Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Για όσους κάνουν μια ερώτηση:
Πριν κάνετε post εδώ, βεβαιθωθείτε ότι ψάξατε στις ακόλουθες τοποθεσίες:

Εάν δεν βρήκατε τίποτα στα παραπάνω, τότε ρωτήστε ελεύθερα.

Αν έχετε πολλαπλά ερωτήματα την ίδια στιγμή καλό είναι να τα κάνετε όλα μαζί.

Αν βαριέστε να ψάξετε και απλά κάνετε ερώτηση εδώ για κάτι που μπορεί κανείς να βρει με μια μόνο αναζήτηση στα παραπάνω, η ερώτηση ίσως διαγραφεί και δεν θα λάβετε απάντηση.

Το thread αυτό είναι για ερωτήσεις σχετικά με τα παιχνίδια Pokémon.

Για όσους απαντούν:
Παρακαλείστε να απαντάτε μόνο όταν γνωρίζετε κάτι και είστε σίγουροι για αυτό, ειδάλλως τα περιττά posts μόνο σύγχυση θα προκαλέσουν και επίσης δυσκολεύουν τις αναζητήσεις.

Για όλους:
Ας περιοριστούμε σε ερωτήσεις-απαντήσεις στο παρόν thread. Αν πιστεύετε ότι κάποια αναπάντητη ερώτηση σηκώνει συζήτηση, ανοίξτε ένα καινούριο σχετικό thread. Με μέτρο όμως, όχι νέα thread για ερωτήσεις του στυλ "Τι κάνει το Macho Brace?" ή "Πού βρίσκω το Life Orb?".
Η Light Ball δυναμωνει και τα Raichu?
Όχι, το Light Ball διπλασιάζει την Attack και την Special Attack μόνο του Pikachu.
Κι όπως είπαμε, δεν βλάπτει να κοιτάμε τις προηγούμενες ερωτήσεις κιόλας... #s...3#pid38403
Λοιπον,μια ερωτηση.
Και κατι αλλο,mew2,τα greeklish απαγορευτηκαν εντελως.

Η ερωτηση: (ειχε αναφερθει απο το MANUELF αλλα δεν απαντηθηκε)
Τα Pokemon ιδιου ειδους,γινεται να εχουν διαφορετικο υψος/μηκος/whatever?
Για παραδειγμα,ο τυπος εξω απο τη Shinyshore σου ζηταει να βρεις το μεγαλυτερο
Remoraid.Αλλα λογικα,αυτο δεν γινεται,αν ολα τα Remoraid εχουν το ιδιο μηκος...
Χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω οτι γινεται να υπαρχει ενα με μεγαλυτερο μηκος πλατος και τετοια. Αυτα που γραφει στο ποκεντεξ ειναι νομιζω ο μεσος ορος υψους και βαρους ενος συγκεκριμενου πκμ
Ναι ρε παιδια γινεται...Και συγκεκριμενα για τα remoraid εγω πηγαινα 2 διαφορετικα και καθε φορα μ εδειχνε αλλο μηκος/πλατος κ.τ.λ.π!Οποτε γινεται...
ναι, αλλα πιο συγγεκριμενα: αυτο υσχυει για ολλα τα ποκεμον ή μονο για το remoraid? δλδ, καθε ποκεμον, οπωσ εχει ολλα τα κρυφα στατηστηκα του, εχει και το υψως του, ή ο τυπος των remoraid δημειουργει εναν τυχεο κωδικα καθε φορα που του φερνεις ενα remoraid (ή ισος εχει να κανει ο αριθμος με το ID number ή κατι τετοιο)? αυτο ειναι που θα ηθελα να μαθω!
Για ολα ισχυει... μην ξενχατε πως το ιδιο γινεται και στο anime
MANUELF Wrote:ναι, αλλα πιο συγγεκριμενα: αυτο υσχυει για ολλα τα ποκεμον ή μονο για το remoraid? δλδ, καθε ποκεμον, οπωσ εχει ολλα τα κρυφα στατηστηκα του, εχει και το υψως του, ή ο τυπος των remoraid δημειουργει εναν τυχεο κωδικα καθε φορα που του φερνεις ενα remoraid (ή ισος εχει να κανει ο αριθμος με το ID number ή κατι τετοιο)? αυτο ειναι που θα ηθελα να μαθω!

Αν παρατηρουσες το ποστ μου θα εβλεπες οτι λεω ναι γινεται για ολα κ απλα εδωσα παραδειγμα το ρεμοραιντ επειδη η μιρκα αναφερθηκε σαυτο.
και τι, μονο του ρεμορϊντ μπορεισ να δεις το υψος? πως μπορεις να εισαι συγουρος?
δεν σε αμφυσβητω, απλα θελω περισοτερες πληροφοριες!
Το ύψος του Pokémon είναι αυτό που λέει το Pokédex, τέλος. Αυτό με τα Remoraid γίνεται λόγω του "mini-game" που έχει το παιχνίδι. Λογικά, ανάλογα με το personality value (αυτόν τον τυχαίο αριθμό που καθορίζει τα σημάδια του Spinda, που καθορίζει αν θα βλέπεις το Mirage Island στις R/S/E, κλπ.) του κάθε Remoraid, το παιχνίδι του δίνει κι ένα τυχαίο μήκος. Τίποτα το ιδιαίτερο.

(Δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει αυτό, απλά είναι το πιο λογίκο και πιθανό πράγμα που σκέφτομαι.)
Μάλλον έχεις δίκιο, όπως είπες για τα Spinda, κι εγώ στην Emerald έχω δει πολλά Spinda με διαφορετικά σημάδια.
Ισχύει ο,τι είπε ο Θάνος-
Επίσης: http://www.legendarypokemon.net/spindaspots
ευχαριστω πολυ!
αυτο πηστευα κι εγω, αλλα δεν ειμουν σιγουρος! με μπερδεψαν και οι αλλοι που με διαβεβεωναν χωρις να ξερουν... ενα ρητο που μου εμαθε μια φιλη μου: η ημιμαθεια ειναι χηρωτερη απο την αμαθεια!
Όπως; :/ Ποιός διαβεβαίωνε χωρίς να ξέρει;
Reference URL's