Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ξέρει κανείς αν υπάρχει περίπτωση να μπορείς να πιάσεις celebii χωρίς κωδικό ή μεταφόρα;Έχω ακούσει ότι έχει σχέση με τα unown
Υπήρχε ένα glitch στις G/S/C (σόρρυ,αλλά βαριέμαι να βάζω λινκ,θα κάνω edit και θα βάλω όταν ξε-βαρεθώ).Αυτός ήταν ο μόνος τρόπος.Αν δεν κάνω λάθος όμως,θα μοιραστεί για τις HG/SS.Οπότε,το μόνο που χρειάζεται να κάνεις (κι όχι μόνο εσύ) είναι υπομονή Smile
(08-03-2010 06:22 PM)Spyros Wrote: [ -> ]Υπήρχε ένα glitch στις G/S/C...

http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Celebi_egg_trick

Επικίνδυνο για τα δεδομένα του παιχνιδιού βέβαια.
Ευχαριστώ.Μήπως υπάρχει κάτι ανάλογο για jirachi;
To Jirachi μπορούσε να μεταφερθεί στις R/S/E από το παιχνίδι Pokemon Chennel του GameCube.Επίσης,έχει μοιραστεί το Draco Meteor Jirachi σε άλλες χώρες και μπορεί να μοιραστεί και στην Ελλάδα.


@Pekinoua (από κάτω):
(10-03-2010 11:29 AM)pekinoua Wrote: [ -> ]μεσω wi-fi το πιθανότερο.όπως δηλαδή το pichu.

Το ελπίζω...
μεσω wi-fi το πιθανότερο.όπως δηλαδή το pichu.
Ευχαριστώ.Κι εγώ ελπίζω να γίνει σύντομα το event.Έχουμε και το arceus το πασχα...
Το Arceus θα το δωσουν μεσω Wi-fi?
Αν ρωτά για αυτό που περιμένουμε όχι. Μέσα στο μήνα θα μάθουμε και που θα γίνουν τα event. Τώρα αν γενικά το δώσουν μέσω WiFi, άγνωστο, ίσως προς το φθινόπωρο αν μεσολαβήσει το ίδιο διάστημα που είχαμε με το Shaymin
Αν γίνει το event του ARCEUS (όχι wi-fi) μόνο στην Ελλάδα θα είναι ή και στην Κύπρο??
Δηλαδη, για να παρουμε το Arceus(το Πασχα) θα πρεπει να παμε σε καποια συγκεκριμενη τοποθεσια, οπως ειχε γινει παλιοτερα με το Deoxys?Και το Arceus αυτο θα ειναι ετοιμο ή θα μας δινουν το Azure flute?
έτοιμο.και θα πρέπει να πας σε κάποιο κατάστημα(όπως με το deoxys), να το παραλάβεις θα γνωρίζει roar of time, judgement,spacial rend και shadow force.,ua e;inai 100lvl και δεν θα μπορει να κλονοποιηθεί σε d/p.κάτι δικό μου τώρα.μπορούμε να πάρουμε περισσότερα από ένα σε μαι κασέτα, ένα σε κάθε κασέτα ή μόνο ένα ανεξαρτήτως τον αριθμό από τις κασέτες που θα φέρουμε?
Νομιζω οτι θα μπορεις ενα ανα κασετα, εξαλου παλια επαιρνες οσα Deoxys ηθελες.Ασχετο , αλλα θα συμβει κατι κακο αν εξελιξω το pikachu-coloured pichu?
όχι θα γίνει shiny pikachu. αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα ισχύει το event με το spiked ear pichu μετα. γιάυτο περίμενε καλύτερα πρώτα τις hg/ss να κάνεις το spiked ear pichu event και μετά εξέλιξε το.
Αν και συμφωνα με το serebii.net το event λειτουργει και με pikachu και raichu: http://serebii.net/heartgoldsoulsilver/pichu.shtml
Reference URL's