Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Απο οτι ακουσα υπαρχει ενας τυπος του arceus που λεγεται ??? αυτος ο τυπος με τι εχει να κανει? O_o
Είναι για άμα με κάποιο τρόπο το κάνουνε ??? τύπο,να μην crasharei το παιχνίδι.
??? είναι το type της κίνησης Curse και legit type.
Εχει φτιαχτεί για να μην crasharei το game αν τύχει και κάποιος αρχίζει να "πειράζει" το τυπε Arceus.
Δεν μπορεί να αποκτηθεί πάντως με legit way.
τι ακριβώς κάνει το sacred ash?
Fully revive & restore ένα Pokemon.
Σαν "Max Revive" ας το πούμε.
αν το βάλεις ως hold item ξαναγεμίζει τη ζωή του pokemon?
Λειτουργεί μόνο σε fainted Pokemon οπότε όχι.
οκ ευχαριστώ!
Για την ακρίβεια λειτουργεί για όσα Pokemon είναι fainted,όχι μόνο για 1.
Nαι λάθος διατύπωση.
Παιδιά,είδα κάποια ποστ από πάνω (αυτά για το ???-type Arceus) και μου δημιουργήθηκε μια απορία.Αν ένα Ghost-type Pokemon κάνει Curse σε Kecleon,τότε ο τύπος του Kecleon θα αλλάξει σε "???";
Χμ, δεν χτυπάει τον αντίπαλλο απ'ευθείας, αλλά το βάζει ένα "status" οπότε δεν νομίζω ότι ενεργοποιεί το Color Change
Οκ.Ευχαριστώ.Έχω και κάτι άλλο να ρωτήσω.Όταν κάνω Leech Seed καμιά φορά λέει:"Avoided the attack" (μου φαίνεται πως έτσι το λέει).Τι είναι αυτό;Πόσες πιθανότητες έχει να συμβεί;Γίνεται και σε άλλες κινήσεις;
Αυτό είναι το "immunity" που έχουν όλα τα grass types στο leech seed. Απ'όσο ξέρω μόνο τότε συμβαίνει αυτό το interaction.
Δεν θυμάμαι αν υπάρχει αντίστοιχο interaction με άλλα types.
το άρθρο pokemon origins θα προχωρήσει/αναβαθμηστεί??μου άρεσε πάρα πολuBig Grin!
Reference URL's