Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Να γίνω πιο σαφής αν δεν κατάλαβες τι εννοώ. Ένας Move Tutor μπορεί να μάθει σε ένα Pokemon Trick. Πηγαίνω με το Jirachi μου και του μαθαίνω Trick. Μπορώ μετά να πάω με άλλο Pokemon και να του μάθω από τον ίδιο Move Tutor Trick ή δεν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω ξανά για αυτή την επίθεση;
Eksartatai apo ton move tutor.An einai move tutor me plhromh(heart scale,mushrooms,shards) pou sou ma8ainoun polles diaforetikes epi8eseis se diaforetika pokemon,tote mporeis na ksanama8eis thn idia move se diaforetiko pokemon(pou thn ma8ainei).An omws prokeitai gia move tutor pou ma8ainei mono mia move tsampa[thunder_wave,rollout,mega_punch,mega_kick(FR/LG)],tote 8a sthn ma8ei mono se ena pokemon.(Ekserh apoteloun oi tutors pou ma8ainoun Blast burn,Hydro Cannon,Frenzy Plant MONO se D/P/Pt/HG/SS).
Ποιο ειναι το καλυτερο moveset για ενα adamant Metagross?
meteor mash
t-punch
EQ
agility

item: life orb

ο κλασσικος agilitigross
Εγώ αντί για Life Orb θα έβαζα Leftovers λόγω της ενέργειας που πιθανώς να έχανε στη γύρα που κάνει Agility.
Ας πούμε ότι έχω φτιάξει την ομάδα Pokemon που θέλω!Πού μπορώ όμως να την τεστάρω;(εκτός από τις μάχες στο wi fi μεταξύ μας)
Το t-punch ειναι thunderpunch? Αν ναι, που θα χρησιμευσει για το Metagross?
(31-03-2010 12:25 PM)Elfkok Wrote: [ -> ]Ας πούμε ότι έχω φτιάξει την ομάδα Pokemon που θέλω!Πού μπορώ όμως να την τεστάρω;(εκτός από τις μάχες στο wi fi μεταξύ μας)


Στο shoddy.


(31-03-2010 12:32 PM)Vezok78 Wrote: [ -> ]Το t-punch ειναι thunderpunch? Αν ναι, που θα χρησιμευσει για το Metagross?

Ναι,Thunderpunch,και είναι κυρίως για τα Water,π.χ. Gyarados,Suicune,Vaporeon κλπ.
Ευχαριστώ GS Big Grin
Λοιπόν, στην SoulSilver, μετά που πιάνεις/νικάς το κόκκινο Gyarados, ετά πού πας για να βρείς τον Lance ή τί πρέπει να κάνεις για να συναχίσει το story;
(31-03-2010 02:25 PM)Johan Wrote: [ -> ]Λοιπόν, στην SoulSilver, μετά που πιάνεις/νικάς το κόκκινο Gyarados, ετά πού πας για να βρείς τον Lance ή τί πρέπει να κάνεις για να συναχίσει το story;

να ρωτήσω κάτι?βρήκα σήμερα ένα shuckle(ένας μου το έδωσε[για hg μιλάωToungue]στην Cianwood) κρατούσε ένα αντικείμενο με το όνομα Berry Juice. Αυτός ο "χυμός" μπορεί να γίνει εδώ Rare Candy ή μόνο στις παλιές κασέτες(GSC)?Επίσης για να φτιάξω Berry Juice, τι Berry χρησιμοποιώ?
Υπάρχει μια μηδαμινή πιθανότητα να μην γίνεται μόνο στις παλιές.Επειδή όμως γίνεται Rare Candy μετά από έναν x αριθμό βημάτων δοκίμασε το!Δεν αναφέρεται πάντως αν μπορείς να φτιάξεις!Το βρίσκεις συνήθως σε άγρια ή event Shuckles!
Υπαρχει περιπτωση να βρω Shiny pokemon στο pokewalker?
Για να παρεις το arceus απο event χρειαζεσε μονο το mystery gift το pearl diamond or platinum και το nintedo σου;
Reference URL's