Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Eυχαριστω γιατι ειδα στο pokedex οτι το μαθενει στο Pokémon Battle Revolution και τρομαξαBig Grin
Μόλις έπιασα ένα MILD Darmanitan με ability Zen Mode. Πήγα μετά να υπολογίσω τα IVs και μου έβγαλε ATTACK 29. Όταν θα πηγαίνει σε Zen Mode τότε το ATTACK θα γίνετε SP.ATTACK?

Attack:29 και S.atk: 21 <=====>(ΛΟΓΩ ZEN MODE) Attack:21 και S.attack: 29

Σωστά ή όχι;
Τα IVs δεν επηρρεάζοντα από το Zen Mode. Mόνο τα Bases των stats.
Αχα... δεν σε κατάλαβα και πολύ :Ρ

Δηλαδή για να έχω ένα καλό darmanitan με zen mode και σχεδόν max s.atk, πρέπει να πιάσω ένα darmanitan με nature που να αυξάνει το s.atk και να έχει καλά IVs στο S.atk(ανεξαρτήτως forme);
Παδια μηπως ξερετε αν υπαρχει αλλο ιτεμ εκτος του Macho brace που να δυπλασιαζει τα EP's στην Εmerald ?
Όχι, μόνο το Macho Brace.
Toτε πρεπει να βρω καλωδια και να στηλω απο την Sapphire γιατι μαλλον το πουλισα-το εκανα τoss στην Emerald Toungue
Μου έχει τύχει τέσσερις φορές. Πετάω μία Ultra Ball και στον αέρα κάνει *κλικ* και το πιάνει κατευθείαν το Pokemon. Μου έγινε σε ένα Parras, σε ένα Sawsbuck, τα άλλα δύο δεν τα θυμάμαι. Τι είναι αυτό το πράγμα και γιατί γίνεται; ο_Ο;
Κι εγώ αναρωτιόμουν τι ήταν αυτό το critical capture.

Μπορεί κάποιος να μου πει πως λειτουργεί η πατέντα με τα illusions του Zoroark; Μπορείς να ορίσεις σε τι θα μεταμορφωθεί πριν τη μάχη ή το κάνεις ακριβώς πριν το στείλεις έξω από την pokeball?
Αντιγράφει το τελευταίο μη-fainted Pokémon στο party σου. Αν το 6ο Pokémon είναι fainted, αντιγράφει το 5ο, κλπ.
Και κάτι ακόμα που προέκυψε χτες.

Βάζω spoiler γιατί περιέχει πληροφορίες για το πως πιάνεται το Virizion.

Δεν ξαναγυρνάει. Επομένως, πρέπει να κάνεις ανταλλαγή.
(27-03-2011 03:55 PM)Divided by Zer0 Wrote: [ -> ]Και κάτι ακόμα που προέκυψε χτες.

Βάζω spoiler γιατί περιέχει πληροφορίες για το πως πιάνεται το Virizion.


Χωρίς να είμαι σίγουρος, αν νικήσεις το Elite Four θα ξαναγυρίσει. Δοκίμασέ το.
(27-03-2011 04:35 PM)GeorgeSlayer Wrote: [ -> ]
(27-03-2011 03:55 PM)Divided by Zer0 Wrote: [ -> ]Και κάτι ακόμα που προέκυψε χτες.

Βάζω spoiler γιατί περιέχει πληροφορίες για το πως πιάνεται το Virizion.


Χωρίς να είμαι σίγουρος, αν νικήσεις το Elite Four θα ξαναγυρίσει. Δοκίμασέ το.

Τους έχω νικήσει ήδη. Τέλος πάντων, το έχασα για πάντα υποθέτω. Ευτυχώς βρήκα κάποιον πρόθυμο να μου κάνει trade από την White.

Και μια τελευταία ερώτηση. Sorry που γεμίζω το thread αλλά μου έρχονται μία-μία κάθε φορά που ανοίγω το ds. Tα bonus που δίνουν τα abilities τύπου Growth, Bulk Up, etc χάνονται μόλις ξαναγυρίσει ένα pokemon στην ball του ή διατηρούνται μέχρι το τέλος της μάχης;
Reference URL's