Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Χμμμμ,ειχα δωσει τη SS σε εναν ξαδερφο μου για να κανει ev training επειδη ειχε διαθεση κι εγω βαριομουν αλλα εκει διπλα ηταν το Suicune,κοντα στη Cerulean ξερετε και,οπως η περιεργια σκοτωσε τη γατα ετσι κι εκεινος "σκοτωσε" το Suicune...Υπαρχει κανενας τροπος να το βρω καπου?Ρωτω διοτι καπου ειχα διαβασει οτι εμφανιζεται στο Burned tower αλλα δεν ξερω πως....
Πρέπει να περάσει μια βδομάδα νομίζω. Κάθε βδομάδα θα εμφανίζεται. Δεν είμαι απολύτως σίγουρος. Θα το ελεγξω κι αν έχω κάνει λάθος θα κάνω έντιτ.
Παιδια για να πιασω το Dialga και το Palkia στην Platinum τι πρεπει να κανω?Eχω νικησει τους Elite 4 αλλα δεν εχω παρει ακομα το National Pokedex
Πρέπει να πας στο βουνό όπου βρίσκονται {You don't need National Pokedex dude...}


Αν κάνω λάθος sorry
Πρεπει να ανεβεισ εναν καταραχτη στο Mt Coronet και να μπεις στην σπηλια που βλεπεις μπροστα σου.Εκει υπαρχουν τα δυο orb.Αφου τα παρεις ανεβα στο Spear Pillar και "μιλησε" στο ροζ πραγμα που εμφανιζεται.Τοτε θα σου επιτεθει το Palkia.Αφου το πιασεις μπες ξανα μεσα στο βουνο και ξαναβγες.Αντιστοιχα "μιλησε" στο μπλε πραγμα και πιασε τον Dialga.Το National Pokedex δεν νομιζω πως εχε σημασια αφου υπαρχουν και στο Sinnoh Pokedex, αλλα αν δεν δουλεψει το παραπανω μαλλον το χρειαζεσαι
Σ' ευχαριστω Big Grin
Θέλω να βρω όλα τα «αόρατα» αντικείμενα και γενικά ότι αντικείμενο υπάρχει στην SoulSilver. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Ένα walkthrough, ή κάποιο βίντεο ή κανένα σάιτ που λέει ακριβώς που είναι το κάθε αντικείμενο. Sooooo? Ιδέες; ^__^
Μπορείς να πας στην bulbapedia και να κοιτάς τι items έχει κάθε route/town/city/cave etc,η καλύτερη λύση που μπορώ να σκεφτώ (μέσα σε 5 δευτερόλεπτα π το σκέφτηκα at least) Toungue .
Url please. Δεν είμαι καλός στο να ψάχνω πράγματα για τον εαυτό μου! Smile
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/A...Town#Items

Σε ανάλογο σημείο έχει τα items κάθε περιοχής.
Ευχαριστώ! Εγώ πάντως βρήκα αυτό. Και επειδή το βρήκα εγώ, είναι αυτομάτως καλύτερο. :ΡΡΡΡ
Nice,δεν είχα ξαναβρεί walk-through στην bulbapedia Toungue.Ωραίο Wink.
Υπαρχει τροπος να κανεις ανταλαγες μεσω 2 κασετων για DS χωρις να εχεις 2 DS? Φανταζομαι πως οχι, αλλα απλως ρωταω.
απο το gts αμα βαλεις το ποκεμον που θες να στιλεις και να ζητησεις το ποκεμον που θα παρεις απο την αλλη κασετα αλλα πρεπει να εισαι γρηγορος για να μην σου προλαβουν το ποκεμον
Nai.Exe sto nou sou omws oti to pokemon pou 8a steileis prepei na to exeis dei sto pokedex.Also,stelne sto GTS to pio asumanto kai pio adunamo pokemon ths antallaghs wste na mhn sto paroun kai na zhtas to dunatotero.
Reference URL's