Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Μετά από λίγο googling βρήκα κάτι που ομολογώ δεν το ήξερα. Αν το Defense DV (αντίστοιχο του IV στα επόμενα παιχνίδια) των δυο γονιών είναι το ίδιο και το Special DV τους είναι ίδιο ή διαφέρει κατά 8 του ενός από του άλλου, τα Pokémon δεν breedάρουν παρόλο που βρίσκονται στο ίδιο group. Οπότε βρες άλλο Chansey, πιο εύκολο θα είναι από το να φτιάξεις άλλο αρσενικό Snubbul με Heal Bell. Αν πας να breedάρεις διαφορετικό γονιό, να ξέρεις ότι το Defense DV θα είναι πάντα το ίδιο με του Ditto, αν χρησιμοποιείς Ditto, ή το ίδιο με του γονιού που είναι αντίθετο γένος από το μωρό, τον αρσενικό δηλαδή στην περίπτωση της Chansey. To Special DV θα είναι πάντα ίσο είτε με Α είτε με Α+8 όπου Α είναι το υπόλοιπο της διαίρεσης του Special DV του γονιού διά 8, του ίδιου γονιού που πέρασε το Defense DV.

Χαχαχ τώρα που ξαναδιαβάζω τι έγραψα, δεν βγάζω άκρη ούτε εγώ. Πιο απλά:
Baby's Def DV = Parent's Def DV
Baby's Spec DV = (0 ή 8) + (Υπόλοιπο από Parent's Spec DV / 8)
Parent = Ditto ή γονιός με αντίθετο γένος από το αυγό
Κοίτα να δεις... Ο.ο
(13-03-2012 12:19 AM)Ninjomewtwo Wrote: [ -> ]Μετά από λίγο googling βρήκα κάτι που ομολογώ δεν το ήξερα. Αν το Defense DV (αντίστοιχο του IV στα επόμενα παιχνίδια) των δυο γονιών είναι το ίδιο και το Special DV τους είναι ίδιο ή διαφέρει κατά 8 του ενός από του άλλου, τα Pokémon δεν breedάρουν παρόλο που βρίσκονται στο ίδιο group. Οπότε βρες άλλο Chansey, πιο εύκολο θα είναι από το να φτιάξεις άλλο αρσενικό Snubbul με Heal Bell. Αν πας να breedάρεις διαφορετικό γονιό, να ξέρεις ότι το Defense DV θα είναι πάντα το ίδιο με του Ditto, αν χρησιμοποιείς Ditto, ή το ίδιο με του γονιού που είναι αντίθετο γένος από το μωρό, τον αρσενικό δηλαδή στην περίπτωση της Chansey. To Special DV θα είναι πάντα ίσο είτε με Α είτε με Α+8 όπου Α είναι το υπόλοιπο της διαίρεσης του Special DV του γονιού διά 8, του ίδιου γονιού που πέρασε το Defense DV.

hmmmm..........didn't understand a thing Blank
(13-03-2012 12:19 AM)Ninjomewtwo Wrote: [ -> ]Χαχαχ τώρα που ξαναδιαβάζω τι έγραψα, δεν βγάζω άκρη ούτε εγώ. Πιο απλά:
Baby's Def DV = Parent's Def DV
Baby's Spec DV = (0 ή 8) + (Υπόλοιπο από Parent's Spec DV / 8)
Parent = Ditto ή γονιός με αντίθετο γένος από το αυγό


still don't understand a thing Huh


sorry for the spam
(13-03-2012 12:19 AM)Ninjomewtwo Wrote: [ -> ]Μετά από λίγο googling βρήκα κάτι που ομολογώ δεν το ήξερα. Αν το Defense DV (αντίστοιχο του IV στα επόμενα παιχνίδια) των δυο γονιών είναι το ίδιο και το Special DV τους είναι ίδιο ή διαφέρει κατά 8 του ενός από του άλλου, τα Pokémon δεν breedάρουν παρόλο που βρίσκονται στο ίδιο group. Οπότε βρες άλλο Chansey, πιο εύκολο θα είναι από το να φτιάξεις άλλο αρσενικό Snubbul με Heal Bell. Αν πας να breedάρεις διαφορετικό γονιό, να ξέρεις ότι το Defense DV θα είναι πάντα το ίδιο με του Ditto, αν χρησιμοποιείς Ditto, ή το ίδιο με του γονιού που είναι αντίθετο γένος από το μωρό, τον αρσενικό δηλαδή στην περίπτωση της Chansey. To Special DV θα είναι πάντα ίσο είτε με Α είτε με Α+8 όπου Α είναι το υπόλοιπο της διαίρεσης του Special DV του γονιού διά 8, του ίδιου γονιού που πέρασε το Defense DV.

Χαχαχ τώρα που ξαναδιαβάζω τι έγραψα, δεν βγάζω άκρη ούτε εγώ. Πιο απλά:
Baby's Def DV = Parent's Def DV
Baby's Spec DV = (0 ή 8) + (Υπόλοιπο από Parent's Spec DV / 8)
Parent = Ditto ή γονιός με αντίθετο γένος από το αυγό

χμ. Αρκετα ενδιαφερον. 1000 ευχαριστω για το info Smile Αυτο κανει τα πραματα πολυ πιο ευκολα.
Και αυτό τώρα έτυχε σε μένα; Τεσπά, ευχαριστώ πολύ. Πάω να βγάλω Chansey!
Το (Zekrom) πως θα το προτιμούσατε με "Adamant" ή Jolly Nature και γιατί .. ? Από ότι είδα στα βασικά στατιστικά του το "Attack" του είναι παρά πολύ καλό έχει "150" και υστερεί στο Speed που είναι στο "90"..Χμμ..
Εξαρτάται από το σετ που θέλεις να χρησιμοποιήσεις.Για choiced,είναι καλύτερο το jolly για να κανείς speed tie με kyogre,dialga κτλ . Για άλλα σετ δεν υπάρχει λόγος να πας με jolly εκτός και αν θέλεις να περνάς άλλα zekrom με το ίδιο σετ.
Υπαρχουν ημιθρυλικα??????
Υπάρχει κανένας τρόπος να μπορέσω να βρω το Secret Id μου?? Η αλλιώς (SID)..
(23-03-2012 07:42 PM)GeorgeT Wrote: [ -> ]Υπαρχουν ημιθρυλικα??????

οχι.
Ημιθρυλικά χαρακτηρίζονται συνήθως τα Dragonite, Metagross, Tyranitar, Salamence και Garchomp (ίσως μου ξέφυγε κανένα), επειδή είναι τούμπανα. Ο όρος "ημιθρυλικό" πρέπει να είναι fan-made, οπότε δεν μπορώ να πω ότι υπάρχουν ημιθρυλικά, αλλά ότι απλώς υπάρχουν κάποια Πόκεμον που εμείς (οι fans) τους αποδίδουμε αυτόν τον όρο.

Ένηγουεη. Πρόβλημα πάλι. Το είχα ποστάρει στο σπαμ κόρνερ, αλλά πέρασε λιγάκι απαρατήρητο + το θρεντ σε λίγο καιρό υποθέτω θα διαγραφεί για να ανοίξει καινούριο. So:
(22-03-2012 05:15 PM)Spyros Wrote: [ -> ]Τι συμβαίνει: έχω σχεδον γεμάτα τα τέσσερα πρώτα κουτιά στο πισί, οπότε πριν λιγο καιρό άρχισα να χρησιμοποιώ το πέμπτο. Έχω πέντε Πόκεμον στο κουτί αυτό. Ανοίγω λοιπόν το πισί και πατάω "Withdraw". Άδειο. Πάω πίσω και επιλέγω "Change Box". Πάω στο πέμπτο κουτί και μου δείχνει ότι έχει κανονικά πέντε Πόκεμον. Επομένως, μάλλον τα Πόκεμον βρίσκονται σε αυτό το κουτί, αλλά όταν το ανοίγω είναι άδειο. Plus, δοκίμασα να αφησω ένα Χούτχουτ στο κουτί αυτό και αμέσως μετά τσέκαρα να δω αν υπάρχει, αλλά τίποτα. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;
(24-03-2012 12:17 PM)Spyros Wrote: [ -> ]Ένηγουεη. Πρόβλημα πάλι. Το είχα ποστάρει στο σπαμ κόρνερ, αλλά πέρασε λιγάκι απαρατήρητο + το θρεντ σε λίγο καιρό υποθέτω θα διαγραφεί για να ανοίξει καινούριο. So:
Όσον αφορά στο "απαρατήρητο" θα ήθελα να προσθέσω ότι ακόμα και ας μην κάποιος ξέρει ακριβώς την απάντηση σε αυτό που ζητάμε, καλό θα ήταν να απαντάτε και ας είναι αρνητική απάντηση, αλλά τουλάχιστον να φαίνεται ότι υπάρχει λίγο ζωή και ότι αυτά τα λίγα άτομα που μπαίνουν ότι έχουν ενδιαφέρον..Και όχι απλά να μην γράφει κανένας τίποτα, επίσης καλό είναι να κοιτάμε τα νέα στα (Thread) και όχι να επικεντρωνόμαστε στο "Spam Corner" γι'αυτό κάποιοι αναγκάζονται να ρωτούν στο "Spam Corner" επειδή εκεί ομιλούν οι περισσότεροι, ενώ θα έπρεπε αυτές οι ερωτήσεις να είναι στο ανάλογο (Thread)..Πάρτε το σαν παράπονο η όπως αλλιώς θέλετε εγώ την διευκρίνιση μου την έκανα..Ευχαριστώ.. Smile
Επειδή δεν είμαι σίγουρος με βάση ότι έχω διαβάσει, εγώ που έχω White αν βρω το Zekrom της ταινίας και το πάω στο DW θα ξεκλειδώσω και το δεύτερο C Gear σε αυτήν την κασέτα;
Μπορει κανεις να μου πει αν θα γινει κανενα event του melloeta η του genesect ΣΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΜΕΛΛΟΝ?
(23-03-2012 08:14 PM)Kingnothing412 Wrote: [ -> ]
(23-03-2012 07:42 PM)GeorgeT Wrote: [ -> ]Υπαρχουν ημιθρυλικα??????

οχι.

καλα ηρεμηστε για πλακα το ειπα επειδη στην ταξη μου ολοι επεζαν ταπες και υπηρχαν και τα ημιθρυλικα.....................Rolleyes
Παιδιά υπάρχει τρόπος να breedάρω Tentacool με Rapid Spin και Confuse Ray γιατί βλέπω στο PO ότι γίνεται αλλά δεν μπορώ να βρω πως
Reference URL's