Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Τελικά ρε παιδιά εγώ πρέπει να παραγγείλω black/white για να πάρω Celebi? Δεν νομίζω να μου πουν τίποτα αν πάω έτσι.Τόσα λεφτά τους έχω δώσει τόσα χρόνια. Θα παίξουμε ξύλο αν μου πουν τίποτα.
Μην πεις τίποτα, μη ρωτήσεις κανέναν. Μπες στο Πλαίσιο με ανοικτό DS, κατέβασε το Celebi και συνέχισε τη δουλειά σου.
Παιδια,εγω μενω πατρα και θελω την ημερα που θα παρω το σελεμπι να παρω και την μπλακ,γινετε
Αμέ, και διάβασε και αυτό που λέει ο NM2 αμέσως από πάνω
Ευχαριστώ.Λοιπόν, κι εγώ Πάτρα μένω.Έχω μία ακόμα ερώτηση.Πώς το κατεβάζουμε?Εννοώ, υπάρχει κάποιο μηχάνημα που τα δίνει ή απλά μπαίνω μέσα και πάω στο mystery gift και το παίρνω?
Κλασσικά Mystery Gift και επιλέγεις Get via Wireless
Πως μπορω να παω στο 2οροφο στην heart gold στο ποκεμον ταουερ στην lavender
Δεν μπορείς να πας. Ο φύλακας που σου μπλοκάρει το δρόμο δεν φεύγει.
Παίδες πάω να κατεβάσω το liberty ticket από το Mystery gift μέσω WFC και μου βγάζει error και λέει πρέπει να κάνω κάτι ρυθμίσεις ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω Undecided?
Μεταφέρω το WFC settings από τις D/P/Pl/HG/SS αλλά και πάλι error βγάζει και δεν δουλεύει το mystery gift!
Με τις D/P/Pl/HG/SS συνδέεσαι κανονικά;

Τι error code σου επιστρέφει για να μπορούμε να δούμε τι φταίει;
Στις άλλες δουλεύει κανονικά στο ένα Ds έχω π.χ την SS και στο άλλο την White πατάω στο ένα DS transfer Wfc settings κάπως έτσι λέγεται και από το άλλο πατάω αυτό που λέει στην αρχή του Menu download software κάτι τέτοιο λέει...και σίγουρα στις άλλες είναι οκ γιατί πριν λίγο καιρό κατέβασα τα shiny beasts...
Αν θυμάμαι καλά, το DSi υποστηρίζει και WPA. Αν το ένα DS είναι DSi(XL) ενώ το άλλο είναι απλό ή Lite και μεταφέρεις τις ρυθμίσεις από το i στο άλλο, μπορεί να φταίει αυτό. Σε κάθε περίπτωση, κάνε ένα connection test και πες μας τι error code σου βγάζει για να δούμε τι φταίει.
Ναι το δοκίμασα από Dsi XL με Dsi και το αντίστροφο και πάλι τίτοτα έκανα 2 φορές download software WFC και από SS και Diamond μήπως φταίει τίποτα από αυτό αλλά και πάλι error...Τέλος πάντων σου στέλνω το error code για να το chekareis αν είναι και ευχαριστώ!
βρε πες μας εδώ το error code που είμαστε πολλά άτομα, για αυτό υπάρχει το θέμα Smile
BW and a bit of spoilerToungue

Reference URL's