπόν, από τούδε και στο εξής (πωωω, τα σπάει αυτή η φράση Toungue) θα διαγράφω ό,τι ποστς περιέχουν ερωτήσεις που μπορούν να απαντηθούν με μια απλή βόλτα στο main site, καθώς και ποστς που δεν περιέχουν ερωτήσεις/απαντήσεις. Επίσης, μην κάνετε τον κόπο να απαντάτε (όλοι) σε τέτοιες ερωτήσεις, θα σβήσω και την απάντηση μετά και θα μου πάρει περισσότερη ώρα. Respect the rules, please. Υπάρχουν τόσα άλλα threads για συζήτηση, δεν σας αρέσουν?

Όχι, το γιατί κάνω τον κακό δεν μπορεί να απαντηθεί από το main site αλλά δεν είναι ανάγκη να το ρωτήσετε κι εδώ.
Διευκρινησα την απαντηση του πρωηγουμενου γτ εκρινα πως ηταν ελειπης τπτ παραπανω.

Εσυ απο κατω διαβασε τους κανονες για να δεις ποιος τους βαζει ειπαμε end of discussion
καλα αν το λες εσυ.... Αλλα για κατσε. Εσυ βαζεις τους κανονες??? (Δεν κανω κηρυγμα, ρωταω , μην τα παρεις.) sorry κιολας.

Ο^Ο
____
Για το χιουμορ Του Ninjomewtwo ουτε κουβεντα στο ποστ 27 Ο κωμικος του μηνα!!!!!!!!!!!
Σοβαρα τωρα σορι αν ειναι ασχετο

Υ.Γ.Καλα βρε παιδια μην με δειρετεγια το ποιος βαζει τους κανονες
Πώς λειτουργεί το σύστημα βαθμολογίας στο Wi-Fi δωμάτιο του Battle Tower στις Pokémon Diamond & Pearl? Δηλαδή πως μπορείς να δεις (όχι μόνο εσύ αλλά όλοι οι χρήστες) το όνομα σου στους Leaders πατώντας Check Leaders? Όταν πηγαίνεις στο τρίτο δωμάτιο στο Battle Tower και μιλάς σε μια κυρία σου λέει: Challenge και Check Leaders. Στο Check Leaders σε κάθε δωμάτιο σου βγάζει 50 ονόματα. Πώς γίνετε ένα από αυτά να είναι το δικό σου?

Επίσης εάν πάρω κάποιο hacked Pokémon στο GTS πώς μπορώ να καταλάβω ότι είναι hacked? (Μερικά Pokémon τα οποία μου έδωσαν 2 φορές είναι ακριβώς τα ίδια και είναι shiny. π.χ. Palkia)
γεια είμαι καινούργιος έχω μια ερώτηση
glitch=hack?
που πάμε γιά να βρούμε το friend code
Καλός ήρθες. Παρότι και εγώ είμαι καινούργιος διάβασε παρακάτω:

Glitch είναι τα "λάθή" των δημιουργών του παιχνιδιού ενώ hack είναι το να βάλεις μία συσκευή μη εξουσιοδοτημένη από την εταιρία που δημιούργησε το παιχνίδι και να επεξεργαστείς με λάθος τρόπο τα αποθηκευμένα δεδομένα του παιχνιδιού.
ton friend code sou ton briskeis sto pal pad
Για να τον δεις όμως πρέπει να έχεις μπει στην Nintendo Wi-Fi Connection τουλάχιστον 1 φορά.
πώς μπαίνεις στο Nintendo Wi-Fi Connection?
Για να μπεις στην Nintendo Wi-Fi Connection με το DS χρειάζεσαι ένα Wireless Router (Οι τιμές ποικίλουν...) ή τον Nintendo Wi-Fi USB Connector (Κοστίζει 45 ευρώ).

1) Με τον Nintendo Wi-Fi USB Connector:

Άνοιξε την Pokémon Diamond/Pearl.

Στο Menu (εκεί που βλέπεις τον Dialga/Palkia) πάτα A.

Διάλεξε: NINTENDO WFC SETTINGS.

Διάλεξε: Nintendo Wi-Fi Connection Settings.

Διάλεξε: Connect to your Nintendo Wi-Fi USB Connector.

Μετά ακολούθησε τις οδηγίες στην οθόνη...

2) Με έναν Wireless Router:

Άνοιξε την Pokémon Diamond/Pearl.

Στο Menu (εκεί που βλέπεις τον Dialga/Palkia) πάτα A.

Διάλεξε: NINTENDO WFC SETTINGS.

Διάλεξε: Nintendo Wi-Fi Connection Settings.

Διάλεξε Connection 1

Διάλεξε: Search for an Access Point.

Ακολούθησε τις οδηγίες στην οθόνη...
Πως λειτουργεί το GTS???
Στο GTS ανταλλάζεις Pokémon με άλλους χρήστες απ' όλο τον κόσμο που ζητάνε ένα Pokémon και δίνουν ένα δικό τους. Μπορείς να δώσεις ένα δικό σου Pokémon και να ζητήσεις ένα άλλο (το άλλο πρέπει να το έχεις δει στο Pokédex) επίσης μπορείς να επιλέξεις το επίπεδο του Pokémon που ζητάς. Wink

Πρόσεξε γιατί είναι γεμάτο hackers!!! Sad
Ναι αλλα πως μπορω να τα ανταλλαξω στο pokemon.com????
Ενοοω πως θα τα ανταλλαξω, πως θα τα δημοσιευσωω στο Internet
Το Pokemon.com δεν μου λέει τίποτα, δεν νομίζω να πιστεύεις ότι γίνονται ανταλλαγές μέσω ενός συγκεκριμένου site. Αν εννοείς το Pokemon-gts.net, εκεί δεν κάνεις τίποτα το ιδιαίτερο, απλά βλέπεις ορισμένα στατιστικά του GTS.
ShinyVaporeon κατάλαβα τι θες να πεις.

Πρώτων δεν μπορείς να ανταλλάξεις Pokémon στο συγκεκριμένο site. Το μόνο μέρος που μπορείς να ανταλλάξεις Pokémon στις εκδόσεις Pokémon Diamond & Pearl Versions είναι στο GTS του παιχνιδιού. Sad

Δεύτερον τα Pokémon που βλέπεις στο http://www.pokemon-gts.net/ είναι Pokémon που ανταλλάχτηκαν τις περασμένες μέρες στο GTS των Pokémon Diamond & Pearl. Sad

Τώρα για το πώς μπορείς να δεις τα δικά σου εκεί είναι ένα θέμα...

Απ’ όσο βλέπω στο site η Nintendo έχει φτιάξει έναν υψηλής νοημοσύνης Server ο οποίος επιλέγει τυχαία κάποιες ανταλλαγές που έγιναν τις περασμένες ημέρες. Είναι αδύνατον η εταιρία να αποθηκεύει τόσες χιλιάδες (αν όχι εκατομμύρια) ανταλλαγές που γίνονται παγκόσμιος κάθε ημέρα γιατί αυτό θα έπιαναν αρκετό χώρο. Σκέψου να κρατάει τα δεδομένα για 20 ημέρες και επίσης δεν έχει λόγο να κάνει κάτι τέτοιο. Ποιος νοιάζεται αφού το Server δεν κρατάει καν το όνομα του εκπαιδευτή... Το site υπάρχει για ένα λόγο: Διαφήμιση των online δυνατοτήτων των Pokémon Diamond & Pearl. Big Grin

Μια δικιά μου εμπειρία: Μια εποχή (όταν έφτιαχνα ομάδα για το Battle Tower) με είχε πιάσει ψύχωση με το LATIOS. Για τρεις ημέρες ζητούσα και έδινα μόνο LATIOS (πρέπει να έπαιζα 5 ώρες την ημέρα). Όταν βρήκα το κατάλληλο και μετά μπήκα στο pokemon-gts.net είδα το LATIOS μέσα στα 3 διασημότερα Pokémon της Ελλάδας (αποκλείεται να ήταν σύμπτωση...) μετά από λίγο καιρό η κατάταξη του LATIOS κατρακύλησε... Rolleyes

Εάν θες να δεις τα δικά σου Pokémon εκεί δεν έχεις παρά να κάνεις αρκετές ανταλλαγές για 2 – 3 ημέρες (καμιά 30 την ημέρα) και μετά θα έχεις επηρεάσει το αποτέλεσμα όλης της Ελλάδας (βέβαια δεν θα συνέβη το ίδιο εάν έχεις επίλεξε ότι είσαι στην Ιαπωνία) (πρέπει να έχεις επιλέξει την χώρα την στην οποία μένεις στο GTS του παιχνιδιού εάν θες να επηρεάσεις το αποτέλεσμα κάποιας χώρας). Wink

Ελπίζω να σε βοήθησα. Wink
Reference URL's