Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
1)Μπορείς να αλλάξεις γλώσσα με το ποντίκι.Πήγαινε στο εικονίδιο που δείχνει τη γλώσσα κάτω δεξιά στην οθόνη (ΕΝ) και κάνε κλικ.Μετά κάνε κλικ στα Ελληνικά και είσαι οκ.
2)Με αυτό το moveset έχεις μεγάλο μειονέκτημα στα dark.Ένα focus blast θα ήτανε καλό.
4)Το τελευταίο 252 είναι στο speed να φανταστώ.Αν ναι είναι εντάξει αν και εγώ θα έκοβα μερικά από το speed για το Sp.D.Όπως νομίζεις εσύ όμως.
ευχαριστω
[ασχετο ωραια φοτο του λαφυ]
ναι το 252 ειναι στο σπιντ
εχο δοκιμασει φοκουσ μπλαστ κε δν μου αρεσει


καπιοσ καποια ιδεα για ποκεμον τεαμ ?
όταν λες ομάδα εννοείς για μάχες 6ν6 ή για το battle subway?γιατί είδα πως έγραψες μόνο για 3 pokemon.
Α και για μην ξεχνιόμαστε One Piece rulez.Big Grin
Επίσης αν θες συμβουλές για competive battling νομίζω πως υπάρχει αντίστοιχο thread.
(ας πει κάποιος αν υπάρχει πρόβλημα να ποστάρεις εδώ)
(28-08-2011 11:59 AM)skorp Wrote: [ -> ]1.Mpaineis sto pokemon musical kai analoga me tis epidoseis sou ston diagwnismo, otan vgaineis pali eksw emfanizontai diaforoi NPCs pou exoun er8ei na sou poun poso tous areses kai na sou dwsoun ena aksesouar o ka8enas.
2.Sto idio kthrio, vriskeis ton krith ston 2o orofo kai kapoia stigmh sou dinei ena stemma kai mia zwnh.
3.An mpeis ston diagwnismo me enan filo sou, o idios typos sou dinei 1 tiara.
4.Sthn polh me to Dragon Gym, enas geros sou dinei 1 aksesouar thn hmera gia kapoies meres.
Edit: Oops! Egrapsa gia Unova. Den proseksa to "Sinnoh". Sorry...

0_0 help me!
καποιος αλλος;;
Φίλε μου Aldark επειδή είναι πολλά να στα γράψω σου παραθέτω το link από Bulbapedia.Ελπίζω να ξέρεις Αγγλικά(no insultToungue).Αν δεν καταλαβαίνεις τότε πες μου να τα γράψω.
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Accessories
παιδια, προσπαθω να κανω εν τραινινγκ κε δν ανεβενουν τα στατσ του γαλλαδε μου, ειναι 31 λβλ , δν του εχω δοσει προτεινεσ κε λιπα , κανο κανονικο εν τραινινκ εχο σκοτοσει 12 ματζικαρπ απο ολντ ροντ κε δν ανεβενουν τα σπεεντ στατσ του , βοηθεια
(28-08-2011 11:02 PM)gallademaster1998 Wrote: [ -> ]παιδια, προσπαθω να κανω εν τραινινγκ κε δν ανεβενουν τα στατσ του γαλλαδε μου, ειναι 31 λβλ , δν του εχω δοσει προτεινεσ κε λιπα , κανο κανονικο εν τραινινκ εχο σκοτοσει 12 ματζικαρπ απο ολντ ροντ κε δν ανεβενουν τα σπεεντ στατσ του , βοηθεια

4 evs = 1 Stat point. Τo Galade σου εχει ηδη παρει +3 stats σε speed.Θα φανει αυτο οταν γινει 100 lvl.Τωρα αν εχει λιγοτερο speed απ οτι αναφερει το serrebi οτι μπορει να παρει το περισοτερο μαλον ειναι επειδει εχει χαλια Ivs.(Αυτα δυστυχος δεν μπορεις να τα αλλαξεις.)Καταρχας τι Nature ειναι?Για τι αν δεν ειναι naive hasty jolly η timmid μαλον αυτο φταιει........
Exeis pokerus? Ev training items? Pes mou kaseta pou exeis na sou ta dosw egw an einai (an exeis prosvash se nintendo wifi mesw GTS) giati me auton ton tropo paei poly arga.

12 Magikarp = 12 Speed EVs = 12/4=+3 pontoi sto Speed (8a ta exei parei mexri ta 100).
1.ειναι diamont nature
2.δν χερο τι ιτεμσ να του βαλω για να τα πρνει πιο γριγορα ,
3.εχο πεαρλ αλλα σιμερα θα παρω μπλακ
4.το nature δεν το αλλαζω ειμαι τυπος επιθεσης ,
5.οποτε τα εφφορτ ποιντσ τα εχει παρει ??
1. Diamont σα να λέμε Adamant υποθέτω.
2. Power items. Π.χ. αν νικάς τα Magikarp κρατώντας Power Anklet, παίρνεις 5 EPs αντί για 1.
5. Ναι, τα effort points τα παίρνεις με το που νικήσεις το Pokémon αλλά η διαφορά στα stats φαίνεται καθαρά στα 100 lvl.
που βρισκω power anklet ?
Εξαρτάται σε ποια κασέτα το θες.

Στο Gen IV τα παίρνεις μέσω Battle Frontier (Pt, HG, SS) ή Battle Tower (D, P) Στη Gen V στο Batle Subway. Παντού κοστίζουν 16 BP.
Παιδιά ξέρετε πώς μπορώ να πιάσω εύκολα ένα feebas στην Platinum?? Θέλω να το κάνω Milotic και να το στείλω στη White..Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Πιάσε Feebas στη White, 100 φορές πιο εύκολο. Toungue

Στην Platinum βρίσκεται στο Mt. Coronet αλλά μόνο σε 4 τετραγωνάκια με νερό ψαρεύοντας με το Super Rod. Δεν μπορείς να ξέρεις σε ποια τετραγωνάκια όμως οπότε θα πάρει ώρα. Αν δεν έχεις κάποιο λόγο να το πιάσεις συγκεκριμένα στην Platinum, προτίμησε τη White, ούτως ή άλλως εξελίσσεται κι ευκολότερα στην Gen V.
Μήπως μπορείς να μου πεις πού ακριβώς το βρίσκεις στην White?? Και πως εξελίσσεται?? Δεν έχω κάποιο λόγο απλά νόμιζα ότι δεν το έπιανες στην White!! Eυχαριστώ πάντως!!
Edit: Ok!!! Το έπιασα!!! Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια!!
Reference URL's