Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Και κάτι άλλο: Που μπορώ να διαβάσω τα mangas των pokemon(το pokemon adventures ή special,όπως λέγεται),στα αγγλικα ofc??(λινκToungue)
http://www.onemanga.com/Pokemon_Special/ try this

By the way it is "the manga" not "the mangas" no offence ofc
another question: τα υπόλοιπα μπορώ να τα βρώ?αν ναι που? επειδή στο onemanga έχει μόνο μέχρι chapter 103!~
Check this

Έχει μέχρι το 364...
Τι σημαίνει αυτή η "φατσούλα";

[Image: bhay6w.jpg]

Υ.Γ.:Σόρρυ για τη γιγαντιαία εικόνα.
Ότι "γιατρεύτηκε" το Pokérus. Το Pokémon ακόμα θα παίρνει τα διπλάσια EPs από τις μάχες αλλά δεν μπορεί πλέον να μεταδώσει τον ιό.
Και αυτό σταμτάει ποτέ ή όχι;
Όχι, αφού φύγει το Pokérus, το Pokémon θα έχει μόνιμα αυτή τη φάτσα στο summary.
καλητερο nature για pidgeot,articuno,ho-oh,zaptos,moltres και ninetails?mewtwo μαλλον modest η timid σωστα?
καλο ειναι το naive nature για το suicune?
Ανάλογα με το τι ταιριάζει στην ομάδα σου.Εσύ αποφασίζεις.Βέβαια,κάποιες επιλογές είναι Jolly και Adamant για το Pidgeot,Calm ή και Bold για το Articuno,Adamant για το Ho-oh και Timid για το Ninetales.Τώρα,Moltres και Zapdos είναι καλά και ως αμυντικά,αλλά και ως επιθετικά Pokemon.Modest ή Timid είναι τα καλύτερα σε περίπτωση που τα θέλεις επιθετικά και Bold ή Calm σε περίπτωση που τα θες αμυντικά.Το Mewtwo εμένα μου αρέσει πιο πολύ Timid για να ξεπερνάει και το Darkrai.


Αυτά κατα τη γνώμη μου.
βαλε bold στο suicune
thanks Σπυρο !και εγω jolly θα εβαζα pidgeot αλλα δεν ειμουν σιγουρη!για τα αλλα ροτησα γτ θελω να μ πειτε αν ειναι καλα για αμυντηκα η επιθετικα τα ποκεμον που εγραψα!
το suicune ειναι ιδη naive δεν μπορω να το αλλαξω Στεφανε.
κριμα. ειναι πιο καλο οταν ειναι bold, μιας και ο suicune ειναι για αμυνα...
Το Ho-oh μάλλον πρέπει να είναι Special Sweeper. Άρα εγώ λέω Modest.
Not really,130 base attack vs 110 sp.atk,που σημαίνει με max EVs+IV+beneficial nature 394 vs 350,και σε Physical Moves έχει το Sacred Fire (how epic can a move really be? Toungue ) και Brave Bird,απλά τρομακτικό Toungue.Δυστυχώς όμως χάνει 50% από τις πέτρες...
Reference URL's