Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Τι διαφορα εχει το fully paralyzed απο το απλο paralyzed?
(23-03-2010 03:17 PM)Ninjomewtwo Wrote: [ -> ]Στην δεύτερη περίπτωση, όχι, η 25% πιθανότητα να μείνει ο άλλος fully paralyzed μένει ως έχει.
Αυτή την ιδιότητα εννοούσα. Darn it. Ευχαριστώ πάντως.
(23-03-2010 09:10 PM)Vezok78 Wrote: [ -> ]Τι διαφορα εχει το fully paralyzed απο το απλο paralyzed?

Δεν έχει διαφορά. Επειδή όταν δεν επιτίθεσαι το παιχνίδι γράφει π.χ. "Bulbasaur is fully paralyzed!" λέμε ότι ο αντίπαλος έμεινε fully paralyzed στο γύρο που δεν κουνήθηκε. Τίποτα το ιδιαίτερο.
Αν έχω δώσει ένα Power Belt σε ένα Pokemon που έχει και Pokerus και νικήσω ένα Geodude,τότε πόσα EPs θα πάρει στο Defense το Pokemon μου;Αν υπολογίσουμε πρώτα το Power Belt και μετά το Pokerus είναι 10 EPs:

(1+4)*2=5*2=10

Αν πάλι υπολογίσουμε πρώτα το Pokerus και μετά το Power Belt έχουμε 6 EPs:

1*2+4=2+4=6

Ποιο άπ' τα δύο αυτά ισχύει;
10. Το PokéRus πάντα τελευταίο.
Death Machine, Bibarel. H ιδιότητα Simple θα πει ότι κάνω ένα Defence Curl και αυτό μετράει για δύο φορές;
Ακριβώς.Αυτό ισχύει για κάθε παρόμοια κίνηση (πχ Curse).Πρόσεχε όμως,το Simple δε διπλασιάζει μόνο τα boosts,αλλά και τα looses,κάτι που σημαίνει πως το Spd πέφτει δύο φορές περισσότερο απ' ότι θα έπεφτε κανονικά.Το loose από το Intimidate δε διπλασιάζεται νομίζω.
(24-03-2010 01:26 PM)Spyros Wrote: [ -> ]Το loose από το Intimidate δε διπλασιάζεται νομίζω.

Αν Bibarel faster than Intimidater, loose is doubled, αν Bibarel Slower, Loose not doubled. Σε απλά Ελληνικά: Αν το Bibarel είναι πιό γρήγορο, το Intimidate του κατεβάζει 2 Stages, αν είναι πιό αργό 1 stage. Αυτό συμβένει διότι, αν το Bibarel είναι πιό γρήγορο το Ability του, ενεργοποιήτε πρίν απο του άλλου pokemon, ενώ αν είναι πιό αργό, μετά απο του άλλου pokemon.
(24-03-2010 01:26 PM)Spyros Wrote: [ -> ]Ακριβώς.Αυτό ισχύει για κάθε παρόμοια κίνηση (πχ Curse).Πρόσεχε όμως,το Simple δε διπλασιάζει μόνο τα boosts,αλλά και τα looses,κάτι που σημαίνει πως το Spd πέφτει δύο φορές περισσότερο απ' ότι θα έπεφτε κανονικά.
Το διπλό drop σε speed ωστόσο μπορεί να χρησιμοποιηθεί πολύ καλά από ένα Gyro Ball. Μου φαίνεται πως το Bibarel είναι φοβερό, αλλά δεν έχω δει μάχη που να χρησιμοποιείται.
(24-03-2010 11:45 PM)herooftime Wrote: [ -> ]
(24-03-2010 01:26 PM)Spyros Wrote: [ -> ]Ακριβώς.Αυτό ισχύει για κάθε παρόμοια κίνηση (πχ Curse).Πρόσεχε όμως,το Simple δε διπλασιάζει μόνο τα boosts,αλλά και τα looses,κάτι που σημαίνει πως το Spd πέφτει δύο φορές περισσότερο απ' ότι θα έπεφτε κανονικά.
Το διπλό drop σε speed ωστόσο μπορεί να χρησιμοποιηθεί πολύ καλά από ένα Gyro Ball. Μου φαίνεται πως το Bibarel είναι φοβερό, αλλά δεν έχω δει μάχη που να χρησιμοποιείται.

To Trick Romm επίσης είναι πολύ αλό γι' αυτό το σετ.Επίσης,ορίστε κι ένα βίντεο που χρησιμοποιείται το συγκεκριμένο Bibarel,ενώ εχει γίνει Trick Room.Τεσπά,σόρρυ για το σπαμ.
μπορεί κανείς να μου πει ένα κόλπο για να πιάνω τα Roaming Pokemon?
Vale kapio fast pokemon na prolavis na kanis sleep....( den kserw an se voithisa) :/
ναι όμως αυτό θα περάσει, μετά.Σκέφτομαι για το Mean Look αλλά τα Golbat που έχω έιναι 45 level!θα πεθάνουν αργά ή γρήγορα.Επίσης με το Roar μπορούν να φύγουν από το Mean Look>\?
High-level Umbreon, Mean Look και Baton Pass σε (high-level) Pokémon με sleep move και False Swipe (Gallade με Hypnosis π.χ.) και γίνεται η δουλειά. Εναλλακτικά Master Ball. Στην Diamond είχα πιάσει το Cresselia πρώτο γύρο με Quick Ball χωρίς καν να το ακουμπήσω, αν βρεις κάποιο από τα roaming στο δρόμο ενώ δεν έχεις τα απαραίτητα για να το πιάσεις, ρίξ' του Quick Ball τουλάχιστον, you never know.

Edit: Με Roar φεύγουν, εκτός αν το Pokémon σου έχει ability Soundproof. Αλλά Soundproof, sleep move, False Swipe κι όλα όσα θες σε ένα Pokémon, δύσκολο.
(27-03-2010 12:28 PM)Ninjomewtwo Wrote: [ -> ]High-level Umbreon, Mean Look

Μπορεί ακόμα να βάλει Taunt για να μην κάνει Roar για τουλάχιστον δύο γύρους Wink
Reference URL's