Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Smeargle.
Πάρε ένα αρσενικό, αντίγραψε με Sketch τα Dragon Dance, Drain Punch, ό,τι άλλο θες και βάλ'το να breedάρει με θηλυκό Scrafty. Σε double battle μπορείς να κάνεις εύκολα Sketch σε ό,τι θες αρκεί να το ξέρει το άλλο σου Pokémon.
Μπορείς επίσης να προσθέσεις και Ice punch, είναι αρκετά χρήσιμο σε DD Scrafty.
Καλησπέρα,έχω 2 ερωτήσεις:
1)Που μπορώ να πουλήσω τα items big nugget και comet shard στην White ?
2)Έχει καμία σχέση το event snarl Zoroark με το TM 95 Snarl?Εννοώ πώς παίρνουμε το TM (και αν έχει καμιά σχέση το event) ?
Για την δεύτερη ερώτηση:Το event Zoroark απλώς ξέρει την κίνηση Snarl.Για να πάρεις όμως το ΤΜ 95 χρειάζεται το Lock Capsule που δίνεται και αυτό με event.Μεταξύ τους όμως τα 2 events είναι άσχετα...
Ευχαριστω για την απαντηση Wink
Icirrus City Poke Center, σ'έναν Gentleman.
Ευχαριστω GS Smile .90000 πήρα για τα 2 ,αρκετα καλα αφου εχασα 500.000 στα TMs εχτες Toungue
Συγνώμη για την ενόχληση,αλλά κάτι συμβαίνει με το παιχνίδι μου.Έχω ένα SHEDNINJA και το έχω 100 lvl,όμως το HP του είναι μόνο 1.Αυτό είναι φυσιολογικό ή το παιχνίδι μου είναι προβληματικό;
Nαι ειναι φυσιολογικο γιατι δεν χτιπιετε απο καμια επιθεση εκτος απο αυτες που εχουν super effect πανω του οπως επιθεσεις φωτιας (κοιτα τις ιδιοτιτες του).
Όλα τα Shedinja 1 HP έχουν, και για "αντάλλαγμα" χτυπιέται μόνο από Flying/Rock/Fire/Ghost/Dark επιθέσεις.
Συγνώμη για την ερώτηση,αλλά θα ήθελα να μάθω πού μπορώ να αγοράσω μία φτηνή pokemon emerald version.Θα προτιμούσα να την αγοράσω από κάποιο ελληνικό website.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Απορία: Στο day care το πόκεμον σου δεν πέρνει EVs, σωστά;
Ναι.                    
Μάζεψα ξανά κανά 2 ερωτήσεις:

Tα στατιστικά ενός Metagross (clear body) δεν επηρεάζονται μόνο από επιθέσεις που κατεβάζουν άμεσα τα stats ορισμένα stages (intimidate, metal sound, psychic αν πιάσει το side effect) ή και από άλλες όπως το power trick;

Τι συμβαίνει σε περίπτωση που στην αρχή της μάχης χωθούν 2 Pokémon με τα abilities drizle και drought; Ποιανού επικρατεί; Ή μήπως συνδιάζονται και έχουμε rainbowish weather;

Υπάρχει περίπτωση ένα match να τελειώσει ισοπαλία; Φαντάζομαι με destiny bond ή διάφορα weather effects. Τότε τελειώνει draw;

Τέλος, όταν 2 Pokémon έχουν ίσο speed και πλακώνονται, επιλέγεται στη τύχη ποιο θα κινηθεί πρώτο;
Για το Metagross δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω πως επιρεαζεται απο το power trick.Οσον αφορα τον καιρο,επικρατει ο καιρος του αργοτερου weather inducer(δεν ξερω αν λεω σωστα το ονομα Toungue).Τα match μπορουν να τελειωσουν ισοπαλια με τους τροπους που ανεφερες ή και με αλλες επιθεσεις (πχ το recoil απο flare blitz,brave bird) και με τη χρηση του Life Orb.Συνηθως ομως οταν προκειται για τουρνουα ή επαναλαμβανεται το match ή ισχυει το self-KO clause και ο παιχτης που χρησιμοποιησε explosion/destiny bond οταν και οι 2 παιχτες ειχαν μονο 1 ποκεμον αποκλειεται απο το τουρνουα αν το παιχνιδι εληξε ισοπαλο.Τελος οταν υπαρχει speed tie τοτε επιλεγεται στην τυχη ποιο θα επιτεθει πρωτο.
Reference URL's