Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Οκ ευχαριστω. Ξερει κανεις τι θα ειναι το επομενο event?
Μόνο η Pokemon Inc.
Αν στην τσάντα μου έχω μια master ball και καμια άλλη pokeball. Έχω και ένα κενό στο πάρτυ μου και εξελίζεται το Nincada μου. Τότε το Shedinja θα λέει ότι πιάστηκε σε master ball?
Όχι. Με PokeBall.

Code:
If Ball<>PokeBall then goto 1
else show Pokeball.

What? ^ xD
Στην 4η γενιά δεν παίρνεις καν Shedinja.Πρέπει να έχεις μια απλή Pokeball.
Προσωπικα το εχω δοκιμασει με διαφορετικες pokeballs και το Shedinja εμφανιστηκε μονο με την Pokeball.Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις το κενο στην ομαδα σου παραμενει κενο.
(28-06-2010 06:14 PM)GeorgeSlayer Wrote: [ -> ]Στην 4η γενιά δεν παίρνεις καν Shedinja.Πρέπει να έχεις μια απλή Pokeball.

Βεβαιως και παιρνεις Shedinja στην 4η γενια, κανεις οτι εκανες και στις προηγουμενες γενιες.
Αν δεν έχεις απλή Pokeball δεν παίρνεις...
ΘΕΛΩ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Μόλις κατέβασα το event Jirachi. Αν κάνω μπροστά από το τυπά στο PokeMart SAVE και ανοιγωκλείνω το DS, μπορώ να πετύχω τη nature και τα IVs που θέλω;
Ναι, μπορεις να κανεις οσα soft reset θελεις. Δεν χανεται το Jirachi.
Nomizw oti ennoei an 8a allazei to nature kai ta Ivs tou Jirachi.H apanthsh einai oti allazoun.
Συμφωνώ με τον skorp. Δεν έχω κάτι διαφορετικό να πω, απλώς θέλω να προσθέσω πως εδώ έχει οδηγό για Wondercard Abuse. Μπορείς να το κάνεις για να πάρεις Jirachi με τα IVs που θες και μετά απλά να χρειάζεσαι καλό nature. Αν δε βγει το nature που θες φτου κι απ' την αρχή.
Λοιπον,κατα τυχη επιασα μια impish Nidorina....Να την κανω ev training σε defense η δεν αξιζει?
edit:βρηκα λυση...
Παιδια βοηθεια. Αν αρχισω new game την HG η περιοχες που κατεβασα απο pokewalker θα χαθουν(+απο WI-FI). Και κατι αλλο που μου συνεβει για πρωτη φορα, πειρα απο εναν φιλο μου ενα poke και οταν παταω relese δεν φευγει, γιατι? Thanks για την βοηθεια που θα μου δωσετε.
1) Ναι θα χαθούν
2) Πρέπει να του σβήσεις τα HM πριν το release
Κακό αυτό με το New Game υποθέτω... :/

Στις HG/SS γίνεται να αγοράζεις (κι αν ναι, όσες φορές θες) τα TMs Dragon Claw και Roost;
Reference URL's