Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ναι στις FR/LG αυτό το σκοπό εξυπηρετούσαν, αφού στις συγκεκριμένες εκδόσεις δεν υπήρχε το heart scale, σε αντίθεση με τις R/S/E
Και αυτός ο move maniac βρίσκεται στο 2nd Island στις FR/LG για όποιον ενδιαφέρεται...
Σε τι ακριβως χρισημευει το OLD CHEATAU;
εκεί βρίσκεις το Sbsitute είναι μία κίνηση και πιάνεις το Rotom
Εκτός αυτού, αν το επισκεφτείς βράδυ και μπεις στο δωμάτιο με τον πίνακα που κοιτάει και έχεις στην κάτω θύρα του ds μια κασέτα πόκεμον του gameboy advance, μπορείς να συναντήσεις gengar. Eπίσης, στο old chateau βρίσκονται και κάποια φαντάσματα ανθρώπων, ενός κοριτσιού και ενός butler...
Grovyle_Fan Wrote:Εκτός αυτού, αν το επισκεφτείς βράδυ και μπεις στο δωμάτιο με τον πίνακα που κοιτάει και έχεις στην κάτω θύρα του ds μια κασέτα πόκεμον του gameboy advance, μπορείς να συναντήσεις gengar. Eπίσης, στο old chateau βρίσκονται και κάποια φαντάσματα ανθρώπων, ενός κοριτσιού και ενός butler...

αυτό με το κορίτσι και τον Butler πιστεύω οτι δεν χρισιμέυει σε τίποτα
και αυτό με τον Gengar μια χαρά αλήθεια είναι αλλα εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ και είχα μια κασέτα GBA επειδί στο DS μου έχω πάντα την Diamond και την Shaphire ποιό εύκολο είναι να το πάρεις απο ανταλαγή παρά να το ποιάσεις εκει.
Σε πληροφορώ ότι είναι πολύ εύκολο να πιάσεις gengar εκεί, αρκεί να πας αργά το βράδυ...
α, ποσο αργα δηλαδή μετά τις 12;
Δεν ξέρω αν έχει σημασία, εγώ πάντως το έπιασα κατά τις 12:30. Λογικά θέλει μετά τις 8...
παράξενο γιατί εγώ πάω εκεί κατα τις 11 και πάντα τζίφος
Σίγουρα πηγαίνεις στο σωστό δωμάτιο με τον πίνακα με τα κόκκινα μάτια που κοιτάει;; Πάντως gengar δεν εμφανίζεται και συνέχεια, αλλά αν τα κάνεις όλα σωστά αποκλείεται να μη σου έχει εμφανιστεί
ναι πάω στο δωμάτιο με τα μάτια αλλα ποτέ δεν μου έχει τύχει Gengar Ι wonder why
Παιδια,μηπως ξερει καποιος για να αποκτησω gold trainer card πρεπει να εχω απλως δει ή και αποκτησει ολα τα pokemon?(εκτος απο καποια θρυλικα).Επισεις μπορω να την κανω κατευθειαν gold ή πρεπει να την κανω πρωτα bronze, silver κλπ?πχ αν την κανω gold και ολοκληρωσω ολους τους διαγωνισμους master θα γινει bronze? :-/
Η Trainer Card μπορεί να έχει από κανένα έως πέντε αστεράκια. Δεν μετράει η σειρά που θα κάνεις τα πετούμενα πράγματα για να σου ανέβει ένα αστεράκι. Δεν μπορείς για παράδειγμα να πάρεις κατευθείαν !Με σειρά ευκολίας χρειάζεσαι τα παρακάτω για να πάρεις πέντε αστεράκια στην Trainer Card σου:

Α) Να νικήσεις το πρωτάθλημα.

Β) Να πάρεις ένα Master Rank σε οποιαδήποτε από τις πέντε κατηγορίες των διαγωνισμών Pokémon.

Γ) Να πάρεις 50 σημαίες από φίλους σου στο Underground.

Δ) Να γράψεις στο Pokédex σου όλα τα Pokémon εκτός απ’ αυτά που είναι διαθέσιμα μόνο με event.

Ε) Να κάνεις 100 συνεχόμενες νίκες στο Single στο μεσαίο δωμάτιο του Battle Tower.

Αναλόγως με τα αστεράκια αλλάζει και το χρώμα της Trainer Card.

Α) Μία Trainer Card χωρίς αστεράκια είναι κόκκινη κυρίως.

Β) Μία Trainer Card με ένα αστεράκι είναι μπλε κυρίως.

Γ) Μία Trainer Card με δύο αστεράκια είναι καφέ κυρίως.

Δ) Μία Trainer Card με τρία αστεράκια είναι ασημένια κυρίως.

Ε) Μία Trainer Card με τέσσερα αστεράκια είναι χρυσή κυρίως.

Ζ) Μία Trainer Card με πέντε αστεράκια είναι μαύρη κυρίως αλλά τα γράμματα επάνω της αντί για άσπρα είναι χρυσά!

Επίσης πρέπει πρώτα να πάρεις κόκκινη Trainer Card με ένα αστεράκι, μετά μπλε με δύο κ.τ.λ. Δεν μπορείς να πας κατευθείαν στην μαύρη Trainer Card με πέντε αστεράκια!


Ελπίζω να σε βοήθησα...
παιδιά έχω δύο ερωτήσεις
1) n move tutor στο rute 210 πόσες φορές μαθένει το Drago meteor σε Pokémon;
και 2)το STAB πόσο αυξάνει την δύναμη της επίθεσης;
Reference URL's