Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
αυτο που βαζις το λινκ και γραφεις οτι θες απο πανω πως το κανεις??
Code:
[url=www.link.here]Πατήστε εδώ[/url]

Όλα είναι εδώ.

Also, ερωτήσεις σχετικές με τα παιχνίδια Pokémon please.
Malista.Giati to Synchronize sthn "pokemon platinum" sto Kadabra mou,den pianei sto Heatran kai sta upoloipa wild pokes?Den to exw polypsaksei alla sthn Diamond kai stis palioteres douleve.An kserei kapoios as mou pei,parakalw giati paidevomai me to soft reset.Ki ante na vreis kai kala IVs...
Τι να σου πω Skorp...Μάλλον είσαι πολύ άτυχος (εκτός κι αν είναι κάτι που δεν ξέρω).

Εγώ έχω τρεις απορίες:

1. Αν αντιμετωπίζω (σε wild battle) ένα Pinsir με Mold Breaker θα ισχύει το κόλπο με το Synchronize (για το Nature) ;
2. Υπάρχει καλύτερο μέρος για EV Train από τα Gyarados μπροστά στο Pokemon League ή τον τύπο με το Salamence στο Route 229;
3. Επειδη δεν μπορώ να το εκφράσω με ακρίβεια θα δώσω παράδειγμα:

Χρησιμοποιώ ένα Larvitar (@ Power Bracer) ενάντια σε ένα Gyarados.Αν αλλάξω Pokemon και νικήσω το Larvitar θα πάρει κανονικά τα EPs που θα έπαιρνε (2+4=6) ;
1. Ναι, δεν βλέπω τον λόγο να μην ισχύει
2. Beats me, έχω πολύ καιρό να κάνω EV training
3. Υποθέτω θες να πείς "νικήσω το Gyarados", οπότε ναι, θα πάρει κανονικά τα 2+4 EPs, σε αντίθεση με τα experience points, τα EP δεν μοιράζονται, αλλά τα αποκτούν ολόκληρα όσα Pokemon συμμετέχουν στη μάχη ή κρατάνε το Exp.Share.
(03-12-2009 03:19 PM)Salamence78 Wrote: [ -> ]2. Υπάρχει καλύτερο μέρος για EV Train από τα Gyarados μπροστά στο Pokemon League ή τον τύπο με το Salamence στο Route 229;

Αριστερά της Jubilife, ένας από τους δύο ψαράδες έχει 2 Gyarados. Also, στην Twinleaf, με Super Rod πιάνεις μόνο Gyarados/Seaking, +2 Atk και τα δύο.

Για το Synchronize του Skorp δεν ξέρω, θα έπρεπε να πιάνει κανονικότατα. Ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.
Στο Aggron μου, τι να επιθεση να βάλω για να νικάει τα Fighting type pokemon?
fly *joking*

το Aggron μαθαινει το TM40 aerial ace οποτε βαλτου αυτο
OK,thanks.
(03-12-2009 03:28 PM)Arty2 Wrote: [ -> ]3. Υποθέτω θες να πείς "νικήσω το Gyarados"

Ναι.Εννοούσα το εξής:
Αν αλλάξω Pokemon και νικήσω (το Gyarados,τότε) το Larvitar θα...

Άρα κατάλαβες τι εννοούσα.Τέσπα,ευχαριστώ Arty2 και NM2
τα pkmn μου κολλησαν pokerus...παρακαλω πειτε μου οτι μπορειτε για αυτο και αν θα τα βλαψει...να τα βαλω σε καραντινα?Toungue
thnx αλλα η νοσοκομα δεν μου ειπε τπτ....τα συνηθισμενα μονο
Νομίζω οτί του έφυγε το Pokerus του Pokemon σου πριν το γιατρεύσεις.
οχι ακομα εχει
Reference URL's