Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Pokemon]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Για το 5, κάπου το είχα ποστάρει παλιότερα αλλά δεν το βρίσκω ούτε εγώ τώρα, πάμε πάλι.

Η πιθανότητα ένα Pokémon να είναι shiny κατά τη διάρκεια του chaining εξαρτάται από το μέγεθος του chain. Η συνάρτηση είναι αυτή για όποιον καταλαβαίνει:

[Image: PokéRadarShinyFormula.png]

όπου nc είναι το μέγεθος του chain. Επειδή ο παρονομαστής ενός κλάσματος δεν γίνεται να είναι 0, το nc δεν γίνεται να είναι ίσο με 41, γι' αυτό η πιθανότητα σταματά να αυξάνεται στα 40 chained Pokémon. Για nc=40, η πιθανότητα είναι περίπου 0.5%, δηλαδή 1/200. Αν βέβαια σκεφτείς ότι με το PokéRadar σου εμφανίζονται 4 tiles (συνεπώς 4 Pokémon "ταυτόχρονα"), η πιθανότητα πρακτικά είναι 4/200 = 1/50.

More: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Chaining
Chaining guide: #thread-624.html

(11-10-2010 11:44 PM)Spyros Wrote: [ -> ](στρογγυλοποιείται προς τα πάνω νομίζω, άρα μία προς 164)

Unrelated, στα Pokémon τα πάντα στρογγυλοποιούνται προς τα κάτω. Π.χ. ένα Metagross με 201 Speed και Scarf θα πάει 301.
(11-10-2010 10:38 PM)alexkafroc Wrote: [ -> ]3)If you breed 1 shiny pokemon with 1 non shiny parent the chances to hatch will be 1/64?
Gia to 3) nomizw oti isxiei kapou to eixa diavasei (NM2 mn mou les ma8imatika les k 8a ta viavasw...h na kanw tn praxi...)
Δεν ισχύει το 3. Στις GSC, αν ο ένας γονιός ήταν shiny τότε ναι, ανέβαινε η πιθανότητα το αυγό να σκάσει shiny. Αλλά μόνο στις GSC.

Και δεν σου έχω αφήσει καμιά πράξη, τις έκανα εγώ, αγνόησε τον τύπο και τσέκαρε τα νούμερα απλά.
Ara kalitera na paratisw to shiny breeding k na teleiwnw to pokedex sthn platinum mpas k paroume to poke radar...
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι... Τι είναι αυτά τα Dream World abilities (δε με πειράζει να μου spoilάρετε κάτι); Επίσης, υπάρχει κάποιος simulator (εξομοιωτής είναι η ελληνική λέξη, αν δεν απατώμαι Toungue) που να έχει τα Pokemon της 5ης γενιάς;
(13-10-2010 12:35 AM)Spyros Wrote: [ -> ]Επίσης, υπάρχει κάποιος simulator (εξομοιωτής είναι η ελληνική λέξη, αν δεν απατώμαι Toungue) που να έχει τα Pokemon της 5ης γενιάς;

Μέχρι πριν 2-3 μέρες είχε ο Pokémon Online έναν beta server με τα καινούρια Pokémon. Απ' ό,τι φαίνεται ο Coyotte αποφάσισε να καθυστερήσει το full release μέχρι να βγουν τα παιχνίδια και στην Αμερική, πλέον δεν υπάρχει ούτε ο beta server. Οπότε μάλλον όχι. Toungue
Ok. Ευχαριστώ πολύ παιδιά.
Το ξαανοιξαν οπως βλεπω...αυτην την φορα ειναι και στον Beta Server.
Kαι τι κάνω για να φτιάξω ομάδα με τα Pokemon της 5ης γενιάς; Πήγα Team Builder, αλλά έχει μόνο 493. Το ίδιο και όταν πήγα πρώτα Online, μετά στον Beta server και μετά άνοιξα τον Team builder.
Κατέβασε την τελευταία έκδοση: http://pokemon-online.eu/downloads.php
Ξερει κανεις πως να κανει RNG για IV's.Γιατι εχω κολισει και μιπως μπορει καποιος να με βοηθησει
Πάει καιρός από τότε που ασχολήθηκα για τελευταία φορά (δεν έκανα και τίποτα, απλά τα είχα μάθει και προσπαθούσα), οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω πολύ. Μόνο ένα λινκ μπορώ να σου δώσω. http://www.smogon.com/forums/showthread.php?t=52180

Αυτό και μόνο από μένα.
Εγω βασικα κολαω στο τελος με τα Τarget time,Frame,Seconds και Delay γιατι δεν τα εξηγει καλα ο οδηγος του Smogon.
Ξέρει κανείς που πιάνουμε το θρύλικο Pokemon πάγου στην Black?
Εχω νικήσει το πρωτάθλημα και έχω ψάξει παντού αλλα δεν το βρήσκω ;-;
Reference URL's