Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Η απάντηση στο 1) είναι στο DeviantART. Toungue
Παιδιάαααα θέλω επιγόντως ΒΟΗΘΕΙΑ!! Aν στην Emerald σου βγάζει the save file have erased μπορείς να κάνεις κάτι για να επαναφέρεις το save game σου;;;
Tι βλάκας που είμαι! Δεν σκέφτηκα να γράψω απλά "seasons" στο Serebii.net. Dodgy Ευχαριστώ. Smile
@giannis95char

Αν εννοεις οτι σου εχει γινει new game χωρις να το κανεις εσυ τοτε κανε reset μεχρι να σταματησει να στο βγαζει.Τουλαχιστον αυτο εκανα εγω στις 4-5 φορες που μου το ειχε κανει παιχνιδι 3ης γενειας και επιασε.Παρ'ολα αυτα δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι πιανει παντα...
επίσης βγαλε την κασετα και φυσα τη Sleepy
μου χει συμβει και μενα αλλα ολα οκ μετα
θυμάμαι ένα παλιό κόλπο με το Β σελέκτ και πάνω ή κάτω δεν θυμάμαι που εκτός απο το να διαγράφει όπως ειναι γνωστό, επανέφερε τα saved data
(15-04-2011 11:33 PM)giannis95char Wrote: [ -> ]Παιδιάαααα θέλω επιγόντως ΒΟΗΘΕΙΑ!! Aν στην Emerald σου βγάζει the save file have erased μπορείς να κάνεις κάτι για να επαναφέρεις το save game σου;;;

Αν ειναι οπως η Silver/Gold/Crystal πρεπει να τις ανοιξεις μεσα και να κανεις κτ μπουρδες δν 8υμαμαι ακριβως....

Αν ειναι αμερικανικη εκδοση εχει ενα (Ε) η κτ τετοιο(Εχει περασει αρκετος καιρος δν πολυθυμαμαι :Ρ) γινετε new game και δν ξερω τροπο να την επαναφερω...

IMO youtube it :3
Μου συνέβη με την Sapphire μου, αρκεί να την βγάλεις και να την φυσήξεις όπως είπε ο Arty2WinkToungue
Σημερα που συνέβει αυτό:

Μόλις είχα ανοίξει το DS και πάταγα να συνεχίσω στην White, και ξαθνικά το DS μπ'ηκε σε Sleep mode(έτσι κατέληξα τουλάχιστον). Δεν υπάκουγε σε τίποτα και τελικά έβγαλα την κασέτα(παλι τιποτα). Μετα απο 1 λεπτο "ξυπνησε" και έκλεισε κανονικά. Όταν τον ξανάναψα όλα ήταν φυσιολογικά και το παιχνίδι ηταν μια χαρα Ο.ο .Τι στο καλό έγινε?
Παιδιά και κάτι άλλο... πάω στην Βlue να κάνω το mew glitch και δεν μου το κάνει..... λέτε να φταίει που στην αρχή δεν πολέμισα αυτόν με το slowpoke; Πολέμισα έναν άλλον και μου βγήκε nidoqueen και τώρα που πάω να το κάνω κολλάει... Μπορείτε να βοηθήσετε; Επίσης, η Εmerald είναι ενός φίλου που την έγραψε σε smartcard....λετε γι'αυτό να σβήστηκε το save??
παιδια πως βρισκουμε το pokeras στην black και τι ακριβος κανει; Confused
Για να καταλάβεις το Pokerus πρέπει να ξέρεις τι είναι τα EPs. αν δεν ξέρεις δες εδώ που το είχα εξηγήσει σε ένα άλλο μέλος.

Το Pokerus λοιπόν κάνει το Pokemon σου να παίρνει από κάθε μάχη τα διπλάσια EPs από αυτά που θα έπαιρνε κανονικά. Το βρίσκεις στην τύχη, αλλά άμα κολήσει ένα Pokemon σου μπορεί να το κολήσει και στα υπόλοιπα που έχεις στην εξάδα σου. Τέλος δεν φεύγει αν βάλεις το Pokemon στο PC.
(17-04-2011 03:45 PM)giannis95char Wrote: [ -> ]Παιδιά και κάτι άλλο... πάω στην Βlue να κάνω το mew glitch και δεν μου το κάνει..... λέτε να φταίει που στην αρχή δεν πολέμισα αυτόν με το slowpoke; Πολέμισα έναν άλλον και μου βγήκε nidoqueen και τώρα που πάω να το κάνω κολλάει... Μπορείτε να βοηθήσετε; Επίσης, η Εmerald είναι ενός φίλου που την έγραψε σε smartcard....λετε γι'αυτό να σβήστηκε το save??

πρέπει να κάνεις ακριβώς τα βήματα που συμβουλεύει ο οδηγός για να πετύχει το glitch, κάθε βήμα έχει υπολογισμένη σημασία

όσο για την Emerald, πολύ πιθανό
Ηρακλή όμως στην Blue δεν το έκανα σωστά και την ώρα που πάω να πολεμήσω τον τύπο με το slowpoke κολλάει...αν κάνεις λάθος, στις οδηγείες μπορείς να κάνεις το mew glitch ή θα πρέπει να ξαναρχίσω την κασέτα;;
Έχω την εντύπωση πως θα πρέπει να το ξαναρχίσεις :/
Reference URL's