Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
H PMD:Explorers of sky θα κυκλοφορίσει στην Ευρώπη 12 Οκτωβρίου φέτος;
Οχι.Στις 12 Οκτωβριου θα κυκλοφορησει στις Η.Π.Α.Για την Ευρωπη δεν μπορουμε να ξερουμε ακομη.
Exω να κανω 2 ερωτησεις
α)Αληθευει οτι αμα ριξεις ball και την ωρα που κουνιεται πιανεται πιο ευκολα αμα πατας το Α?(Confused χαζη ερωτηση)
β)Αμα κανω save πριν σκασει το αυγο και μετα το αφηνω να σκαει μεχρι να βγει shiny.Θα γινει ποτε? ή ειναι προκαθορισμενο απο την αρχη που θα μου το δωσουν τι θα ειναι?

Ευχαριστω
1 εννοειται οτι αυξανεται η πιθανοτητα οταν πατας το Α
2 απο τοτε που σ δινει το αυγο και μετα, ειναι προκαθωρισμενο
Εννοείται ότι δεν αυξάνεται η πιθανότητα πατώντας κάποιο κουμπί. Οι πιθανότητές σου να πιάσεις ένα pokemon καθορίζονται από συγκεκριμένους τύπους. Το ότι οι περισσότεροι από εμάς(κι εγώ μαζί) πατάνε το A ή το B ή χτυπάνε την touch screen του ds είναι κάτι που απλά δίνει αυτοπεποίθηση.
Σχετικα με το δεύτερο όπως είπε και ο chaos, μόλις πάρεις το αυγό καθορίζεται το αν είναι shiny, η nature του κτλ Εξάλλου στις d/p υπάρχει και κάτι σαν glitch που σου επιτρέπει να δεις τη nature πρωτού το αβγό σκάσει. Aν δηλαδή σώσεις ένα βήμα πριν σκάσει το αβγό όλο το ίδιο θα σου βγαίνει.
Γι' αυτό έχω και εγώ στο Day Care ένα Egg Shiny Naive Gastly το οποίο βαριέμαι να SRάρω μέχρι να βγει με καλά IVs.
Kαι κατι αλλο οταν μια επιθεση γινεται με breeding απλα το κανω breed και το εχει μαθημενο το μικρο....?
Την breeding move που θέλεις να περάσεις πρέπει να την ξέρει το αρσενικό πόκεμον. Πχ για να μάθει curse ο snorlax, βρίσκεις ένα αρσενικό slowpoke με curse και ένα θηλυκό snorlax.
Εχω μια κομματακι χαζη ερωτηση:Αν θελω να εχω υψηλο Sp.Atk. σε ενα Pokemon ειναι καλυτερα να του δωσω ΜΟΝΟ Calcium απ' οτι να του δωσω και Zinc,Iron κλπ;
Δες εδώ.
EDIT:Πριν δεις αυτό,να σ απαντήσω μόνο Calcium και όχι σε όλα τα στατς.
Το ειχα δει,αλλα ειδα οτι ισχυε για την Emerald και ηθελα να ξερω αν ισχυει και στην Platinum.Οπως και να 'χει ευχαριστω.
Έχει κανείς event Regigigas.... γιατί εγώ έχω!!!!!!
Εχει γινει Event για Regigigas και το εχασα;Μπαινω συχνα στην ιστοσελιδα τις Nintendo και των Pokemon και ενημερωνομαι,αλλα με το Post του Con που ειδα αρχισα να πιστευω οτι εχω χασει επισοδια...Huh
Όχι στην Ελλάδα, και ούτε πρόκειται... σε ορισμένες ευρωπαϊκές χώρες έγινε ή πρόκειται να γίνει όπως και σε Αμερική και Ιαπωνία
και γιατι οχι & σε μας??!! αφου αυτο το ηβεντ φαινεται αρκετα σημαντικο (λογω των regis)!! νιωθω τοσο αδικημενος.... Sad
Reference URL's