Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(05-03-2012 04:14 PM)IsdCode Wrote: [ -> ]εξέλιξα panpour σε simipour με waterstone στα 19 lvl.. και δεν μαθαίνει επιθέσεις τι μπορώ να κάνω για αυτό? μ είναι άχρηστο ? :/

Δυστυχώς, οι 3 πίθηκοι της Gen V δεν μαθαίνουν άλλες επιθέσεις από μόνοι τους αφού εξελιχθούν με stone. Μπορείς να του μάθεις από TM πάντως. Το ίδιο έπαθε και ο αδερφός με το Pansage.
^ Τα περισσότερα Pokémon που εξελίσσονται με stones μαθαίνουν ελάχιστες κινήσεις (ή και καμία) αφού εξελιχθούν. Μπορείς πάντα να τους μάθεις ό,τι έχεις από TMs, ούτως ή άλλως μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις όσες φορές θες στις B/W.
ευχαριστώ να είστε καλά.. από ότι είδα και μόνος μου μπορώ να του μάθω scald.. και γενικότερα ότι επίθεση θέλω κ είναι και αμέτρητες φορές οπότε είμαι καλυμένος από όλες τις πλευρές..ευχαριστώ και πάλι Smile
Που μπορώ ν' αγοράσω φθηνά μπαταρίες (καμιά καλή μάρκα κατά προτίμηση όπως Panasonic) για το Pokewalker;

Kαι μια απορία για τα natures:
Ποιά natures θεωρούνται Hindering, ποιά Neutral και ποιά Beneficial;
(09-03-2012 09:25 AM)Vetus Wrote: [ -> ]Που μπορώ ν' αγοράσω φθηνά μπαταρίες (καμιά καλή μάρκα κατά προτίμηση όπως Panasonic) για το Pokewalker;

Kαι μια απορία για τα natures:
Ποιά natures θεωρούνται Hindering, ποιά Neutral και ποιά Beneficial;

Καθε Nature ειναι Hindering για καποιο Stat (δηλαδη το μειωνει) και beneficial για καποιο αλλο (το αυξανει).Τα Neutral Natures ουσιαστικα μειωνουν και αυξανουν το ιδιο stat οποτε δεν επηρεαζεται καθολου.Επισης ενα Nature ειναι Neutral οταν δεν σχετιζεται καθολου με καποιο stat.(πχ.Το Adamant ειναι Neutral ως προς το defense)
Εχοντας υποψιν αυτα και το παρακατω: Natures θα δωσω το εξης παραδειγμα:
Ενα Adamant Dragonite εχει beneficial Nature ως προς το Attack (+Attack), εχει Hindering Nature ως προς το Sp.Attack (-Sp.Attack) και εχει Neutral Nature για ολα τα υπολοιπα Stats που δεν επηρεαζονται καθολου απο αυτο..
Επισης τα Natures : Serius,Quirky,Hardy,Docile,Bashful ειναι Neutral Nature γιατι δεν επηρεαζουν απολυτως τιποτα στα Stats..
Τα ποιο διαδεδομενα και γνωστα Nature (Πες τα αν θελεις "beneficial")ειναι: Adamant , Jolly , Timid , Modest..Αυτα τουλαχιστον ειναι αρκετα σημαντικα αν και υπαρχουν και αλλα εξισου καλα, απλα εξαρταται απο τον τροπο παιχνιδιου που σχεδιαζεις και πως θα χρησιμοποιησεις το Pokemon σου..Ελπιζω να σε καλυψα..
Οσο αφορα για την μπαταρια δεν μπορω να σε βοηθησω..Διοτι δεν εχω καν Pokewalker.. Καλημερα!!
Οι μπαταρίες αυτές είναι ακριβούλες από ο,τι θυμάμαι, αλλά μπορείς να τις βρείς σίγουρα σε ρολογάδικα.
Για τα Natures δες επίσης εδώ: http://www.legendarypokemon.net/natures
an ena Pokemon einai 95lvl kai den exei ka8olou EP's mporei na kanei EP training kai na parei kanonika ola ta stat pou 8a eperne ???
(10-03-2012 07:16 PM)GIANNIS Wrote: [ -> ]an ena Pokemon einai 95lvl kai den exei ka8olou EP's mporei na kanei EP training kai na parei kanonika ola ta stat pou 8a eperne ???

Δεν ειμαι σιγουρος για την 3η και την 4η γενια αλλα για την 5η ναι.
(10-03-2012 07:16 PM)GIANNIS Wrote: [ -> ]an ena Pokemon einai 95lvl kai den exei ka8olou EP's mporei na kanei EP training kai na parei kanonika ola ta stat pou 8a eperne ???

Απ' ότι ξέρω, εφόσον δεν είναι 100 lvls τότε μπορείς να κάνεις κανονικά EV training χωρίς πρόβλημα. Τώρα νομίζω ότι στην 5η Gen ακόμα και 100 να 'ναι το Pokémon είσαι οκ αλλά δεν είμαι σίγουρος.
se platinum 8elo na kano to train...apla fovame gt ti 8a kanei to pokemon?! 8a parei +30 me 1 lvl ?
(10-03-2012 09:59 PM)GIANNIS Wrote: [ -> ]se platinum 8elo na kano to train...apla fovame gt ti 8a kanei to pokemon?! 8a parei +30 me 1 lvl ?

λογικα ετσι θα επρεπε να ειναι νομιζω Confused
giannis μην ανυσηχεις θα τα πάρει κανονικά και θα γίνει αυτό που λες όταν πάει 96 θα γράψει +κατι τρελο για να ερθει το στατ στα κανονικά του επιπεδα οποτε εισαι ανετος αφου δεν ειναι 100.απο 5η γενια ισχυουν αυτα που λενε τα παιδια οτι δεν υπαρχει θεμα αν ειναι 100 γιατι τα στατς ανεβαινουν μετα απο καθε μαχη και οχι οταν παιρνει lvl
ouff...den ksereis poso me anakoufises tora Big Grin

thanks se olous pou prosfer8ikate na me voi8isete Big Grin
Σχετικά με Pokemon Silver: έχω breedάρει ένα Snubbull με Heal Bell για να το περάσω σε Chansey, αλλά το αφήνω στο DayCare με ένα Chansey και όταν το τσεκάρω λέει "Ιt's brimming with energy", κάτι που σημαίνει ότι αυγό δεν παίζει (αν δεν απατώμαι). Τι τρέχει; Είναι στο ίδιο Egg group, πρόκειται περί αρσενικού και θηλυκού... Όλα καλά. Πού υπάρχει πρόβλημα;
Δεν μπορώ να καταλάβω που υπάρχει πρόβλημα αν είναι όπως τα λες.Και τα δύο στο fairy group είναι.Είσαι σίγουρος ότι έχεις βάλει αρσενικό snubull γιατί τα chansey είναι θηλυκά 100%.
Reference URL's