Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Για να αλλαξεις ονομα πρεπει να στειλεις pm σε εναν mod και να στο κανει.Τα avatar τα κατεβαζεις στον υπολογιστη σου(οτι θες)απο οπου θες κ μετα πας στο User CP και επιλεγεις change avatar.Kαι απο κει κανεις αναζητηση κ το περνας καποια εικονα απτον υπολογιστη σου.Αλλα αυτο πρεπει να το ξες γιατι εχεις ηδη avatar.Eγω συγκεκριμενα τα αβαταρ κ sig τα βρισκω απο εικονες google..!
thanksBig Grin
Dragar,εκανες ενα μικρο λαθος.Για να αλλαξεις ονομα,πρεπει να στειλεις pm σε εναν admin,οχι σε moderator....γιατι οι mods δεν μπορουν να το αλλαξουν....
E ναι οχι γιαννης..πετρος..!τεσπα οκ,αυτο!
ευχαριστώ για τις πληφορίες παιδάBig GrinBig Grin
Μηπως ξερει καποιος τι γινεται στη celestic town στη σπηλια στο κεντρο?δεν μπορω να κανω τιποτα.ευχαριστω! Smile
Mήπως εννοείς την καλύβα που μοιάζει με αυτή που εμφανίζεται το celebi στις G/S/YQ

Στη σπηλιά πάντως υπάρχουν μόνο οι ζωγραφιές των τριών lake pokemon
Εννοω την σπηλια.Αυτη τη ζωγραφια στον τοιχο την ειχα ξαναδει στο Mt.Corronet οπου στη συνεχεια ανοιξε η πυλη για την κορυφη.Μηπως με καποιο τροπο ανοιγει και αυτη?Αληθεια,η καλυβα στη μεση σημαινει τιποτα? Smile
Δε νομίζω. Θα ήταν ήδη γνωστό. Πάντως για την καλύβα είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δε χρησιμεύει σε τίποτα.
Τι ξερετε για το pokerus?Οταν ξεκινησα να παιζω την emerald ολη μου η εξαδα το ειχε.Οταν μετεφερα ενα απ'ολα στη diamond,η κοπελα που γιατρευει στο pokecenter μου εξηγησε τι ειναι οταν ειχα παει να τα γιατρεψω αλλα δεν καταλαβα αν ειναι καλο ή κακο.. Smile
Το pokerus είναι ένας ιός που πάρα πολύ σπάνια μεταφέρεται σε pokemon(αυτό γίνεται μέσω wild battles) και είναι πολύ ευεργετικός, αφού διπλασιάζει τα EPs που κερδίζεις σε κάθε μάχη, μόνο που νομίζω ότι μειώνει το hapiness. Γιατρεύεται όμως και μεταδίδεται εύκολα, γι' αυτό φρόντισε πάντα να έχεις κάποιο "μολυσμένο" πόκεμον στα pc boxes
Τελικα κατι πρεπει να κανω με την τυχη..!Ευχαριστω πολυ Grovyle_Fan για τη βοηθεια!! Big Grin
Παρακαλώ, δεν κάνει τπτ patatuka. Ορίστε και η δική μου απορία που έχει να κάνει με τις in-game trades: Στο παιχνίδι συχνά γίνονται ανταλλαγές πόκεμον, όπως π.χ. belossom για delcatty στις ruby/sapphire στην πόλη fortree αν δεν κάνω λάθος. Στις ανταλλαγές αυτές το πόκεμον που παίρνεις είναι το ίδιο level με αυτό που δίνεις. Τι γίνεται όμως με τα IVs, EVs; Είναι ίδια με αυτού που έδωσες ή τυχαία; Kαι η nature είναι συγκεκριμένη ή όχι;
Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος πιστεύω ότι τα IV, τα EV, το Nature, το φύλο, η Ability και το εάν είναι Shiny δεν είναι τυχαία. Όπως και με τα Level έτσι και με τα παραπάνω, ότι έχει το Pokémon που δίνεις θα έχει και το Pokémon που θα πάρεις. Δοκίμασέ το και εάν πετύχει με το Nature (δοκίμασέ το 2 φορές και μετά κλείσε το σύστημα χωρίς να κάνεις SAVE) αυτό σημαίνει ότι πετυχαίνει με όλα τα παραπάνω.

By the way φοβερό Avatar! Big Grin
Θα το δοκίμαζα ,αλλά έχω ήδη κάνει όλες τις ανταλλαγές.Θα δοκιμάσω μάλλον σε κάποιου φίλου μου. Ευχαριστώ για τη βοήθεια και για τα καλά λόγια για το avatar Big Grin
Reference URL's