Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Πρώτα απ' όλα δώσε του soothe bell(στο δίνει η Cheryl-μία που σε ακολουθάει στο eterna forest), γίνεται χαρούμενο γρηγορότερα.

α)Πήγαινε πάνω-κάτω και έχε το πρώτο στο party(μετά από πολλά βήματα θα έχει max happiness, δε θυμάμαι ακριβώς πόσα).

β)Κάνε μάχες μαζί του για να παίρνει λεβελς και μην το αφήνεις να ψοφάει.

γ)Πήγαινε το για μασαζ στη Veilstone και (κυρίως) στο μεγάλο κτίριο στη resort area(θες 10 ribbons σε ένα ποκεμον για να μπεις)

δ)Δώσε του berries που ρίχνουν τα EVs και αυξάνουν happiness(kelpsy, pomeg κλπ)

ε)Τάισε το Poffins βάσει των προτιμήσεών του.
Μια καπως ηλιθια ερωτηση, αν εχω ενα pokemon στο pokewalker αυξανεται το happiness?
-Luxury ball:Doubles the happiness points the pokemon gets.
-Soothe bell:~The same.
-Walking:For each 256 steps you take,your pokemon gains +1 happiness.
-Massages:Take your pokemon to Veilstone & Resort Area and get massages.Save.After that,turn off your ds and set the clock to 23:59.Turn it back on and wait for the last minute to go by.Then,get massages again.Do that again and again.After some time,check the poketch app #6 and if your pokemon is ready to evolve,2 big hearts will appear when you touch it.
Edit:Gia to pokewalker den nomizw oti ginetai.
ok next q. μμόλις μπήκα resort area. πως γινεται να βρω εκεινον που λεει " εχω μια βιλα που δε την θελω. παρ΄την " αλσο αγορασα τα 2 ριμπον το αλλο που εχει 999.999 αξιζει να το παρω?
δε βλεπεις στο resort area 1 λοφο με μια βιλα? εκει ειναι ο τυπος π θα στη δωσει
Σε ποιο route/πόλη είναι κάποιος αντίπαλος που σου δίνει τρελά λεφτά στις HG/SS?
Καταρχάς,έχω κατά νου να βάλω στην ομάδα μου ένα Tyranitar και ένα Metagross(έχω μια πετριά με αυτά Big Grin ).Αυτό που αναρωτιέμαι είναι πώς πρέπει να φτιάξω την ομάδα μου.Να την ''στήσω'' νοερά και να διαμορφώσω από τώρα μια στρατηγική(αν και δεν ξέρω ποια άλλα Pokemon θα βάλω)ή να κινηθώ ελεύθερα χρησιμοποιώντας τους κανόνες μέχρι ενός σημείου και να στήσω την ομάδα μου στην πορεία;;;(άλλο ένα δίλημμα του Elfkok Big Grin )!
Πού μπορώ να βρω το stealth rock στις hgss;
(06-04-2010 03:07 PM)Elfkok Wrote: [ -> ]Καταρχάς,έχω κατά νου να βάλω στην ομάδα μου ένα Tyranitar και ένα Metagross(έχω μια πετριά με αυτά Big Grin ).Αυτό που αναρωτιέμαι είναι πώς πρέπει να φτιάξω την ομάδα μου.Να την ''στήσω'' νοερά και να διαμορφώσω από τώρα μια στρατηγική(αν και δεν ξέρω ποια άλλα Pokemon θα βάλω)ή να κινηθώ ελεύθερα χρησιμοποιώντας τους κανόνες μέχρι ενός σημείου και να στήσω την ομάδα μου στην πορεία;;;(άλλο ένα δίλημμα του Elfkok Big Grin )!
Καλύτερο θα ήταν να σκεφτείς ολόκληρη την ομάδα. Πρέπει τα άλλα Pokemon να καλύπτουν τις αδυναμίες αυτών των δύο.
(06-04-2010 04:12 PM)golden charizard Wrote: [ -> ]Πού μπορώ να βρω το stealth rock στις hgss;

Το αγοράζεις στο Celadon Dept. Store Big Grin
ποια rotom form είναι η καλύτερη??XD(πραγματικά θέλω να μάθω)
Αναλόγως τι θες να κάνεις με το Rotom. Το πρώτο Rotom μπορεί να γίνει καλός Sp.Sweeper ενώ τα Other Forms μπορούν να γίνουν και καλά Special και Physical Walls.
Λοιπόν για να το κάνω special sweeper ποια μορφή είναι η καλύτερη?
Εγώ θα το είχα στην αρχική μορφή και θα το είχα Timid nature για να έχει Speed. EPs: 252 S.Atk - 252 Spd
Καλύτερα γενικά θεωρούνται το "φουρνάκι" (σχεδόν όλοι αυτό χρησιμοποιούν),η "μηχανή του γκαζόν" και το "πλυντήριο",αλλά ο ρόλος τους δεν είναι Sweeper με τα στατιστικά τους,υπάρχουν πολλά καλύτερα Pokemon γι'αυτόν τον ρόλο.
Reference URL's