Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ίσως, εν καιρώ όταν θα βρούμε χρόνο και όρεξη να γράψουμε κάτι.
τι IV να εχει ενα heatran με naiv nature?
31 iv sp atk
31 iv speed

να χει και naive nature και εισαι ετοιμος
μπορείται να μουπ[είτε pοια είναι η καλυτερη nature για scizor και tyranitar και σε ποιο stat να τα εκπαιδέυσω? επίσης πως βλέπω τα ivs? Me iv calculator?
* ναι. με iv calculator τα βλεπεις
* και τα 2 να τα χεις adamant. επισης, αν εκει π ελεγες στατ, εννοουσες λεβελ, ξεκινα απ τη στιγμη π εκολαφθουν απ τ αυγο τους (1 λεβελ δλδ)
Για το Heatran,αφού θα είναι Naive θα είναι Mixed Sweeper.Οπότε θα χρειαστείς καλά IVs στα στατιστικά που είπε ο Chaos,αλλά και στο Attack,κατά προτίμηση.

Και για το Tyranitar,αν είναι DD-Tar (δηλαδή,χρησιμοποιεί Dragon Dance) καλύτερα θα ήταν να είναι Jolly,imo,αφού Jolly με 252 EPs στο Speed ξεπερνάει Pokemon σαν το Gengar ή ακόμη το Starmie και το Azelf μετά από ένα DDance.

Επίσης,ο Pekinoua,μάλλον εννοούσε "σε ποιο στατ να κάνω EV Train;".Αν είναι όντως έτσι,τότε για το Tyranitar θα έλεγα φουλ σε Attack και Speed (αν είναι DD-Tar) ή σε Attack και ΗΡ (αν είναι Curse-Tar,δηλαδή έχει Curse ή θες να το κρατάς στη μάχη για πολύ).Τώρα το Scizor θέλει μάλλον φουλ προπόνηση σε Attack και HP.

Αυτά είναι που πιστεύω εγώ.Μπορείς να συμβουλευτείς το Shoddy ή κάποιο από τα μέλη του φόρουμ που ξέρουν καλύτερα.
όχι stat εννοούσα. εννοώ σε sp.atk, atk, def,sp.def,speed,hp. σε ποιο από αυτά??
Ελπίζω να σε βοήθησα Pekinoua Smile

Τώρα έχω κι εγώ μια ερ'ωτηση.Στις Pokemon Mystery Dungeon:Red Rescue Team και Blue Recue Team μπορείς να πάρεις κάποια "αγαλματάκια" και να τα έχεις δίπλα στη βάση της ομάδας.Έχω τα αγάλματα των Mime Jr.,Weavile και Bonsly (μπορεί να ξέχασα κάποιο).Το μόνο που μου λείπει ειναι του Lucario.Πώς το παίρνω;Έχω διαβάσει πως θέλει να πάρεις Lucario Rank,αλλά εγώ το έχω πάρει...
έχουμε μάθει ποια είναι τα καλύτερα μέρη για εβ.τραιν στις χερτ γκολντ σαουλσιλβερ?
στο battle frontier πρεπει να κερδισεις 20 μαχες η να τις κερδισεις και μετα να ξαναμπεις?
@pekinoua Είχα πετύχει πριν καιρό αυτό το βίντεο, νομίζω βοηθάει...
τελικα ξερουμε ποτε θα βγουν οι καινουργιες κασετεες Pokemon?
εννοεις 5th generation? αν ναι τότε δεν ξέρουμε.πάντως το μόνο σίγουρο μες το 2010.αν εννοείς hg/ss 26 martiou και 24 για όσους την προπαραγείλουν.
hg/ss αφτα ενοω
14 Μαρτίου στην ΗΠΑ
25 Μαρτίου στην Αυστραλία
26 Μαρτίου στην Ευρώπη
Reference URL's