Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(25-09-2011 12:30 PM)Ninjomewtwo Wrote: [ -> ]Στη Ruby χρειάζεσαι μόνο το Hoenn Dex χωρίς να είναι αναγκαία τα Jirachi/Deoxys και μόνο 50 νίκες στο Tower.

Βασικά ρε είμαι 100% σίγουρος ότι είναι στις 70...θυμάμαι πολύ καλά ότι είχα άσχετα Pokémon τότε και απλά έπαιζα μέχρι να πάρω το Gold Shield αλλά δεν τα κατάφερα και έχασα κάπου στις 75 νομίζω...και πήγα να κοιτάξω την Trainer Card και ήταν χρυσή Toungue Τώρα εκτός αν μου είχε συμβεί ήδη να πάρω το αστεράκι και δεν το είχα κοιτάξει μέχρι τις 70 δεν ξέρω, πάντως 100 σερί δεν είναι με τίποτα.
Τοτε οντος εγω λεω για την Diamond...........(το οτι ο scott σου δινει την χρυση ασπιδα στεις 100 νικες δεν με βοηθησε ιδιετερα στο να πω το σωστο..........)Confused
Kingnothing για τη Diamond και όλες τις επόμενες μετά εκτός των Black/White ισχύει όντως το 100 σερί στο Battle Tower.
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.
Adk και εγώ το ίδιο έπαθα με το Battle Tower στη RubyToungue
Gia na peraseis paneukola to TOUGH pas Victory Road, pianeis Lairon,tou vazeis Harden k' Take Down kai kaneis Take down k' Harden enallaks.Mexri to telos exeis 2 sigoura Crowd Going me boosted Take Down pou se paei stis 18 kardies (ti krima! mexri 16 paei Toungue)
πως εξελισετε το Phione σε Manaphy?
Δεν εξελισετε, μπορει να βγενει Phione απο το αυγο του Manaphy αλλα δεν εξελισετε και σε Manaphy.Toungue
thanks re ευχαριστω και τους δυο σας!Big Grin
Απλά ήθελα μερικές γνώμες στο εξής: Moxie ή Intimidate για Gyarados; Το set είναι:

Gyarados @Life Orb/Leftovers/Lum Berry
Adamant
252 atk, 252 spd, 4 HP
Intimidate/Moxie
Waterfall
Earthquake
Dragon Dance
(και το 2ο δίλημμα:) Ice Fang ή Stone Edge

Είναι για Random Matchup κυρίως, αλλά και για BS. Λοιπόν για την τελευταία κίνηση το σκεπτικό ήταν ότι αν βάλω το Παγωμένο Σαγόνι το Rotom-W θα με κάνεις τελείως wall. Αν και βέβαια γιατί να κάτσω να χτυπήσω το Rotom-W... απ' την άλλη η Άκρη της Πέτρας έχει σπαστικό accuracy αλλά βοηθάει με το παραπάνω, σε περίπτωση που διαλέξω Moxie για παράδειγμα και έχω ήδη μπόλικα boosts. Ευχαριστώ!
(11-10-2011 07:56 PM)Vezok78 Wrote: [ -> ]Απλά ήθελα μερικές γνώμες στο εξής: Moxie ή Intimidate για Gyarados; Το set είναι:

Gyarados @Life Orb/Leftovers/Lum Berry
Adamant
252 atk, 252 spd, 4 HP
Intimidate/Moxie
Waterfall
Earthquake
Dragon Dance
(και το 2ο δίλημμαSmile Ice Fang ή Stone Edge

Είναι για Random Matchup κυρίως, αλλά και για BS. Λοιπόν για την τελευταία κίνηση το σκεπτικό ήταν ότι αν βάλω το Παγωμένο Σαγόνι το Rotom-W θα με κάνεις τελείως wall. Αν και βέβαια γιατί να κάτσω να χτυπήσω το Rotom-W... απ' την άλλη η Άκρη της Πέτρας έχει σπαστικό accuracy αλλά βοηθάει με το παραπάνω, σε περίπτωση που διαλέξω Moxie για παράδειγμα και έχω ήδη μπόλικα boosts. Ευχαριστώ!

Δεν ξερω για το stone edge (προσοπικα μου πετυχενει 7/10 φορες οποτε εγω αυτο θα εβαζα) αλλα για τις abilities σιγουρα Moxie εκτος και αν ειναι για doubles tripples.(αν και παλι κατα την γνομη μου το moxie ειναι πολυ καλυτερο)
Γεια χαρά! έχω καιρό να μπώ αλλά τώρα με την ποκεμον black που ξεκίνησα έχω διάφορα θέματα που με ενδιαφέρουν...Αυτές τις μέρες έχω φάει σκάλωμα για το πως να εκπεδευσω και να βάλω τα ev points στο Gothitelle....Καμιά ιδέα;; έλεγα να το φτιάξω quite με trick room...
Μια και το θες για Trick Room σου προτεινω αυτο το σετ:
Gothitelle @ Leftovers
Ability: Shadow Tag
Nature: Quiet (+Def, -Atk) IV's: 0 Speed IV.
EVs: 252 HP / 92 Def / 164 SpA
~ Calm Mind
~ Trick Room
~ Psychic
~ Shadow Ball/HP Fight

Η στρατιγικη του σετ ειναι απλη.Μπανεις σε καποιο ποκεμον που δεν μπορει να απειλησει το Gothitelle.Χαρης την ability Shadow Tag κλειδωνεις το αντιπαλο ποκεμον μεσα στην μαχη.Αρχιζεις Calm Mind και μολις φτασεις στο +6 κανεις TR.Eπειτα αρχιζεις και Sweepαρεις.Παντως το Reuniclus κανει καλυτερα την δουλεια αυτην καθως το Gothitelle εχει μικροτερο Sp.A αλλα επισης δεν εχει και καποια recovery move.
μια Ε-ΡΩ-Τ-Η-Σ-Η για το [Image: gastrodonn.png]! οποιος το εχει 100 lvl τι stat εχει καλυτερο?
(12-10-2011 03:38 PM)GeorgeT Wrote: [ -> ]μια Ε-ΡΩ-Τ-Η-Σ-Η για το [Image: gastrodonn.png]! οποιος το εχει 100 lvl τι stat εχει καλυτερο?

HP.

http://www.smogon.com/bw/pokemon/gastrodon
Reference URL's