Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ξερει κανεις ποτε θα ερθει το event με την Meloetta στην Ευρωπη?Huh
Όχι, δεν ξέρουμε. Αν μαθευτεί κάτι θα το δεις στην αρχική σελίδα.
(16-01-2013 11:29 AM)Darvor Wrote: [ -> ]λοιπον δεν εχω την παραμικρη ιδεα σε τι να κανω εβολβ το ηβη μου

τυπικη ομαδα για να τερματισω απλα την γουαητ 2

εχω το γκρας σταρτερ
βιμπραβα
αμφαρος
ηβη?
λουκαριο

και καμια ιδεα για το 6ο ?

(τυπικα η λογικη είναι 1 ποκεμον από καθε τζεν εκτος του ηβη )
(ειμαι 5ο εμβλημα)

ολσο μπηκα τωρα ρελικ καστλ να χρησιμοποιησω την μαστερ για το μπαγκ φαηερ ποκεμον που χει εκει μεσα?

vaporeon. Και για εκτο ποιασε κανα fire type , θα ηταν μαλον καλυτερα να μην ηταν pure κατα την γνωμη μου.

Εγώ θα έλεγα Jolteon και μη δαπανήσεις τη Master Ball στο 35άρι Volcarona.Εγώ το έπιασα με Great Ball. .
Water types μπορείς να πιάσεις αν θες εύκολα.
Psyduck και να το εξελίξεις σε Golduck. ή
Marill->Azumarill είναι χρήσιμο για HM Slave. ή
Panpour->Simipour ή
Αν θες και κάτι να μάθει Fly,πιάσε Ducklett->Swanna

Από Fire types,βάλε Darumaka->Darmanitan ή το Volcarona

Αν δεν θες Jolteon από Electric types,πιάσε:
Magnemite->Magneton->Magnezone
ή Klink->Klang->Klinklang

Το Eevee κάν'το Espeon,αν θες γιατί μπορείς να πάρεις το lv25 Zorua του N στο σπίτι της Team Plasma στη Driftveil.

ΥΓ: Τη Master Ball τη δαπάνησα στο Cobalion,ενώ το Zekrom και το Kyurem τα έπιασα με Timer Ball.Αν είχε Roamer,θα τη δαπανούσα στο Roamer.
(17-01-2013 06:59 PM)8hachi8 Wrote: [ -> ]ΥΓ: Τη Master Ball τη δαπάνησα στο Cobalion,ενώ το Zekrom και το Kyurem τα έπιασα με Timer Ball.Αν είχε Roamer,θα τη δαπανούσα στο Roamer.

Σωστο και αυτο. Αυτο το εκανα στην SoulSilver με το Latios επειδη βαριομουν να το κυνηγαω σε ολη την Kanto
Αλλά σε όλες τις υπόλοιπες κασέτες την δαπανούσα στο Legendary που ήταν και mascot του παιχνιδιού.

Και μια απορία.
Το Breloom και το Gliscor έχουν την ικανότητα Poison Heal.
Υπάρχει αντίστοιχη ικανότητα,αλλά με Burn?

ΥΓ: Τη 2η Master Ball (αυτή του Colress) τη δαπάνησα στο τελευταίο legendary που μου είχε μείνει.Σωστά! Το Latios! Και τώρα έχω και 3η Master Ball (από το Join Avenue,σε Raffle Shop επιπέδου 9) Θα τη χρησιμοποιήσω στο 1ο Shiny που θα βρεθεί μπροστά μου!
(17-01-2013 07:59 PM)8hachi8 Wrote: [ -> ]Και μια απορία.
Το Breloom και το Gliscor έχουν την ικανότητα Poison Heal.
Υπάρχει αντίστοιχη ικανότητα,αλλά με Burn?

Όχι δεν υπάρχει αν δεν κάνω λάθος.
Κι άλλη ερώτηση.
Μπορεί να μάθει moves το Skitty αν κάνει breeding με Wailmer ή Wailord?(πιστέψτε με,γίνεται αυτό το breedind αλλά έψαξα και δεν βρήκα αν μαθαίνει moves)
απόδειξη ότι γίνεται:
Skitty breeding with Wailord (HSOWA) by Bulbapedia
Ισχύουν όλοι οι κανόνες του breeding, φυσικά και μπορεί να μάθει κινήσεις
Μήπως ξέρει κανείς ποια/ποιες γιατί εγώ στη σελίδα της Bulbapedia για το Sitty δεν βρήκα?
http://veekun.com/dex/gadgets/compare_po...on=wailord

Ο,τι μαθαίνει το Wailord από τα Egg moves του Skitty, και όλα τα TM/ΗΜ που έχουνε κοινά όταν είναι αρσενικό το Wailord περνάνε στο παιδί.
Ευχαριστώ!
Και για τις πληροφορίες και για το site που μου έδωσες.
Γεια σας! Είμαι νέος στο φόρουμ και χαίρομαι που βρήκα επιτέλους κάποιο σοβαρό ελληνικό pokémon φόρουμ! Δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει να το ρωτήσω αυτό εδώ αλλά θέλω την γνώμη σας αν το shiny Manaphy και το shiny Gyarados μου είναι αυθεντικά! Αυτή την στιγμή έχω pokémon Pearl.

Manaphy:
Το έκανα ανταλλαγή από το GTS πριν πολύ καιρό από ότι θυμάμαι έδωσα Deoxys.
Το πήρα Lv.1, OT:DAVIDS(και ένα περίεργο γράμμα που μοιάζει με χαμόγελο)
ID No. 54747
Ακόμα το έχω Lv. 1
Stats:
HP 13/13
Attack 7
Defense 6
Sp. Atk 7
Speed 7
Πληροφορίες:
Lonely nature.
Aug. 27, 2009
Polémon Ranger
Egg arrived.
Aug. 29, 2009
Route 202
Egg apparently hatched.
Fateful encounter.
Quick to flee.
Έχει Poké Ball


Gyarados:
Το πήρα πάλι από GTS δεν θυμάμαι ποσά lv.
OT: είναι στα Ιαπωνικά.. Και το όνομα του Gyarados είναι στα ιαπωνικά.
ID No. 44757
Τώρα ειναι lv. 54
Stats:
HP 182
Attack 155
Defense 112
Sp. Atk 82
Sp. Def 129
Speed 96
Ability: Intimidate
Πληροφορίες:
Relaxed nature.
Sep. 15, 2009
Faraway place
Apparently met at
Lv. 30.
Somewhat vain.
Likes sour food.
Quick Ball

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ! Ευχαριστώ για τη βοήθεια!
Καλώς ήρθες Αλέξανδρε, σωστό είναι το θέμα που ρωτάς.

To shiny Manaphy δεν είναι αυθεντικό, το Manaphy από το Ranger δεν είναι ποτέ shiny, εκτός από μια πολύ ειδική και ψαγμένη περίπτωση που δεν υπάρχει καν λόγος να ασχοληθεί κανείς.

Τo shiny Gyarados φαίνεται να είναι αυτό από τις Heart Gold & Soul Silver, επομένως αυθεντικό κατά πάσα πιθανότητα.
Σ'ευχαριστώ πολύ για το reply!
Reference URL's