Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ε τότε δεν ξέρω.
επισης βρηκα ενα Golbat αγριο 10 lv....(i know wth?)
Πως γινεται αυτο?
Kαι εγώ έχω βρεί Pidgeotto LV9 στην Gold.Νομίζω ότι αυτά είναι σπάνια ποκεμον.
Συμβαλινει συχνά πάντως, και σε άλλα είδη.
Θεώρησε ότι έχουν δει πολλά τα μάτια τους στις άγριες και αφιλόξενες σπηλιές που ζουν, και αναγκάστηκαν να ωριμάσουν πριν της ώρας τους Toungue
OK, μπορεί να έχεις δίκιο, masterWink


(200 postParty)
(04-12-2009 10:01 PM)dark_lugia Wrote: [ -> ]οχι ακομα εχει

Και μένα , πάνω απ'τα μισά μου Πόκεμον έχουν Πόκερους , τα άλλα μισα έχουν περάσει κάποια στιγμή , και η νοσοκόμα δε μου χει πει τίποτα ποτέ...

wth....

!?
Ξέρω, δεν έχουν βγει ακόμη σε αγγλική έκδοση, αλλά μήπως ξέρει κανείς ποιά γεγονότα ανεβάζουν το χρώμα της κάρτας στη HG/SS?
πχ Στις D/P/Pt είναι να νικήσεις το πρωτάθλημα, να νικήσεις ένα Super Contest Master Rank, 100 wins στο Battle Tower, 50 flags στο underground και catching 482 (non-event) pkmn.
Υποθέτω το πρωτάθλημα, το Battle Tower και τα πόσα να πιάσεις είναι ακόμα μέσα. Βέβαια είχα διαβάσει και ένα ΣΠΟΙΛΕΡ
στο οποίο αναπτύσσεται από ένα αντικείμενο το οποίο το μαζέυεις και ανεβάζει τη κάρτα μιά φορά.


Τώρα για το 5ο δε ξέρω, γι'αυτό ρωτάω. Toungue
1.Να πάρεις το αντικείμενο που είπες,το οποίο λέγεται Shining Leaf (και εδώ μπορείς να δεις πώς να το πάρεις και τι να κάνεις αφου το πάρεις).
2.Να κάνεις 100 συνεχόμενες νίκες στο Battle Tower.
3.Να νικήσεις τους Elite 4.
4.Να νικήσεις τον Ash/Red στην κορυφή του Mt. Silver.
5.Να πιάσεις και τα 493 Pokemon (και αυτά από τα Event,αν δεν κάνω λάθος).

Τώρα θα κάνω κι εγώ μια ερώτηση:
Στο Pokemon Mystery Dungeon:Red Rescue Team ποιες είναι οι Physical και ποιες oι Special επιθέσεις;
physical: normal, ghost, steel, fight, bug, ground, poison, rock, flying
special: fire, water, grass, ice, dragon, electric, psychc, dark
Ποιο Berry είναι το καλύτερο για PokeBlocks ή Poffins που ανεβάζουν το beauty (μετα από το Ganlon);
το pamtre berry θα σου ναι οτι πρεπει
Στην Platinum, κάθε μέρα πας σε ένα τύπο στην Solaceon Town(εκεί που πιάνεις τα Unown τέλος πάντων) δίπλα από το Poke center και σου ζητάει να του πας ένα poke την ημέρα. Eμένα πέρασε μια μέρα και ακόμα μου λέει το ίδιο pokemon. Γιατί;
Con,σίγουρα έχεις ρυθμίσει σωστά το ρολόι;Για δοκίμασε να ξαναπάς.


Also,@ Chaos:Παρόλο που το βρήκα Online πριν από κάτι ώρες και πήρα ήδη μία Pamtre,ευχαριστώ που ασχολήθηκεςSmile
Οκ, και thnx για την συμβουλή(και στους 2)
Λοιπόν,όπως αρκετοί ξέρουν,δεν έχω παίξει PTCG,αλλά προσπαθώ να μάθω και σκοπεύω να αρχίσω να παίζω.Ως πρωτάρης έχω κάποιες απορίες (μη γελάσετε όταν τις δείτε):

1.Οι κινήσεις των Pokemon έχουν πάντα ίδιο τύπο με αυτά;Π.χ. το Stream Blast του Salamence Lv. X είναι Colorless,όπως και το Salamence;

2.Αν θέλω να πάρω ένα Pokemon πίσω στο Bench και του έχω βάλει κάποιες κάρτες ενέργειας,τότε οι κάρτες ενέργειας θα χαθούν;

3.Κάπου είδα αυτό:
Quote:4-2-3-1 lvl x torterra (dp)

Τι σημαίνουν αυτοί οι αριθμοί (που μου θυμίζουν σύστημα ποδοσφαιρικής ομάδας);

4.Πόσες περίπου κάρτες από κάθε είδος είναι καλό να έχω;
Reference URL's