Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Που ανακοινωθηκε αυτη η πληροφορια ρε παιδια?Και μεχρο ποτε θα ειναι το event??
λογικα θα τελειωσει το σεπτεμβρη
guyz, όταν το πρώτο σου pokemon έχει synchronize αλλα είναι fainted, το map effect του synchronize πάυει ή συνεχίζει;
πιστευω θα συνεχηζετε, διοτη το "flame body" συνεχιζετε!
Johan, συνεχιζει το effect!
μπορεί κάποιος να μου πεί τα effect's των weathers? το μόνο που ξέρω είναι οτι το Sandstorm αυξάνει την Sp.Def των Rock-types...
Αααααχ, πάμε.

Sunny Day
Αυξάνει το base power των Fire-type κινήσεων κατά 50% και μειώνει των Water-type κατά 50%.
Solarbeam φεύγει χωρίς charging.
Τα Synthesis, Morning Sun και Moonlight δίνουν περισσότερα HP (νομίζω 66% αντί του κανονικού 50%).
Το accuracy του Thunder πέφτει σε 50%.
Το Weather Ball γίνεται Fire-type.
Και μετά απλά ενεργοποιούνται οι abilities που δουλεύουν στον ήλιο, π.χ. Chlorophyll.

Rain Dance
Αυξάνει το base power των Water-type κινήσεων κατά 50% και μειώνει των Fire-type κατά 50%.
To accuracy του Thunder γίνεται 100% και έχει 25% πιθανότητα να "σπάσει" τα Protect/Detect.
Το Solarbeam χρειάζεται 2 γύρους (με πίτα) charging.
Τα Synthesis, Morning Sun και Moonlight δίνουν 25% HP αντί για 50%.
Το Weather Ball γίνεται Water-type.
Και πάλι, abilities του τύπου Swift Swim ενεργοποιούνται.

Sandstorm
6% damage σε όλα τα Pokémon που δεν είναι Rock, Ground ή Steel ή δεν έχουν Sand Veil για ability (Cacturne).
Αυξάνει την SpDef των Rock-types κατά 50%.
Accuracy του Thunder στο 50%.
Τα Synthesis, Morning Sun και Moonlight δίνουν 25% HP αντί για 50%.
Το Weather Ball γίνεται Rock-type.
Ενεργοποιείται το Sand Veil.

Hail
6% damage σε όλα τα Pokémon που δεν είναι Ice-type.
Accuracy του Blizzard στο 100%, με 25% πιθανότητα να "σπάσει" τα Protect/Detect.
Τα Synthesis, Morning Sun και Moonlight δίνουν 25% HP αντί για 50%.
Το Weather Ball γίνεται Ice-type.
Snow Cloak, Ice Body, κλπ.

Ντ μπ τςςς.

(THT, σόρρυ που σου έσβησα το ποστ, απλά δεν είχες γράψει όλα τα effects και είχε και κάποια λάθη, απλά για να μην μπερδεύεται ο κόσμος. Smile)
(Edit: Same for you. Adk Toungue)
Αμα καποιος κανει fly με sky uppercut τον πετυχαινω?
Και με ποιες αλλες?
Has been answered.

(16-04-2009 12:32 PM)Ninjomewtwo Wrote: [ -> ]Για το Fly, αν κοπανήσεις το Pokémon που έχει κάνει Fly με Thunder ή Sky Uppercut, το base power μένει ως έχει. Αν το κοπανήσεις με Gust ή Twister, διπλασιάζεται.
Sky Uppercut,Gust(αυξημένη δύναμη), Thunder, Twister(αυξημένη δύναμη),Whirlwind,και επιθέσεις μετά από Lock on ή mind reader.Δεν νομίζω να ξέχασα καμία.

ΥΓ.Στην 1η γενιά ήταν άλλες.
(21-07-2009 02:46 PM)Ninjomewtwo Wrote: [ -> ]Has been answered.

(16-04-2009 12:32 PM)Ninjomewtwo Wrote: [ -> ]Για το Fly, αν κοπανήσεις το Pokémon που έχει κάνει Fly με Thunder ή Sky Uppercut, το base power μένει ως έχει. Αν το κοπανήσεις με Gust ή Twister, διπλασιάζεται.

Ευχαριστω
Mporei kapoios na mou pei to synoliko power(damage) pou 8a parei p.x. ena Magcargo otan xtuph8ei apo to Hydro Cannon enos Blastoise?Dhladh poso power 8a exei h Hydro Cannon.

Y.G.Anaferete th seira twn pra3ewn(pollaplasiasmwn,pros8esewn,ktl.)
επειδη το magcargo ειναι τυπου fire & rock, το blastoise (ή καποιο αλλο ποκεμον που κανει την κινηση hydro cannon) θα μπορει να κανει ΟΗΚΟ στο magcargo.

επισης, το hydro cannon εχει power 150. αρα, αν προσθεσουμε το STAB (επειδη το blastoise ειναι τυπου νερου, οπως και η επιθεση), το special attack του blastoise & το x4 weakness του magcargo στο νερο, παπαλα ο magcargo..... Big Grin
Μπορείτε να μου πείτε ένα καλό moveset για Garchomp;
swords dance (για να αυξανει το attack, οταν προκειται για cresselia, bronzong, hippowdon κτλ)
ΕQ (για να κανει ΟΗΚΟ σε τυπους fire, steel, poison, rock & electric)
stone edge (για να σκοτωνει τυπους ice, flying, fire & bug)
outrage (για δρακους)
Reference URL's